Jump to content
Sign in to follow this  
teacher

Opšti čit-čet

189 members have voted

1. 1. SP osvaja?

Recommended Posts

Filipenko
Jako lep članak o prvom SP održanom u Urugvaju. Elektronska verzija se plaća pa nema druge nego da se uzme skener :piracy:1930.pdf
Super je članak. Ali, ja ne bih bio ja ako ne bih primetio kako se Urugvaju uručuje pobednički pehar :isuse: Oni koji su ga osvojili stoje u ćoškovima, a trofej se daje nekoj debeloj zadrigloj svinji sa kravaticom koja je verovatno neki "operativac saveza" <_< Odvratno. Edited by Filipenko

Zaki

Kakva je ova serija "Afrički lavovi" na B92? Uspeo sam da zaboravim da je gledam i u subotu i u nedelju, a još je niko nije okačio na youtube.

Phoney Bone
Kakva je ova serija "Afrički lavovi" na B92? Uspeo sam da zaboravim da je gledam i u subotu i u nedelju, a još je niko nije okačio na youtube.
Takva je da u ovoj epizodi samo Albert Nađ lično ( :blink: ) zvuči realno. Svi ostali se polomiše da objasne kako su ranije igrali preko penisa dok im se reprezentacija zvala SRJ ili SCG, a himni se zviždalo. Naravno, nisu oni krivi za godine sramotno loših partija, problem je bio u himni i u imenu države. Žigić je najvatreniji, zapenio je sa pričom kako bi voleo da ovo ime države ostane za vjeki vjekov, jer to valjda garantuje buduće uspehe... :isuse: (Nađ je BTW jedini našao za shodno da kaže da poštovanje reprezentacije dolazi sa uspesima, a ne obrnuto. Budala, umesto da opravda svoje saplitanje preko lopte na poziciji levog beka nedovoljnom količinom srbovanja...) Edited by Phoney Bone

Zaki

Gledao sam treću epizodu, prve dve nisam. Doduše, sad se pojavila i prva na B92 sajtu pa sam i nju odgledao. Ah, jbg, a šta drugo očekivati da fudbaleri kažu na tu temu? Pantelić i Stojković su veliki foleri. Lane deluje nešto pametnije od ostalih (govorim o aktuelnim reprezentativcima).

Boza_zvani_Pub

odbrojavanje na sajtu blica za zanimljivim clancima (krenulo od 100 dana pred sp, po sistemu dan=clanak):My linkEDIT: upste nije lose!izdvojio bih i jednu slicicu: :D 20799_maskote_ff.jpg?ver=1268432694

Edited by Boza_zvani_Pub

nisam ja

pike objashnjava. imao sam figuricu. ćao i naranča isto ugravirani u sećanja. futiks se prišljamčio retro notom.ove ostale (kao da) prvi put vidim.

Boza_zvani_Pub

najlepsa fudbalska maskota je po meni (a mislim da je i proglasena na nekom glasanju), sa eura 1984 u francuskoj:PENO:peno.jpginace sto se tice svih maskota, mislim da je za najlepsu proglasen medved misa sa oi 1980 u moskvi:1980.jpgdrugi je bio peno, a vucko valjda 3.inace momci i devojke:JOS 50 DANA:http://www.youtube.com/watch?v=syjqTV4Ubag&feature=player_embedded#! :P

Edited by Boza_zvani_Pub

nbg4ever

Meni je bio dobar i onaj zekan iz '92Berni.gifAli u nemackom dresu, a to ne mogu da nadjem

Delija67

Meni je bila dobra nasa domaca maskota Sima Som. Ne mogu da ga nadjem u obliku soma. Evo ga kao zmaj.84154764.MX5Rnoye.1P1011555_2.jpg

Calavera

Koja je uopste bila prica iza Sime? Som koji se pod okriljem mraka prerusava u zmaja i bori sa zlocinom u Srbiji?

MocaVukotic
Meni je bio dobar i onaj zekan iz '92Berni.gifAli u nemackom dresu, a to ne mogu da nadjem
evo ti sken iz albuma, mada nije baš najbolji

26alemania.jpg

nbg4ever

Znak (UEFA) je bio u bojama nemacke zastave201004211061.jpgSad i ja zakeram :D

Edited by nbg4ever

MocaVukotic

pa čekaj sad, 88 ili 92?edit - hmm...sad vidim da je u stvari i 88 i 92 bila ista maskota :unsure:jvc_euro_88_1.jpg

Edited by MocaVukotic

teacher

Niko ne voli Naranjita? :huh:naranjito.jpg

nbg4ever
pa čekaj sad, 88 ili 92?edit - hmm...sad vidim da je u stvari i 88 i 92 bila ista maskota :unsure:jvc_euro_88_1.jpg
Da, i mene je to malo zbunilo. Zekana se secam bas iz albuma '92. Imao je beli dres i UEFA logo u bojama Nemacke. E sad, da li je svaka reprezentacija u albumu imala svoje boje, ili je to bila slicica maskote prethodnog prvenstva, ne znam. Sto se SP tice, Pique je No1, a ovi KorejoJapanci su totalni promasaj. Mada, i Golea se rado secam...

40448d1151178903-mila-horvat-mila-horvat_goleo-233.jpg