Jump to content

189 members have voted

1. 1. SP osvaja?

Recommended Posts

Milogled Bluff

Stvarno je sramota sto Milera nema medj' jedanajst. Na osnovu cijih je to glasova uopste napravljen izbor?

Shan Jan

borda nike-a valjda

porucnik vasic

Швајнштајгер,Рамос, Лам. Какви мајстори :isuse: Фали само Клосе. И Руни. :lol:

dillinger

a šta fali švajniju i ramosu?ustvari, najveća je greška ćavi jer nije prvenstvo na svom nivou odigrao.mesto njega je mogao miler.

zez
Sjajno, i Xavi i Iniesta moraju u najbolji tim po ključu, a najboljeg strelca šampionata ko jebe :isuse:
ustvari, najveća je greška ćavi jer nije prvenstvo na svom nivou odigrao.mesto njega je mogao miler.
Na Canalu+ radi Michael Robinson vec dugi niz godina (inace bivsi engleski fudbaler) uz par sjajnih komentatora, takodje bivsih fudbalera i reprezentativaca. Covek je nedavno, pre SP, pricao o igri spanske reprezantacije i naglasak je bio naravno na Xavia. Ukratko, vise nego slobodnim recima, mnogima ono sto igra Xavi, Barsa i sad spanska selekcija izgleda lako, tika-taka, dosadno i neznamveckako, uzmes loptu u svoje noge od prvog minuta, ja tebi-ti meni, fudbal kruzi unedogled s jedne na drugu stranu dok na kraju protivniku ne popusti koncentracija i gotovo.Mnogi su pokusali bas zbog te jednostavnosti da to iskopiraju, al' im nije uspelo. Osim Spaniji, naravno. Xavi i ceo srednji red je toliko tehnicki superioran da ih jednostavno nije moguce imitirati. Ovo sto oni igraju sad je mesavina brazilske igre od pre nekih dvadeset godina plus holandski presing iz doba Krojfa. Mrzitelji Spanije to nece priznati.Sta ostaje protivniku? Da se brani bunkerom ili presingom, da ceka neku kontru i moli Boga da im danas nije dan. Onaj koji zaigra otvoreno osudjen je da popije tri cetiri gola ko od sale a trener iste ekipe proglasen za naivca bez takticke potkovanosti.Xavi mozda na SP i nije bio u prvom planu, jer svi vec znaju za jadac i vrse direktan presing na njega, gubeci tako bar dvojicu sopstvenih fudbalera i naravno sopstvenu igru. Malo li je?¿Objektivno u spansku reprezentaciju bi mogli da udju samo dva igraca i to umesto Xabi Alonsa (Snajder ili Miler) i Toresa (Forlan). Po igri na SP. Mejkon, Alves ili Mesi su druga prica.Kumovi ove spanske reprezantacije i najvise zasluzni za igru u kojoj su Xavi, Iniesta i ostali toliko dominantni jesu Rajkard i Gvardiola, svako na svoj nacin. Zatim Aragones koji je jedini imao muda da se zahvali zvezdama poput Raula i da preslika igru Barse. To Boske nikad ne bi bio u stanju da ucini. On je samo iznadprosecan trener koji zna da radi sa sampionima. I to je veliki uspeh.

porucnik vasic
a šta fali švajniju i ramosu?ustvari, najveća je greška ćavi jer nije prvenstvo na svom nivou odigrao.mesto njega je mogao miler.
Рамосу само чињеница да је Мајкон на тој позицији пар пута бољи десни бек. Уместо Швајнштајгера МилерМислим да је онај Уругвајац на левом беку Фусиле заслужио да буде у 11.

