Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

20 minutes ago, harper said:

U principu mi se dopada ova ideja sa tri igraca pozadi i dva krila ali neke stvari moraju da se menjaju da bi funkcionisalo. Pod jedan, Nemanja Maksimovic mora vise da se ukljucuje u organizaciju igre. U prvom poluvremenu je sve islo preko Gudelja i kad su Rusi njega zatvorili vise nismo videli loptu na sredini terena. Tadic i SMS su veceras bili apsolutno kriminalni i dok se za Tadica zna da moze i hoce, SMS mora da promeni pristup utakmicama ili neka igra Ljajic a on ako hoce da glumi neuspesnog Zidana za siromasne, moze to i u svom klubu.

 

Nikola Maksimovic mora da leti iz ekipe jer ne mozemo mi toliko golova da damo koliko on moze da ih napravi protivniku. Sve je to super, italijanska liga, ovo, ono, ali zajebi pricu. To je igrac za kojeg vecina navijaca Zvezde misli da je prodao utakmicu protiv Bordoa jer je pravio upravo ovakve katastrofalne greske ravno ni iz cega, poslovicno u najgorim fazama utakmice, kad su nam te greske najmanje potrebne. Tesko je ubediti nekog ko ionako veruje da se utakmice namestaju da debil ne radi namerno ovakve stvari, taman smo dali gol i pritisli Ruse lik im mrtav hladan pokloni gol na najgluplji moguci nacin, kao da je mrtav pijan. Dva puta zapinje o sopstvenu nogu, dva puta iz skoka otvara slobodan put Rusa prema Dmitrovicu, dva puta smo se izvukli iz druge situacije smo primili dva gola, plus je namestio onog klinca Pavlovica da napravi penal pokusavajuci da spase ono sto je budala zajebala. Svakome moze da se dogodi tako nesto jednom, dva, tri puta u karijeri ali njemu se desava redovno otkad znam za njega. Cetiri neobjasnjiva kiksa na jednoj utakmici, previse je i za amatera koji prvi put izlazi na teren a kamoli za profesionalnog fudbalera. Ne znam da li je u pitanju koncentracija, da li ima neke motoricke ili mentalne probleme, nije ni vazno, takva bomba u srcu odbrane mora da leti napolje odmah.

 

Mi u odbrani redovno pravimo katastrofalne greske iz kvalifikacija u kvalifikacije sve do SP jer se na EP ni ne plasiramo. Kod nas je i odbrambena zver poput Vidica pravila neshvatljive greske. Ne mogu sve da nabrojim poklonjene pogotke odbrane.

Ali koliko tu ima nekih sujeta, nece da doda na prvu lotpu, Krila sama stoje. Tadic, SMS i Djuricic mute po sredini.

Lazovic, Kostic i Mitrovic dobri, ostali mogu bolje ili katastrofa.

Strasno sto smo izgubili od ove Rusije. Videlo se da smo bolji kada hocemo. Ali kako nadoknaditi poklonjene pogorke i promasene zicere?!

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

6 minutes ago, fandorin said:

   @harper

 

   Potpis za Maksimovića. E sad, na koju foru Pavlović vredi 10 miliona? Kapiram da ima 19 godina, ali 10 miliona?! Bleki Milenković je bio duplo bolji od njega kad se pojavio u Partizanu. Druga stvar, naša odbrambena trojka i 2 veznjaka nisu uspeli da reše presing 5 igrača pola sata. Da smo igrali sa Nemcima pa bi bio blam. Kostić koji je bio korektan u prvom,  u 2. poluvremenu se bukvalno nije video. Ne vredi, luzeraj se toliko ukorenio u našu fudbalsku reprezentaciju da nam niko ne bi pomogao.

Treba vreme da se to uigra.  Mislim da su u ovoj formaciji igrali prvi put.  Drugo, vecina igraca tek je pocela pripreme u svojim klubovima. 

Link to comment
6 minutes ago, Apollo Creed said:

Utegnuće to Tumba.

 

Ove greske koje se prave po odbrani nemaju vise veze sa selektorima. One se stalno ponavljaju od Antica do danas i raznih Dudica.

