Jump to content
Ayatollah

Južnoafrička Republika

Recommended Posts

Кристофер Лумумбо
Okacio sam gore Arsene, obnevidio li si pod stare dane :blink: Sta te interesuje detaljnije, pitaj, nemam inspiraciju ovako...
okiacio si samo nekoliko slicica <_<opisi malo atmosferu u gradovima u kojima si bio, nevezano za sp. gde ljudi izlaze, kako se provode, da li ima mesta koja valja zaobilaziti, odnos crnaca i belaca...daj neke zanimljivosti.

Feindouno
okiacio si samo nekoliko slicica <_<opisi malo atmosferu u gradovima u kojima si bio, nevezano za sp. gde ljudi izlaze, kako se provode, da li ima mesta koja valja zaobilaziti, odnos crnaca i belaca...daj neke zanimljivosti.
Okacio sam najbitnije (:ziga:), to se racuna valjda :mellow: U Johanezburgu sam bio samo na stadionu i oko njega na Arg-Nig. Kraj u kom je stadion izgleda dosta siromasno ali su lokalci (crnci sve naravno) bili miroljubivi i prije i poslije utakmice. Atmosfera ispred je bila za klasu bolja od nase posto je argentinsko pivo Quilmes koje im je sponzor reprezentacije zakupilo neko dvoriste u kom su prodavali to pivo dosta jeftino + neki argentinski rostilj koji nisam probao. Argentinke su prilicno kvalitetne (vizuelno). Takodje nisam probao, nazalost.Slika:2dselv6.jpgPred nase utakmice je atmosfera bila prilicno bezveze, bar na ove 2 na kojima sam bio. Prilazi stadionima su glupavi pa je tesko organizovati bilo kakvo desavanje + nas je bilo bas malo. Nelspruit je bio sav zut od sokerusa, i pab prije utakmice i bus do stadiona a naravno i pabovi + benzinske nakon iste. Uglavnom izgledaju i ponasaju se krajnje retardirano.Najbolje je naravno bilo kad igra JAR.... na dan prve utakmice su imali neku foru da vuvuzelaju pola sata ili sat gdje god se nalaze, to je bilo blago nepodnosljivo. Utakmicu smo gledali na video bimu u trznom centru, napolju ima neka terasica sa sve tribinama. Bio bend, didzejevi itd... krcato sve, par stotina ljudi je bilo sigurno. 1 avidjena radost kad su dali gol, nazalost klip sam izgubio posto je telefon crkao a nisam nosio aparat. Mi (Bane, 2 Engleza i majself) smo se uvalili u VIP i zderali za dz. Niko nas nista nije pitao posto smo bijeli :isuse: Slika tribine:2eewxmq.jpgDrugu sam gledao kuci sa istim Englezima posto je bilo prehladno vani, trecu u kaficu u gradu, niko vise nije ocekivao da ce proci pa je malo splasnula euforija + je bio bjelacki kafic u kom bijeli ljudi sjede i piju pice a crnci gledaju spolja.U Hatfield gdje su svaki dan bili prenosi na video bimu + po kaficima oko tog "trga" nisam nosio aparat pa nemam slike. Solidno je bilo ali je steta sto zbog hladnoce ljudi nisu mogli da gledaju napolju. Dominirali su Argentinci i Ameri. 90% turista u Pretoriji su bili oni + Meksikanci, Hondurasani itd..Izlasci se naravno svode na trzne centre sto je meni prilicno odvratno ali jebiga, tako je. Samo sam jednom zaglavljivao do 3-4 ujutru i bilo je ok ali nista posebno, izlazak k'o i bilo koji kod nas. U tim kaficima su uglavnom bili lokalci (i lokalke ;) )Raspisah se u pm, ne mogu vise. :wub: i slika za shermana. Radni naziv "Nedostaju upotrebljivi centarsutevi"wwkwok.jpg

Кристофер Лумумбо

hvala na odgovru feiti si sorumas koji je najblize prisao zizi

banecare1
Utakmicu smo gledali na video bimu u trznom centru, napolju ima neka terasica sa sve tribinama. Bio bend, didzejevi itd... krcato sve, par stotina ljudi je bilo sigurno. 1 avidjena™ radost kad su dali gol, nazalost klip sam izgubio posto je telefon crkao a nisam nosio aparat.
eve gi raods'

sherman
:thumbsup: sad kad uleti Boza sa pitanjem jel si tuko neke chamuge :lol:

Feindouno

Malo o stadionima...Nazalost promasio sam skoro sve nabudzene nove stadione. Planirao sam da odem do Soker sitija na neku utakmicu ali sam odustao kad sam cuo da busevi ne voze dok traje utakmica a nema nijednog kafica u blizini posto je negdje u nedodjiji pa su se neki likovi nevidjeno smorili 2 sata nakon sto nisu nasli karte.Najjeftinije karte se definitivno najvise isplate. Za sve 3 utakmice sam imao kategoriju 3 a mjesta su odlicna:Arg-Nig2n24etk.jpgSrb-Gha2q2315j.jpgOva :ziga: u postu iznad je iz Nelspruita iako tu nismo bili na svojim mjestima. Redari su izgubljeni i nemaju pojma tako da se slobodno mozete kretati svuda po stadionu. Bane je imao cat 1 protiv Gane a bio je na potpuno istom mjestu kao i ja, samo na drugoj strani.Ulazak/izlazak je prolazio rutinski, nikakvih zastoja ni incidenata, time sam bio pozitivno iznenadjen.Od novih sam samo vidio Mbombelu i izgleda odlicno nocu.33lo6ra.jpgOva druga 2 se koriste uglavnom za ragbi i izgledaju bezveze spolja, Loftus malo lici na Pionir.

Muwan
ti si sorumas koji je najblize prisao zizi
Cenim da život više nema šta da mu ponudi.

Кристофер Лумумбо
Cenim da život više nema šta da mu ponudi.
slazem se, veoma je mlad a vec mu se ostvario zivotni san. Edited by kojot