Weenie Pooh
Na Canalu+ radi Michael Robinson vec dugi niz godina (inace bivsi engleski fudbaler) uz par sjajnih komentatora, takodje bivsih fudbalera i reprezentativaca. Covek je nedavno, pre SP, pricao o igri spanske reprezantacije i naglasak je bio naravno na Xavia. Ukratko, vise nego slobodnim recima, mnogima ono sto igra Xavi, Barsa i sad spanska selekcija izgleda lako, tika-taka, dosadno i neznamveckako, uzmes loptu u svoje noge od prvog minuta, ja tebi-ti meni, fudbal kruzi unedogled s jedne na drugu stranu dok na kraju protivniku ne popusti koncentracija i gotovo.Mnogi su pokusali bas zbog te jednostavnosti da to iskopiraju, al' im nije uspelo. Osim Spaniji, naravno. Xavi i ceo srednji red je toliko tehnicki superioran da ih jednostavno nije moguce imitirati. Ovo sto oni igraju sad je mesavina brazilske igre od pre nekih dvadeset godina plus holandski presing iz doba Krojfa. Mrzitelji Spanije to nece priznati.Sta ostaje protivniku? Da se brani bunkerom ili presingom, da ceka neku kontru i moli Boga da im danas nije dan. Onaj koji zaigra otvoreno osudjen je da popije tri cetiri gola ko od sale a trener iste ekipe proglasen za naivca bez takticke potkovanosti.
Važi.Takvih hvalospeva je bilo dosta, ali svi udobno ignorišu par činjenica.1) Ovu Španiju je sasvim moguće dobiti, što su pokazali Švajcarci, zamalo Holanđani, i prošlog leta Amerikanci.2) Španija bez zdravog Toresa ima ozbiljne probleme sa realizacijom. Dobijaju sve na 1-0, uz nekoliko opasnih odbrana Kasiljasa, to ne može tako unedogled.I ja sam navijao za Špance, ali zajebi me sad te priče od nekim nesalomivim ubermensch koji gaze sve pred sobom, i protiv kojih nema spasa. Toga jednostavno nije bilo ni ovde, ni na Euro 08.

zez
Važi.Takvih hvalospeva je bilo dosta, ali svi udobno ignorišu par činjenica.1) Ovu Španiju je sasvim moguće dobiti, što su pokazali Švajcarci, zamalo Holanđani, i prošlog leta Amerikanci.2) Španija bez zdravog Toresa ima ozbiljne probleme sa realizacijom. Dobijaju sve na 1-0, uz nekoliko opasnih odbrana Kasiljasa, to ne može tako unedogled.I ja sam navijao za Špance, ali zajebi me sad te priče od nekim nesalomivim ubermensch koji gaze sve pred sobom, i protiv kojih nema spasa. Toga jednostavno nije bilo ni ovde, ni na Euro 08.
Ko bi sad znao sta ti sad 'Vazi' znaci na pocetku, kad se u principu ne slazes sa onim o cemu ja nisam ni pisao?Nigde nije napisano da je Spanija nepobediva, vec da gaji dopadljivu i trenutno najbolju igru na svetu, kojoj se moze odupreti, doduse retko, bunkerom (SUI) ili pogibeljnom igrom (HOL). Poenta je da se do sada nije pojavila selekcija koja bi igrom (i rezultatom nakon toga) parirala Spaniji.Nigde nije navedeno da Spanija nema problema sa realizacijom (jos sam i stavio da bi Forlan imao mesta u 11). Razlog tome su kako povrede (Tores, pa i Fabregas) tako i neiskustvo (Ljorente i Pedro). 1:o nije samo zahvaljujuci opasnom Kasiljasu vec i opasnoj sreci protivnika koji nisu primili neke golove koje smo vec svi videli u mrezi.Nigde nije bilo 'nadljudskih' faktora u mojoj prici, samo da su trenutno najbolji kako u Evropi tako i na svetu, sto smo vec videli. Ili ne?Jeste da je Sport u pitanju, ali malo pazljivijeg citanja nije na odmet, ako si se vec odlucio da komentarises sa 'zajebi me'.