Pocinjem da mislim da se namesta. Nemoguci su toliki penali iz nicega, poklonje golovi iz zadnje linije, promaseni ziceri...tu je nesto cudno.

Edited by pasha
  • +1 1
Link to comment

Mislim da od ovog nece biti nista. Davno je trebalo naci jedanaest igraca i napraviti igru, a ovdje se i dalje isprobavaju varijante. Do napadaca ne moze doci lopta jer je problem u prvoj fazi igre. Njemcima, koji su danas isto igrali sa tri iza, ispred obrane igraju Kroos i Gundogan. Vjerojatno je na pocetku izgledalo dobro zbog faktora iznenadjenja.

Link to comment
2 minutes ago, reginald said:

Mislim da od ovog nece biti nista. Davno je trebalo naci jedanaest igraca i napraviti igru, a ovdje se i dalje isprobavaju varijante. Do napadaca ne moze doci lopta jer je problem u prvoj fazi igre. Njemcima, koji su danas isto igrali sa tri iza, ispred obrane igraju Kroos i Gundogan. Vjerojatno je na pocetku izgledalo dobro zbog faktora iznenadjenja.

 

Rusi nisu nista napravili iz igre u prvom poluvremenu. Sve sto su napravili je iz bunarenja na Artema pa se mladjani Pavlovic nije snasao i onog jajarskgo poteza kada nisu hteli da izbace loptu napolje.

A onda u drugom greske pocetnicke u odbrani.

Mi smo u igri vise pokazali ali se promasuju ziceri, poklanjaju pogotke...

Ne znam, postaje mi sve to cudno.

Link to comment
13 minutes ago, Dimitrije said:

Treba vreme da se to uigra.  Mislim da su u ovoj formaciji igrali prvi put.  Drugo, vecina igraca tek je pocela pripreme u svojim klubovima. 

 

      Da, ali kako da se uigraju? Nama ista postava nije odigrala 2 meča od osamostaljenja, ako se ne varam ona bluna Krstajić se time i hvalio. Čak i formaciju menjamo iz meča u meč. 

Link to comment
11 minutes ago, fandorin said:

 

      Da, ali kako da se uigraju? Nama ista postava nije odigrala 2 meča od osamostaljenja, ako se ne varam ona bluna Krstajić se time i hvalio. Čak i formaciju menjamo iz meča u meč. 

A posebno menjamo na samom prvenstvu kad se plasiramo, i tih par utakmica gde treba da bude zategnuto sve. Kao da sve naopako radimo. 

Link to comment

da protivnik nema pojma kako da spremi utakmicu, sve je to po planu i programu. petogodišnjem, svakih 5  godina se zablista 6 meseci. Naravno šteta da to ne može da obuhvati jedne kvalifikacije i prvenstvo ali formati se menjaju, ako nam se namesti neki repesaž... osvojiće se Afrički Kup Nacija ako sam dobro izračunao

Edited by mlatko
Link to comment
19 minutes ago, fandorin said:

 

      Da, ali kako da se uigraju? Nama ista postava nije odigrala 2 meča od osamostaljenja, ako se ne varam ona bluna Krstajić se time i hvalio. Čak i formaciju menjamo iz meča u meč. 

Na osnovu prethodnih iskustava nista nikada nece da valja.  Ja stvari ne gledam tako.  Tumbakovic je napravio dobru selekciju igraca, ima dobru zamisao kako da organizuje igru, Treba vreme da se tim uigra i da igraci udju u formu da bi taj tim poceo da pobedjuje.  Mozda uspe i tome treba da se nadamo.  Negativnosti, cinizam i bogoradjenje su najgori vid srbovanja.

Link to comment

Raduje Vas optimizam, stvarno se vidi da sve ide u dobrom smeru. Za jedno hiljadu godina mozda nesto i odigramo 

 

edit Ovu Vasu poslednju recenicu nisam hteo da komentarisem, ali moram. Ako neko zasluzuje sve pobrojano, to je onda fudbalska reprezentacija

Edited by ZSNj
Link to comment

Zasto ih onda gledate i komentarisete ako odista mislite da je reprezentacija za vjeki vjekov propala stvar?  To bi bilo kao kada biste slusali losu muziku samo zato da bi posle tvrdili da je losa.

  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...