Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

planiramo pocetkom januara da se provozamo salzburga i usput svratimo do beca pa me zanima kakva je situacija 6. januara, u smislu dal je sve zatvoreno il su vise u nasem fazonu pa i za praznik sve zivo radi?

  • Haha 1
Link to comment
8 hours ago, Bright Billy said:

planiramo pocetkom januara da se provozamo salzburga i usput svratimo do beca pa me zanima kakva je situacija 6. januara, u smislu dal je sve zatvoreno il su vise u nasem fazonu pa i za praznik sve zivo radi?

 

Ne samo da je zatvoreno nego budite spremni i da su radnje sa namirnicama dan pre prazne, jer se ljudi spreme kao za apokalipsu. Tj. ako su Austrijanci slicni Nemcima a kapiram da mogu biti samo gori.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Mi u Hesenu ga inače nemamo (kao ni neki u avgustu, ni ovo početkom novembra), valjda samo Berlin i ove zvanično katoličke pokrajine.

 

 

 

Prosle godine, u tom teminu, dam bio u svajcarskoj. U katolickim kantonima nista ne radi, u protestanstkim sve kul...

Link to comment
  • 2 weeks later...
On 5.11.2022. at 22:16, I*m with the pilots said:

Mi u Hesenu ga inače nemamo (kao ni neki u avgustu, ni ovo početkom novembra), valjda samo Berlin i ove zvanično katoličke pokrajine.

 

 

 

Praznik pocetkom Novembra je vise protestantski iako se slavi kao paganski obicaj-Halloween, verovatno originalno od Rimljana i Kelta uslo medju Germane, kao i mnogo toga ostaloga... To je dan kada je Martin Luter zakucao svoje zahteve na crkvi u Saksoniji-Anhalt i to je pocetak protestantizma.

U Bavarskoj je to drzavni praznik i neradan dan.

 

Ugrlavnom Tri Kralja je drzavni praznik u Bavarskoj, kao i brojni crkveni praznici koji nisu na severu Nemacke. Ali to je zato sto je Bavarska konzervativniji deo Nemacke. U Bavarskoj i Minhenu je zvanicni pozdrav Grüß Gott, Pozdravljen Bog(jednako nasem Pomoz Bog ali zamisli da je to pozdrav na nivou pocetka Dnevnika...)dok je Servus, neformalni pozdrav koji je jednak nasem cao, zdravoi tako to.

 

Na Tri Kralja, 6. januar, slabo sta radi u Bavarskoj. Mislim da je tako i u Austriji.

 

 

  • +1 1
Link to comment
On 5.11.2022. at 23:16, I*m with the pilots said:

Mi u Hesenu ga inače nemamo (kao ni neki u avgustu, ni ovo početkom novembra), valjda samo Berlin i ove zvanično katoličke pokrajine.

 

 

Ne, Berlin ne slavi tri kralja niti vecinu crkvenih praznika, osim naravno bozica, uskrsa, himmelfahrta i pfingstena. 

  • Haha 1
Link to comment
  • 1 month later...

Ako ste u gradu u blizini Schottentor a bice te sigurno jednom obavezno otidjite u Spar na Schottengasse 6-8. Dobio je nekoliko nagrada za najbolji market u Evropi. Inace se nalazi u prekrasnoj zgradi koja je bila sediste za udruzenje banaka. Ima odlican izbor mesa i ribe, sireva i peciva. Ima i mali bistro.

 

PXL_20221227_121716973.thumb.jpg.24d236d45003492d48e427fb7f87e441.jpg

 

https://www.interspar.at/schottentor/am-schottentor-eng

 

 

Edited by bags
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...