Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

evo ga katai kao primer kako funkcioniše odnos fss reprezentacija. tu je kad treba da se zalivadi i da se marne lova sa strane

 

u međuvremenu ima drugih kandidata za levo krilo

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

evo ga katai kao primer kako funkcioniše odnos fss reprezentacija. tu je kad treba da se zalivadi i da se marne lova sa strane

 

u međuvremenu ima drugih kandidata za levo krilo

 

Katai da se zalivadi? Kome? Covek je odustao od ozbiljnog takmicarskog fudbala, uziva u Americi i odusevljen je boravkom tamo. Ako se on pita nece se vracati ovamo ni posle zavrsetka karijere.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

 

Katai da se zalivadi? Kome? Covek je odustao od ozbiljnog takmicarskog fudbala, uziva u Americi i odusevljen je boravkom tamo. Ako se on pita nece se vracati ovamo ni posle zavrsetka karijere.

negde južnije, florida npr ako mu se baš ne vraća za evropu. azija, emirati, destinacija koliko hoćeš

 

ima 28 godina, još jedan ugovor. taman

Link to comment
19 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

negde južnije, florida npr ako mu se baš ne vraća za evropu. azija, emirati, destinacija koliko hoćeš

 

ima 28 godina, još jedan ugovor. taman

 

Pa mu nabijaju utakmice za reprezentaciju da bi ga kupio neki americki klub koji jedva da zna da s one strane Atlantika nesto uopste postoji? Ne zajebavaj, majke ti. Katai je atraktivan igrac i naci ce bez problema mesto u toj ligi bez briga. Nego se ti tako nategnes na nekog igraca, tim bolje ako je nekada igrao za Zvezdu, pa pricas napamet. Do juce si isto pricao za Radonjica ali te decko zajebao juce jer je odigrao odlicno pa si presao na Kataija. Da je igrao Lazovic bilo bi zasto Lazovic. Nema vise tog "livadjenja" preko reprezentacije odavno, ozbiljan skauting mu dosao glave.

 

Mi imamo to sto imamo, tuzna je istina da boljih nema. Pogledaj sastave Zvezde i Partizana, od cetvorice prvih opcija na krilnim pozicijama trojica su stranci a cetvrti je Tosic Zoran, bivsi fudbaler. Dobro je poceo ovaj klinac kod vas ali za njega tek treba da se vidi hoce li biti nesto, videcemo i hoce li Lazar Markovic moci da se vrati. Kostic, Lazovic, Gacinovic, Radonjic, za sada je to ono sto imamo. Nije to ni toliko lose iako nije Bog zna sta, mnogo veci problem nam je ova cetvorka pozadi. 

Link to comment
11 minutes ago, harper said:

 

Pa mu nabijaju utakmice za reprezentaciju da bi ga kupio neki americki klub koji jedva da zna da s one strane Atlantika nesto uopste postoji? Ne zajebavaj, majke ti. Katai je atraktivan igrac i naci ce bez problema mesto u toj ligi bez briga.

 

Ovaj, mislim da malo potcenjuješ MLS. Nije ovo više 1998. godina. Naravno da znaju da postoji nešto preko Atlantika i naravno da će da gledaju da li je neko reprezentativac ili ne, kao što gledaju i Englezi i Kinezi i Japanci i Belgijanci i svi ostali. Nije to nikakva liga bez briga, jača je i kvalitetnija od pola evropskih liga. Od naše livadaške tuge svakako.

Link to comment
13 minutes ago, hazard said:

 

Ovaj, mislim da malo potcenjuješ MLS. Nije ovo više 1998. godina. Naravno da znaju da postoji nešto preko Atlantika i naravno da će da gledaju da li je neko reprezentativac ili ne, kao što gledaju i Englezi i Kinezi i Japanci i Belgijanci i svi ostali. Nije to nikakva liga bez briga, jača je i kvalitetnija od pola evropskih liga. Od naše livadaške tuge svakako.

 

Kakve veze ima nasa liga s tim, ako se Katai gura ne gura se da bi ga neko prodao u Javor iz Ivanjice. Jeste ta liga dobra ali Ameri se generalno ne obaziru previse na ono sto se desava u Evropi, osim ako nisu u pitanju bas atraktivni igraci. Katai vec dugo igra u SAD, nije bas da je za njih neka evropska macka u dzaku za koju ne znaju sta i koliko moze. Broj utakmica u reprezentaciji je sada relevantan iskljucivo za Englesku zbog radne dozvole i to je sve, ne zavaljuju se vise igraci kao nekad. Uostalom, Katai sasvim solidno igra u SAD, vole ga navijaci, on sam je tamo zadovoljan, porodica mu je tamo zadovoljna. Nece taj nigde.

 

Sustina je ono sto sam napisao u prethodnom postu, srpski fudbal nema krila ciji izostanak bi stavio znak pitanja kod poziva Kataiju. Nikakvom vrhunskom krilu on ne zauzima mesto, svi bolji od njega su pozvani i deo su reprezentacije. To generalno vazi i za sve ostale igrace, osim Grujica ne postoji igrac koji je bolji od pozvanih a da nije u reprezentaciji.

