Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

ne znam kako si odredio to je taj nivo, ali nije ni bitno. govorim o uzetih 12 bodova protiv slabijih reprezentacija. da su i ostali selektori iuzimali maksimalan br bodova protiv slabijih reprezentacija, kao Krstaja, Antić, Muslin, imali bi sigurno još neki nastup na prvenstvima

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

@levi

Ligu Nacija do sada nije igrao niko osim Krstaje. Tako da ne znamo kako bi prosli ostali selektori. Na EP smo videli Krstajin pocetak, i nije bio obecavajuci.

 

Nivo sam odredio na osnovu toga sto smo u proteklih 6 kvalifikacija tri puta izduvali kao uglavnom kao 3. u grupi, zbog cega smo i dospeli u Ligu C.

 

Razumem sta hoces da kazes sa slabijim reprezentacijama ali kada smo odlazili SP (1998., 2006., 2010., 2018.) to nije bilo samo zbog skupljenih bodova protiv slabijih (2018. smo izgubili od Austrije, koja je zavrsila 4. u grupi, a 2010. smo izgubili protiv Litvanije) vec zato sto smo dobijali oni koji su bili na istom nivou kao mi ili jaci. Npr. Irsku za 2018., Rumuniju za 2010., Belgiju i Bosnu za 2006., Cesku za 1998.

Link to comment

Dejo o Terzicu

 

- On je bio jedan od ključnih ljudi koji su vršili pritisak na fudbalere Zvezde, naravno preko navijača. Da li ga je bilo strah od navijača, da li od službi, policija, tajne službe... Zna se da su ti navijači produžena ruka vlasti. Tog dana kad mi igramo protiv Kosova, njihova rukometna ženska reprezentacija igra protiv Kosova, i tu nije bilo problema. Ja uvek govorim: fudbal pa ostali sportovi. I oni su znali da će ovde imati najviše odjeka. Jednog dana ću reći, mada nije mi problem ni sada, da kažem koji su to ljudi iz vlasti Srbije, i tajne službe koje su kazale Tumbakoviću: “Ne igraju igrači Zvezde, nećeš valjda ti da izdaš sve" - rekao je Savićević u emisiji "Živa istina" na RTCG.

 

Savićević je dalje optužio Terzića da je “bacio atomsku bombu na fudbal u Crnoj Gori”, a zatim je nastavio u istom tonu.

- Da li ga je bilo strah od navijača, ili od predmeta koji duži niz godina drže u fioci, predmeta koji nije okončao pred sudom u Srbiji. Strah ili ucena? Ali, treba da se živi i posle ovoga, treba da se dolazi u Crnu Goru, a ja ne znam kako će on imati obraza da se pojavi pred očima ljudima koji su mu ovde pomogli. Dokazao je ono što govore o njemu, da je nikakav čovek - rekao je Savićević.

Savićević tvrdi da je pritisaka na selektora bilo i ranije, ali da Tumbaković nije nagovestio da bi zbog njih mogao da napusti crnogorsku reprezentaciju.

Link to comment

I odgovor Terzica

 

Generalni direktor crveno-belih je u izjavi dostavljenoj medijima poručio da ne razume ludilo legendarnog igrača, a sada predsednika FSCG. On je dodao и da je Savićević izrekao gomilu laži.
„Rekao sam već pre nekoliko dana da ne treba mešati politiku i sport, i da je odluka dvojice igrača Crvene zvezde da ne igraju protiv Kosova njihova lična odluka. Igrači Crvene zvezde nisu odbili da igraju za Crnu Goru, to im je i čast i zadovoljstvo, već su odbili da igraju protiv takozvane države Kosovo i stoje mirno pred himnom i zastavom nepostojeće države. Savićević je pre dva meseca posle žreba saznao da će Crna Gora igrati protiv Kosova i znao je da ima selektora i pet igrača iz Srbije. Tada je kao odgovoran i mudar predsednik trebalo da ih sve pozove i pita: ”Ljudi da li imate problem da kao građani Srbije igrate protiv Kosova?”. Zašto to tada nije uradio je pitanje za njega“, rekao je Terzić.

On je potom oštro udario po Savićeviću, ali je rekao kako veruje da će Dejo ponovo dolaziti u Beograd.


„Ne razumem ludilo Dejana Savićevića i njegovo pominjanje moga imena, navijača Crvene zvezde, raznih službi i vlasti u Srbiji jer sve što je izrekao je laž. Stav dvojice igrača Crvene zvezde je stav protiv Kosova, a ne stav protiv Crne Gore koju i ja lično i svi u Crvenoj zvezdi i volimo i doživljavamo kao nezavisnu ali bratsku nam drzavu. Zašto je Dejan Savicevic ovim izjavama sebe stavio u funkciju negativne politike prema Srbiji nije mi jasno, ali neka njemu služi na cast. Crvena zvezda i Srbija su mu dali ime i prezime, ljubav i emociju, i ja iskreno želim da Dejan Savicević i posle ovoga dolazi u Beograd kao veliko ime i ljubimac naših navijača, i bude dočekan kao jedan od najvećih igrača koje je Crvena zvezda ikada imala“, zaključio je Terzić.

Link to comment

Kvalitetna svinjarija sve ovo, Srpska lista, produžena ruka Beograda, drži Vladu Haradinaju, a Srbi koji igraju za drugu reprezentaciju (države koja je priznala Kosovo), kao nešto tri dana pred tekmu bojkotuju. 

Providno do bola, a i smrdi sve na čačkanje naših službi da se opet pravi neka diverzija dok prolaze mnogo veće stvari ispred nosa. I šleperi i gudra, naravno. 

Link to comment

Sad ćemo imati dvojicu u jednom :D

 

Meni će, lično, biti vrlo neprijatno iznenađenje ako Radomir & Antić prihvate ovaj poziv Kokeze & Co

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...