Jump to content
IGNORED

Opera


Roger Sanchez

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    20

  • Roger Sanchez

    15

  • bigvlada

    14

  • Mil@n

    10

Instalirao sam operu 11, međutim vratio bih se na 10.10. Kad pokrenem instalaciju ispadne ovo. e0t42.jpgO čemu se radi? Hoću svoju staru operu! :mad:edit: uspeo sam! ne pitajte kako :D

Edited by Renegade
Link to comment

Ja sam opera fan od svog prvog PiSija, što će reći 2000. Kleo sam se u nju, koristio je u teška vremena, i u lepa, sve što stane u operu je sve što čovek može da išće. Ali brate, kakav je to browser kada ga jebu Facebook, i google proizvodi, msm, samo sajtovi koje najviše masa posećuje? Onda sam installirao chrome jednom, pošto mi je opera bagovala za medalju (sve verzije od 10,5 čini mi se, možda i od ranijih), pa batalio pošto nije imao gram operinih opcija, delovao mi je kao igračkica. Pa kad je opera opet počela da me smara, pređoh na chrome, installirao sam mouse gestures add on, speed dial add on, i to je to. Jebote, sve je brže i bolje radi pa duplo. Možda probam jedanajs, videćem.

Link to comment

+1 za chromeA najlepse je kad sam shvatio da vecina Ekstenzija i nije potrebna, tj. da je goli browser sasvim dovoljan (uz malo navike). A leti, evo na ovakvom racunaru: Pentium M 1.7GHz, 480 MB RAM, XP SP3.

Link to comment

Zaboravih, najbitnije, od 10.x pa na dalje, opera je imala žešći memory leak problem, sisala mi je i do giga rama, zakucavala je, usporavala, zamrzavala.. Mislim da sam se zbog toga i switchovao. Tj to je bila kap koja je prelila čašu™.

Link to comment

Ja sam na Operi od verzije 9 pa dalje...Brza, ima (skoro) sve što mi treba, ne baguje mi, FB (na koji odlazim 1 nedeljno) mi korektno prikazuje...Ekstenzije su 1 prava stvar, i sada mi nedostaje još samo imagebot i DownThemAll! pa FF mogu da bačam.Hvala ti za pesplatnu reklamu za Hrom, ali nije potrebna.

Meni je ova konverzacija sa jednog drugog foruma mnogo toga rekla:

Shto se tiche prikaza i "sitnih nedostataka", ista stranica moze da izgleda drugachije u FF-u i Chrome-u. A dosta sitnih nedostataka je upravo iz razloga shto nisu dozvoljeni Operi sve dok se ne identifikuje kao neki od pomenutih browsera.
Hoces da kazes da se neke stranice "namerno" ne ucitavaju kako treba samo zbog toga sto je opera u pitanju?
Da. Primera radi, Google. :) Kad je uveo sugestije, nisu radile u Operi. Sad ova nova instant pretraga, takodje ne radi u Operi. A obe funkcije rade u Operi ako se ona identifikuje kao ff ili ie. Takodje, super stvar je shto u onom polju za pretragu(pored polja za adresu), automatski se pokazuju i sugestije (npr. bing pretrazivaca), ali od google-a ne. Opet, i to moze da se podesi identifikacijom. Da je Opera losha, u tom smislu da ne ume da prikaze kako treba, stvari koje inache ne rade, ne bi radile ni posle promene identifikacije.Nailazio sam na sajtove koje Opera ne prikazuje kako treba. Da li je kod svih bio taj problem, ne mogu da tvrdim, chak shtavishe, ne verujem.Zanimljivo je da ranije sugestije nisu radile kad se otvori google stranica iz opere. Sada rade, mozda je to marketinshki potez google-a da kad uvede neshto novo, ujedno pokusha da poveca broj korisnika chrome-a i ff-a, pa kol'ko navataju, navatali su. I posle dozvole da radi i u Operi.
...Što samo govori da iz nekog razloga takvi sajtovi namerno to rade, verovatno što od IEa i FFa dobijaju više keša, nego od Opere.Opera postoji dosta dugo i dok mogu da shvatim (i shvatao sam) da pre 8 godina neki sajtovi nisu hteli da rade, jer su java skripte pisane takoda prepoznaju samo IE i Netscape/FF, u 2010. godini to ne mogu da prihvatim da je slučajnost.
A za ovo ipak nije kriva opera:jigjmf.jpg

Edited by ion
Link to comment
  • 2 weeks later...
...
...
...ako mislimo na isto (i nema veze s Operom) :Google / tamo desno gore Search Settings /pa skrol i pri dnu ček na Do not provide query predictions in the search box.
Aaaaaa , misli se na onaj srč u adres baru ... magarac :isuse: Klikao po opera:config , ali ništa <_<
Link to comment
Aaaaaa , misli se na onaj srč u adres baru ... magarac :isuse: Klikao po opera:config , ali ništa <_<
Da, taj search i uzasno me nervira. U tih nekoliko milisekundi koliko mi treba da kliknem na to sto sam mislio on mi se ubaci sa svojim fantasticnim idejama :isuse:
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...