Weenie Pooh

Znaš kako, kad napišeš da protivnik može samo da "moli boga da im nije dan", to je prilično blizu priče o "nepobedivosti". A Španija/Barselona je daleko od nepobedive, što su pokazali razni timovi poslednjih godina. Mislim da je u najmanju ruku lakomisleno uljuljkivati se tim idejama, kad smo više puta videli sledeći scenario: Španija drži loptu 10-15 minuta, izgleda kao da je nikad neće ispustiti... a onda je ispuste, protivnički napadač istrči u kontru, izađe jedan na jedan sa golmanom - i promaši. Neće svaki put promašiti, tj. neće mu svaki put Kasiljas skinuti loptu vrhom prstiju, samo to kažem. Dovoljno su dobri da naprave dva razlike protiv svakoga, a vrlo su retko to radili u poslednje vreme - to je slabost koju će ili prevazići, ili će je neko iskoristiti. A kad ih neko bude izbacio na prepad, onda će krenuti priča "pa to je zato što su igrali sa dva zadnja vezna, zato što je na klupi ovaj a ne onaj", itd.Španija jeste bila najbolja na ovom prvenstvu, ali vrlo, vrlo tesno. Ko je tu video neku dominaciju ili nepobedivost (a mnogi to tvrde, ne na ovom forumu nego generalno u javnosti/medijima), taj ne zna šta priča.

zez

Spanija je trenutno dominantna u svetu i ja ne znam sta pricam.

Weenie Pooh

Dominacija u kojoj redovno jedna lopta odlučuje. Ali kao što sam počeo ovu raspravu, tako bih je i završio: Važi.Od danas svaku pobedu 1-0 golom u produžecima priznajem za demonstraciju sile, klase, i krojfovskog totalnog fudbala.

Кристофер Лумумбо
Znaš kako, kad napišeš da protivnik može samo da "moli boga da im nije dan", to je prilično blizu priče o "nepobedivosti". A Španija/Barselona je daleko od nepobedive, što su pokazali razni timovi poslednjih godina. Mislim da je u najmanju ruku lakomisleno uljuljkivati se tim idejama, kad smo više puta videli sledeći scenario: Španija drži loptu 10-15 minuta, izgleda kao da je nikad neće ispustiti... a onda je ispuste, protivnički napadač istrči u kontru, izađe jedan na jedan sa golmanom - i promaši. Neće svaki put promašiti, tj. neće mu svaki put Kasiljas skinuti loptu vrhom prstiju, samo to kažem. Dovoljno su dobri da naprave dva razlike protiv svakoga, a vrlo su retko to radili u poslednje vreme - to je slabost koju će ili prevazići, ili će je neko iskoristiti. A kad ih neko bude izbacio na prepad, onda će krenuti priča "pa to je zato što su igrali sa dva zadnja vezna, zato što je na klupi ovaj a ne onaj", itd.Španija jeste bila najbolja na ovom prvenstvu, ali vrlo, vrlo tesno. Ko je tu video neku dominaciju ili nepobedivost (a mnogi to tvrde, ne na ovom forumu nego generalno u javnosti/medijima), taj ne zna šta priča.
covece, pricas o svetskim i evropskim prvacima koji su bili najbolji na turniru prakticno bez toresa. to se zove dominacija!ma naravno, osvojili su dva najjaca turnira zaredom ali jbg, imali su srece, stalno su pobedjivali 1:0. videce oni svoga boga kada im sreca okrene ledja. jbt... Edited by kojot

zez
Dominacija u kojoj redovno jedna lopta odlučuje. Ali kao što sam počeo ovu raspravu, tako bih je i završio: Važi.Od danas svaku pobedu 1-0 golom u produžecima priznajem za demonstraciju sile, klase, i krojfovskog totalnog fudbala.
naravno da jedna lopta odlucuje. bas ona koja je stalno u posedu jedne ekipe.jebi ga, decko, veze nemas i lupetas. vazi?