Jump to content
Ayatollah

Južnoafrička Republika

Recommended Posts

Ros
:D a jesi video belce sa work for food natpisima na raskrsnicama?
nisam uopste video belce pesake van zidina firmi. doduse, sad ne benzinskoj je neki klinac pitao sefa poslovnice ovde ima li neki posao za njega.mada, nije mi neki sirok pojas u kome se krecem. tuga je sto nemam sta da slikam ili snimam. nisam vadio kamere iz tasne. autoput imam i u evropi, drvece i travu takodje...:(za veceras ce mi afrojuznoafrikanac biti babysitter. videcemo sta ce on govoriti. spomenucu mu vasu i ukija. :)

Feindouno
bio sam sinoc u jednom trznom centru (greenstone) gde ima svasta ali generalno nema bas neke jeftinoce. cipele su sa evropskim cenama, nakit je jeftinije od nemacke, ali ne znam odnos sa cenama u srbiji. igracke, elektronika, dvd's su odvratno skupi. zvanicne lopte su jeftine. velika je 199 randa ~20€, i navodno je original. u svabiji je skoro 100€. sudeci po navijackim suvenirima srbija ne igra na prventsvu. samo u jednom lokalu sam video jednu srpsku zastavu okacenu.ali ono sto je top je juznoafricka jagnjetina. :Hail: lamb shank je top!!! obavezno probati.inace, belci ovdasnji jesu rasisti. ne smem ni da pisem sta sam sve cuo od belaca jer dok ja objasni vasudevi i ukiju da samo prenosim sta su rekli, otici ce forum u krivac
Sranje, bas sam mislio da kupim cipele :lol: @banecare1Meni odgovorili iz FUFE... jako su pametni. "Karata trenutno nema ali pogledaj sajt za par dana mozda bude" :isuse: Druga kategorija kosta vise nego karte za sve 3 utakmice Srbije tako da se time ne bih bavio.

Parsons

johanesburg nema nijednu reku :isuse: takodje nisam slikao nista sem schwaben butcher-a, gde ima i ajvar da se kupi ;) jesi isao u onaj posh kraj, gde ima statua mendele u prirodnoj velicini od 10 metara?(zaboravih ime kraja, tj. trznog centra)

Feindouno

Dakle da ne idem uopste u Joburg?Da li je neko od vas dvojice bio u Pretoriji? I Billy, sta kaze kolega za Svazilend? :D

Ros
Dakle da ne idem uopste u Joburg?Da li je neko od vas dvojice bio u Pretoriji? I Billy, sta kaze kolega za Svazilend? :D
joburg nema nista zanimljivo za videti. to sam citao ranije, a i lokalci to isto kazu. kad imaju vremena oni vodi goste na safari. pretorija je navodno lepsa, ali svi kazu da je kejptaun something else. dobre cipele dolaze svejedno iz evrope. ima nekih radnjica sa jeftinom garderobom, ali toliko i vrede. isto mi rekose da sto se tice suvenira, kozmetike, cigareta je najbolje mesta na aerodromu u trznom centru.

Feindouno

A super onda :DNisu im ovi busevi jeftini uopste, 480 randa povratna Pretoria - Nelspruit. BL-BG je otprilike ista udaljenost a vise nego duplo manje para.

Ayatollah
ali ono sto je top je juznoafricka jagnjetina. :Hail: lamb shank je top!!! obavezno probati.
Top u Južnoj Africi (osim jagnjetine, koja je vrlo, vrlo dobra) su :1. Vina - ima na stotine vrsta i proizvođača, i velika većina su odličnog kvaliteta. U okolini Kejpa postoji na desetine privatnih vinarija, gde je degustacija mahom besplatna, pa smo se mi vraćali sa vinskih ekskurzija mrtvi pijani. 2. Cider (ili sajder, kako ga ko zove) - najbolja i najpoznatija je marka "Savanna", ima je u svakoj samoposluzi. Jačine je kao pivo, pije sa se limunom, i mnogo bolje osvežava. Ko ipak više voli pivo, nek nađe namibijski "Windhoek".3. Nojevo meso (ostrich) - sprema se u mnogim restoranima i izuzetno je ukusno (liči na junetinu, ali nije tako suvo). Nikada ne tražiti reš pečeno, jer onda bude tvrdo kao đon. Ko voli egzotiku, može naći i meso springbok antilopa, ali ono nije tako dobro kao nojetina.4. Biltong - jako suvo usoljeno meso raznih životinja, od svinje do antilope, koje se seče na sitne komadiće, meša sa raznim začinima i gricka kao čips. Izuzetno.EDIT : "Savanna", bez h na kraju.Evo i sličica, da ne lutate :Biltong4oz.jpgsavanna.jpgwindhoek.jpg Edited by Ayatollah

Ros

nema svinjinog biltong. pitali. :)

Ayatollah
nema svinjinog biltong. pitali. :)
Meni rekoše da ima, ali ja nisam bio zainteresovan jer sušeno svinjsko meso mogu da jedem i u Srbiji, pa nisam ni pitao (konzumirao antilopu, noja i govedinu). Doduše, to me ne bi čudilo, jer se svinjetina u JAR generalno jede mnogo manje nego u Srbiji.

Feindouno

To mi reci, antilopa, noj, to se trazi.Vino i cidere na zalost ne pijem ali nema veze, nisam ni planirao da se opijam tamo :DKakvo je to Windhoek pivo? Afrikanci se kunu u njega a od nekih nasih sam cuo da je sranje, zaboravih sad razlog.Biltong obecava :wub:

NikolaBG

Ovaj topik postaje sve interesantniji, mislim da ću isprobati sve nabrojano. Samo nastavite sa predlozima :P

Parsons
To mi reci, antilopa, noj, to se trazi.Vino i cidere na zalost ne pijem ali nema veze, nisam ni planirao da se opijam tamo :DKakvo je to Windhoek pivo? Afrikanci se kunu u njega a od nekih nasih sam cuo da je sranje, zaboravih sad razlog.Biltong obecava :wub:
windhoek samo ako morama biltong ponesi kuci pa u pasulj ;)

Ros

i'm back. :)sinoc sam uspeo da zvaknem malo egzotike kao predjelo: venison kobaju i kudu capriccio. venison je mesana kobaja od raznih divljaci. tacnije, venisonom se naziva svo meso koje nije krava, ovca, koza...tako mi objasnise u kratkim crtama. kudu je neka vrste valjda antilope. kudu capriccio je apsolutno fantastican. preksinoc sam uspeo cak i da stignem do sandtona i do nelson mendela squarea gde je njegov spomenik. bogami fino u tom kraju.sve u svemu bilo lepo. ima nekih planova da idem ponovo poslednje nedelje u julu, ali cemo videti. ako budem isao u julu onda cu gledati da uhvatim i vikend pa da me vode na safari. videcemo.

Feindouno

Ros, kakvo je stanje sa mjenjacnicama?Imam evre, dolare i funte, da nosim sve ili da prebacujem ovde u jednu valutu (ovo bih izbjegao ako ne mora)

Depresivo La Korunja

Hoce Buri da podrze masovno Holandiju? Tj., hoce narandzasti da igraju kao kod kuce? Kladionicarsko pitanje...