Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Koja skok igra niti je imamo mi a niti su se Portugalci proslavili njome, to je klasična priča "igramo na duge na Mitra, a on će da spušta i gradi se", tom igrom nismo napravili ništa pametno, ili bar nedovoljno da bi nam to bio plan A. A gol smo primili kad je taj isti Srboteli trebalo da pripomogne u defanzivi. Jeste user gol, ali je lik vukao loptu od centralnog kruga do pred 16, a Srbotelija nigdje na njegovom putu, makar da zasmeta, nego je onako trčkarao da se kaže kao da nešto radi, alibi trčanje. 

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

Edit istekao:

Btw on the plus side - bore se k'o konji, vade lopte s gol linija, krju, trce, ne prihvataju sudijske odluke rezignirano, samo sto nemaju snage/klase, bar ne za nokaut fazu bilo cega. 

Dmitar, Maksimovic, Spajic, Milenkovic, Kolarov, Maksimovic, Matic, Tadic na AMC, Lazovic, Kostic, Jovic, 4-2-3-1. 

Mitar, Gruja (da li je i on ugasio dok ovaj vodi?), Gacinovic, SMS, Ljajic, Rajkovic i pozadi ko god - 1 nukleus™, od ovih rezervi bih najvise stavljao Gacinovica (gde god u vezi/na krilima) i ubacivao Mitra umesto nekog od dva vezna ako jurimo gol, ostali da popune povrede i kartone/otaljavaju kad vodimo. Jebote ladno nemamo bekove (Zvezdini) i stopera (Zhirkov?), a imamo ono sto uglavnom nikad nemamo - seksi smo napred i dobar golman. Samo jos da Krstajlo neko upropasti. 

Link to comment
14 hours ago, John Coltrane said:

Ne znam sto je Radonja toliki problem? Umesto njega je mogao uvesti Zivkovica koji je kasnije pokazao da nije nista bolji, a ima daleko vise minuta u maticnom klubu.  Uostalom to je realnost kad nema Kostica/Gacinovica, krila bolja nemamo ili da zrtvujemo Tadica na tu poziciju.

 

Да прво ставим дисклејмер, ово нема везе са мојим хејтом према Крстајићу или ФСС.

 

Радоња и Андрија су у катастрофалној форми обојица, мислим да је то сваком јасно. Није међутим толики проблем то што су они алтернативе на крилима, већ више да измјена као таква није добар потез. То што нашој игри доноси Гаћиновић, Радоња никад неће. Гаћиновић је поливалентан играч, изузетно брз и активан а опет много користан у дефанзиви. Радоња пичи по страни и то је то - кад је у форми, то значи да је феноменалан, кад није, то значи да је бескористан. Његовим уласком имали смо играча мање лијево, плус је та страна зјапила јер је до њега био Мали Ђаво Љаја а иза њега покојни Младеновић. 

Могао је можда да покуша са помјерањем Лазовића лијево, што овај често ради у Ђенови, далеко је одговорнији фудбалер од Радоњића. А да у игру уђе неки централни везни да помогне Максимовићу и Љајићу са изношењем лопте и затварањем средине.

Link to comment

Evo objasnio Krstaja zasto nije igrao Jovic, i pritom opet potvrdio svoju fudbalsku filozofiju:

 

"Mogao sam i planirao ako bude potrebe da ne daj Bože, jurimo rezultat. Da zaigramo sa dva špica i to je bila opcija za slučaj"

 

Znaci posto smo imali rezultat, Jovic nije imao potrebe da ulazi, ali on se ne ljuti jer je dobar decko...

 

 

Link to comment
4 minutes ago, levi said:

koja logika, pa Mitrović ti je igrač za kad juriš rezultat, bunariš na postavljenu odbranu, a Jović je bolji za tranziciju

Ali time bi pogazio prvi postulat batadjorizma koji kaze da kvalitetan bunker nije dobar ako nemas sidrasa u napadu da proba da primi degazirane lopte. 

Link to comment

nešto mi se to ne slaže sa ovim veznim redom koji je izveo. morao bi da pogledam ponovo, ali nemam utisak da je baš sve toliko išlo iz odbrane na Mitrovića, bilo je tu tranzicije preko Maksimovića, Tadića Ljaje itd

Link to comment
1 minute ago, levi said:

nešto mi se to ne slaže sa ovim veznim redom koji je izveo. morao bi da pogledam ponovo, ali nemam utisak da je baš sve toliko išlo iz odbrane na Mitrovića, bilo je tu tranzicije preko Maksimovića, Tadića Ljaje itd

 

Verovatno nije bio takav plan ali rano smo poveli i kad se Ronaldo povredio polakomili smo se na dobar rezultat pa smo prepustili igru Portugalcima. Gledao sam utakmicu Portugal - Ukrajina i izgledala je vrlo slicno ovoj nasoj, Ukrajinci su se nesto bolje branili od nas ali smo mi imali vise izglednijih prilika i na kraju postigli gol, za razliku od njih. Ljudi slabo razumeju da fudbalsku utakmicu igraju dve ekipe i da ne zavisi sve samo od tebe vec se i protivnik nesto pita. Taj isti Portugal je, takodje bez Ronalda koji se povredio, osvojio prethodno evropsko prvenstvo. U pitanju je vrlo, vrlo ozbiljna reprezentacija, s velikim izborom kvalitetnih igraca koji manje-vise igraju zajedno dosta dugo.

 

Nema previse razloga da se bunimo zbog ovog rezultata, bod u Lisabonu protiv prvaka Evrope je dobar rezultat. S ovom ekipom mi necemo odigrati vise nijednu utakmicu ovako jer niti imamo tim za tako nesto, niti ce protivnici biti u stanju da nas sabiju na nacin na koji je to uradio Portugal.

Link to comment

Bod u gostima protiv aktualnog evropskog šampiona i donedavnog svetkog je odličan rezultat. Pogotovo šta smo bili osakaćeni izostancima u sredini terena. Matić, Milivojević, pa onda ni Grujića nije zvao, Fejsa valjda isto ne želi. I onda se još povredi Gaćinović tako da je Maksimović ostao na vetrometini Portugalcima. Morao je Lajić da glumi odbranu.

 

Biće to bolje kada se vrate Matić, Kostić i Kolarov protiv Ukrajine. Očekujem i tamo minimalno bod, bolji smo dosta od njih.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...