Link to comment

@harper

meni je državni tim iznad svega

:rolleyes:

 

radonjić je apsolviran, lazovića ne bih pomenuo ni u ludilu zato što mislim da on treba da igra za prvi tim. katai je enigma, on je simpa igrač, ali timu kome je decenijama jedna od glavnih boljki u igri disciplina, a pored živog, uz to i kapitena kolarova, da ti je u timu i katai dtvarno ne vidim nikakvo opravdanje

 

 

možda tu četvoricu u odbrani treba preimenovati u trojicu, kao kod muslina?!

ti centralni bekovi su manje više stabilni, al smo po bokovima strašno slabi. i tu ne vidim neko rešenje. ovaj neškov tim nisam ispratio, možda tu ima kakav potencijal

Link to comment

Americka MLS je bolja od srpske Super lige samo u infrastrukturi, po organizaciji i po poseti na utakmicama.  Kvalitet nihovih utakmica je negledljiv.  Njihov playoff-utakmice (to u kojima igraju njihovi nabolji timovi u sezoni) su hrvanje, tuca i revija pocetnickih kikseva.  Sudije su im daleko ispod nivoa sudija u Srbiji.  Uostalom, MLS nema ni jedan klub koji bi po kvalitetu mogao da parira Zvezdi ili Partizanu.

 

Sto se tice poslednje cetvorke u srpskoj reprezentaciji, prvo i osnovno je da mora da se odluci ko su dvojca startnih stopera i da se ta dvojca uigravaju.  Neprestano rotiranje centralnih bekova ne pomaze.  Meni se cini da su Nastasic i Milenkovic najbolja opcija.  Sa bekovima je problem koji nece da se resi na duze staze jer je izbor jako siromasan.

Link to comment

Sto se krila tice, mozda nema boljih od Kataia koji nisu pozvani, ali mi se i dalje cini da je Katai nepotreban. Htio sam vidjeti Gacinovica na toj poziciji, a Tumbakovic je tamo prebacio Ljajica. Pored Ljajica i Tadic moze igrati na krilu tako da je tu broj opcija prilicno velik. Problem je sto su svi osim Kostica nepouzdani u obrani.  U buducnosti ne bi trebalo zaboraviti na Zivkovica. Nadam se da nece propasti. Benfika je za Filipa Djuricica bila katastrofalan izbor.

 

SMS je jucer bio igrac utakmice. Problem je sto u reprezentaciji igra na istoj poziciji kao Tadic, a kad bi igrali sa dva napadaca, Jovic - Mitrovic, te pozicije ni nema. Tadica se bez problema moze prebaciti na krilo, a SMS-a se moze upariti sa nekim na sredini, ali se bojim da bi tu imali propuh. To vidim kao opcije da se sto vise kvalitete ugura na teren. Uglavnom, mislim da Tumbakovic sad treba naci prvih 11 i jos par standardnih izmjena za neke varijacije i sa time gurati ovo do kraja i eventualnog EP-a.

 

Sanse za kvalifikaciju na EP kroz grupe su nikakve. U najboljem slucaju Srbija moze imati isti broj bodova kao i Ukrajina. U tom slucaju se gleda medjusobna gol razlika. Prema tome, kroz preostale utakmice treba uigrati prvih 11 da to lici na nesto kad bude bilo vazno.

 

Link to comment
56 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

@harper

meni je državni tim iznad svega

:rolleyes:

 

radonjić je apsolviran, lazovića ne bih pomenuo ni u ludilu zato što mislim da on treba da igra za prvi tim. katai je enigma, on je simpa igrač, ali timu kome je decenijama jedna od glavnih boljki u igri disciplina, a pored živog, uz to i kapitena kolarova, da ti je u timu i katai dtvarno ne vidim nikakvo opravdanje

 

 

možda tu četvoricu u odbrani treba preimenovati u trojicu, kao kod muslina?!

ti centralni bekovi su manje više stabilni, al smo po bokovima strašno slabi. i tu ne vidim neko rešenje. ovaj neškov tim nisam ispratio, možda tu ima kakav potencijal

 

Ma, Katai je bivsi igrac, to je jasno. On je igrao nesto kod Grofa Bozovica kod kojeg se skoro uopste nije treniralo, zabio je ugovor u SAD na konto tih igara, i zavrsio je posao za sebe. Veliki talenat ali jos veci lelemud, steta za njega. Pretpostavljam da Tumbakovic nije hteo da se odrice Krstajicevih igraca a da im ne pruzi sansu. tako bih protumacio pola tima koji je juce poceo utakmicu. Igrali su neki igraci iz prvog tima koji su morali (Mitrovic, Milivojevic, Kolarov, Dmitrovic), SMS je igrao umesto povredjenog Tadica, ostalo je Tumba istumbao.

 

Ta ideja sa tri igraca pozadi nije losa ali meni su ta takticka tumbanja zbog profila igraca koje imas presipanje iz supljeg u prazno. Stvori sistem, kakav god, pa treniraj i selektiraj igrace za taj sistem. Ko moze da igra, dobro je dosao, ko ne moze da se prilagodi, vise srece u sledecem izvlacenju. Danas sam na fejsbuku video akciju nekog Rocestera ili tako nekog tima iz neke cetvrte engleske lige, ljudi su krenuli akciju od golmana i posle nekih 30 dodavanja dali gol. Engleska cetvrta liga. Naravno, sve je to izgledalo smesno sporo za standarde vrhunskog fudbala ali pokazuje da i takve ekipe imaju neku zelju da igraju fudbal. A nas sampion lige ne moze da iznese loptu sa svoje polovine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...