Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

@Djuro Šta znam, M85-icom sam od Đera vozio svega dva puta, i to samo dok je bio završen do Čorne (onda do Šoprona regionalnim koji je prilično loš), i oba puta je bio prazan kada je na M1 bio raspad. Zato volim još i M6.

 

Od Klingenbacha prolazim pored Eisenstadta A3-kom (do koje od grane ionako treba 5 minuta) i dalje ka Vösendorfu. Meni je ok i da usporim malo (tu je 100 ograničenje) a i put je uvek bio rasterećen, dve trake po smeru. Bitno je da se ne prolazi kroz naselja.

 

Mene je u stvari zanimalo da li je neko zaista overio deonicu M85 od Čorne do Šoprona. Mađari tvrde (ili bar ja mislim da tvrde sudeći po YT snimcima) da je puštena u Decembru 2020., a gmaps satelite datumiran na 2021. pokazuje njive i radove.

 

Koszeg (sad ga prvi put proverih) mi je već previše zavučen, nikada nisam ni uzimao u obzir ništa južnije od Šoprona.

Edited by zorglub
Link to comment
  • 9 months later...

Ako ste smorili u obilazenju grada i blizu ste Mariahilferstrasse i Westbahnhofa nemohte propustiti Gundis.

 

Izuzetno mesto za jelo sa malom decom. Imaju neku malu sobu gde se klinci mogu malo zanimati.

Hrana je fantasticna (iako pokrivaju sve i paste i pice  i kebab i austrijsku kuhinju), a cene se vise nego povoljne.

 

https://gundis.at/

 

 

 

 

Edited by bags
  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

Šta ima od low cost letova Beograd-Beč otvara mi se neki "prozor" pa bi skočili da pripremimo teren za sledeću godinu :)







... Shiit has hit the fan

Link to comment
  • 2 weeks later...

Nekih ultra jeftinih i nema bas u ponudi. Koliko vidim ima redovna povratna oko 160 eur sto je i dalje dobra cena.

 

Inace ko god dodje sa decom visom od 110 cm i 6 god starosti neka obavezno overi:

https://waldseilpark.erlebniswelt-kahlenberg.at/en_us/

 

Mada i starijim je dobro pogotovo na crnoj stazi. Danas se neki nas sreco derao da ce umreti dok se spustao.

Ima direktan bus iz grada a ako se porani i parking.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Madjari su zavrsili M85 od Djera do Soprona, onda samo 10 min lokalcem do granice. Vrlo lep put i prazan. 

 

U Madjarskoj je gorivo 480huf (oko 1.3 eur) za lokalce i 780huf (oko 2eur) za ostale. Prema propisu treba pokazati HU saobracajnu. U praksi treba pricati Madzarski. Ja sipao 10L za probu :)

 

  • +1 1
Link to comment

Posle ovog tvog posta rekao bi covek da je monarhija u punom sjaju. :)

 

Isplati se ici na Sopron ako je velika guzva na Nickelsdorf.

 

Mada prava je uzivancija kad idem za Bosnu, pa se posle Budimpeste spustis na M-6. Kao pista za poletanje a nigde nikoga. Tu obavezno koristim temopomat i lim. :)

  • +1 1
Link to comment

Nisam nikada koristio M6, ali mi deluje praznjikavo. Takve puteve volim :)

 

Na drugoj strani, A21 oko Beca bas ne volim. Gore dole, krivine, puno kola. Pogotovo u povratku, ako nije vreme spica u gradu, prodjem kroz grad. Mozda je sporije, ali je meni interesantnije. Zijam na semaforima u zgrade, barem vidim nesto lepo.

 

Kanim se vec jedno 5-6 godina da izdvojim vreme za produzeni vikend u Becu. Ima tu puno lepog da se vidi. 

Problem je kad imam vremena uvek pobedi Italija :)

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, x500 said:

Madjari su zavrsili M85 od Djera do Soprona, onda samo 10 min lokalcem do granice. Vrlo lep put i prazan.

 

Dakle definitivno jesu, tenks.

 

2 hours ago, bags said:

Mada prava je uzivancija kad idem za Bosnu, pa se posle Budimpeste spustis na M-6. Kao pista za poletanje a nigde nikoga. Tu obavezno koristim temopomat i lim. :)

 

M6 je zakon, doduše petkom popodne iz smera Budimpešte je prilično pun.

 

PS: temopomat je tempomat, a šta je lim?

Link to comment

Savremeni tempomati, druge generacije, su u isto vreme i limiteri na odredjeni nacin. 

Kod mene, MB C klasa, mogu da prejasim tempomat i dodam gas, ali ce tempomat korigovati brzinu cim pustim nozne komande.

 

Probao sam jednom LIM, 2017, nije mi se svideo kao ideja. Ne volim ogranicenja, lepsa mi je sloboda :)

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Trebalo bi da se ide u Beč na par dana krajem godine. Gužva će verovatno da me ubije, ali vredeće. Drago mi je da sam pronašla ovu temu, jer ima i nekih sitnih favorita koje ne bih našla tako lako na guglu, Zahvaljujem!

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Fantastican opis mentaliteta ljudi u Becu (odgovor na pitanje turiste zasto je night life u  Becu shit):

 

Vienna works in its own way. It's neither disneyland nor a fastfood restaurant: it takes some time to understand it.

If you like classical culture and you do your research, you will be happy quickly - but if you want to enjoy the general lifestyle imho it becomes tricky. It really starts to work if you are prepared to waste a few years of your life - it cannot be consumed on demand.

We revolve around hanging around in little cafes and underground clubs, to work little and live with tiny salaries but good social security. Yet we manage and want to be constantly slightly depressed and fatalist and not even energetic enough to turn that into existenzialism.

It's been really rare that a noteworthy evening in Vienna started for me with the intention to go to club yx

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...