Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Imao je 1 kiks.
Imao je 1001 kiks. Na sreću iz tih grešaka nije primao golove, jer je ispred sebe imao Vidića, Ivanovića i Lukovića u vrhunskoj formi.
Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

suprotno nije moguce.
Moguce je kod kornera, kod kojih je Stojkovic tradicionalno nesiguran. Njegove lose reakcije na visoke lopte u 16ercu prolaze zato sto u skoku imamo neke od najboljih defanzivaca evrope.
Link to comment
Ne moze to tako. Golman je blize golu od odbrane. Kad odbrana kiksa, golman moze da pokrpi - suprotno nije moguce.
Moguce je da odbrana igra dovoljno dobro da golman ne dolazi u situaciju de je on cesto taj koji odlucuje oce li biti primljenog gola ili ne. Drugim recima, jaka odbrana ispred golmana umanjuje ulogu/vaznost golmana u ekipi. Tako je sa Stojkovicem. Kada bi odbrana igrala onako kako Stojkovic brani, mi bi smo se naprimali golova ihahaj.
Link to comment

Naravno. Ali ne radi se tu samo o odbrambenim igračima per se, već o igri celog tima u fazi odbrane. Mislim, jedan balvan koji se bacao na suprotnu stranu od lopte pa branio šuteve nogama poput Jevrića je uspeo da primi 1 gol u celom kvalifikacionom ciklusu, koji je bio verovatno naš najuspešniji u poslednjih 30 godina. Kada je tako užasnom golmanu prošlo za rukom da se proslavi, valjda je sve jasno.

Link to comment

Nakon mnogo miliona godina, setih se da posetim PPP, dotidjoh vamo i videh da ovde vreme stoji, kao kad dodjes u sobu studenta iz provincije koju mu roditelji cuvaju za kad se vrati. I dalje na istom mestu gitara za bezuspesno muvanje riba, neraspremljen krevet, ispod njega kolekcija Pan Erotike, poznati nadimci, poznate price, poznato sve. To mi je milo, bar neka konstanta u ovom surovom svetu.Inace, sto se tice Stojkovica, problem golmana je prisutan u nasoj reprezentaciji od SRJ na ovamo, sa jednim jedinim izuzetkom - Jevricem. A Stojkovic mu je, po broju uzastopnih takmicarskih utakmica koje je branio, opasno prisao. Jevric je, naime, poceo da konstantno brani 2002. (28. mart 2002, 2 ujutro, protiv Brazila. Secam se jer sam u 8 ujutro isao da polazem prvi ispit na faksu, legao prethodno vece u devet, probudio se za tekmu i, kao pod valijumom, odgledao sa mirnocom popa svih religija koji zna da, ko god da je u pravu, dobro ce da prodje kad dodje sudnji dan) i trajao je do 2006. Stojkovic je poceo 2006. i traje dosad. I za sve to vreme jeste imao nekoliko kikseva, ali nijedan od njih nije bio ni prineti, na primer, Cehovom ispustanju lopte protiv Turske 2008. A da imamo Ceha ovu raspravu nikad ne bismo vodili.Da se razumemo, Stojkovic godinama brani samo u klubovima koji organizuju nagradnu igru "Budite nas golman jedno poluvreme" i nadobudni je saban. Ali je isto tako apsolutno jasno da ne postoji ni promil sanse da ne brani ako mu u junu svi ekstremiteti budu na broju. Samim tim, diskusiju smatram besmislenom. Da mu konkurise neki novootkriveni Bufon ili Kasiljas, a ne, od onih zajebanih protivkandidata, golmani Zaglebja, Leirije i Genta, mozda bi i bilo svrhe pricati. Ovako, on nam je golman, moguce je da to bude problem, ali bilo je i mnogo gorih stvari u istoriji naseg fudbala od ne preterano sigurnog golmana. Uostalom, Hrvati su 1998. postali treci na svetu sa jednom od najvecih rupa u novijoj svetskoj istoriji na golu, znaci desava se, nema tu pravila.Ukratko, sto se tice golmana, ja sam miran. Da me neko to pita, rekao bih: "Miran sam".

Link to comment

glasajte na zvanicnom sajtu, poll je sa desne strane.trenutno:Which team will finish top of Group D?1) Germany79.68%2) Ghana8.71%3) Serbia7.41%4) Australia4.2%jedino smo drugi kada se uzmu "nemacki" glasovi, odnosno 'DE' sekcija poll-a! :lol:

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment

Ja bi voleo da dobijemo Nemce, makar samo 1:0.Ako se to desi, realno, zabole me za ostale nase utakmice.Da parafraziram zzzz-a, ako me neko nakon toga bude pitao, reci cu: "zadovoljan sam".

Link to comment

Jesmo li mi pricali o ovome?

Radomir Antic, Serbia coachGermany are clear favourites in my opinion, but I'm still happy with the draw. It's going to be really interesting because each team has a very different playing style. My team is very young, physically and technically strong and without a doubt the best Serbian team there has ever been. We're a very positive-thinking group and we're always looking to improve. I believe in my players and I'm sure they're going to have a great World Cup. Obviously I know Germany very well, they have lots of young players who have established themselves at club level in recent years. I have a lot of respect for Australia because they're a very competitive nation with a great sporting tradition.
Da ga nije malo preterao...?
Link to comment

To je sada prilican problem, jer je Dragutinovic bio dobra zamena i na beku i u sredini. Sad ostajemo na Lukovicu i Suboticu u rotaciji i Vidicu kao nezamenljivom u sredini. A zamena... ko zna koga ce sada zvati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...