Jump to content
IGNORED

Seča platana u Bulevaru Kralja Aleksandra


Д

Recommended Posts

Inače, postoji i priča po kojoj su platani (kao i hiljade drugih stabala po gradu) zaista solidno istrulili u ranoj mladosti, a uzrok tome je blagotvoran sastav vazduha koji udišemo u Beogradu. Ovo naravno nikada neće biti javno dokumentovano jer imamo važnije teme na dnevnom redu, na čelu sa prvom metro linijom koja se može očekivati u bliskoj budućnosti - otprilike 6 meseci nakon što i poslednji stanovnik planete bude dobio svoj lični teleport uređaj a putnički saobraćaj bude zvanično ukinut kao nepotreban.

Link to comment
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    30

  • onamonamo

    15

  • hazard

    15

  • Bright Billy

    11

Inače, postoji i priča po kojoj su platani (kao i hiljade drugih stabala po gradu) zaista solidno istrulili u ranoj mladosti, a uzrok tome je blagotvoran sastav vazduha koji udišemo u Beogradu.
Ne razumem boldovano? Ako je zagađenje, zar CO2 ne odgovara biljkama (danju)? <<< Pošto sam sad ispao strašno pametan, cenim da je reč o nekakvom drugačijem sastavu vazduha o kome prvi put čujem, pa Te molim da objasniš meni, zbunjenom...
Link to comment
Ne razumem boldovano? Ako je zagađenje, zar CO2 ne odgovara biljkama (danju)? <<< Pošto sam sad ispao strašno pametan, cenim da je reč o nekakvom drugačijem sastavu vazduha o kome prvi put čujem, pa Te molim da objasniš meni, zbunjenom...
Ti izdišeš CO2. Automobili izdišu CO.
Link to comment
Inače, postoji i priča po kojoj su platani (kao i hiljade drugih stabala po gradu) zaista solidno istrulili u ranoj mladosti, a uzrok tome je blagotvoran sastav vazduha koji udišemo u Beogradu.
Платани су на то отпорнији од свих осталих врста дрвета.
Link to comment
I šta biva, koliko je stabala zaista bilo trulo ?Psihološki ratnici tvrde da je oko 10 %
38 stabala od ukupno 400ako i tih 38...a djilas je seljacina neopevana, postoji li nacin da se ludak smeni pre nego sto pokosi i ovo malo preostalog zelenila po beogradu
Link to comment
Ti izdišeš CO2. Automobili izdišu CO.
...kad su u garaži i krene nepotpuno sagorevanje pošto se potroši mikroklimatski kiseonik... uglavnom izdišu CO2 uz mali deo CO... injekcioni motori upravo služe tome da se aerobno sagori što više benzinaVeći problem za drveće je sumpor dioksid koji pravi kiselinu u kontaktu sa vodom, a nastaje od dima iz toplana
Link to comment
opomenuo sam moda da procisti ovu temu, i neplatanske postove vrati na "beograd"
Ti,dakle, pretpostavljaš da ja pratim ovu temu i temu o Beogradu. :D Jok. Ne znam da li Modestijeva prati, ali ja jedva stignem da se prehranim i nešto malo odspavam. Još samo da čitam platane. Da si pritisnuo report ili nam poslao PM, videli bismo šta se može uraditi. Dakle, na kakav split mislite? Da se prebace svi postovi o metrou počev od Miobinog na Beograd ili nešto drugo? Mislim, pitam, jer ni ovu ni onu temu ne čitam, pa jedva da i kapiram o čemu se radi. Javite, pa da oštrimo sikirče.
Link to comment

cuo sam da se platani vec organizuju za izlazak na sledece lokalne izbore u BG-u i da imaju svog kandidata koji ce parirati Djidasu(onaj platan sto jedini opstaje u bulevaru) zato je ovaj krenuo i u kampanju protiv njih na svim nivoima i hoce sve da ih posjechetreebeard.jpg

Link to comment
Ti,dakle, pretpostavljaš da ja pratim ovu temu i temu o Beogradu. :D Jok. Ne znam da li Modestijeva prati, ali ja jedva stignem da se prehranim i nešto malo odspavam. Još samo da čitam platane. Da si pritisnuo report ili nam poslao PM, videli bismo šta se može uraditi. Dakle, na kakav split mislite? Da se prebace svi postovi o metrou počev od Miobinog na Beograd ili nešto drugo? Mislim, pitam, jer ni ovu ni onu temu ne čitam, pa jedva da i kapiram o čemu se radi. Javite, pa da oštrimo sikirče.
to sam pisao u trenucima slabosti i zabludelosti... u medjuvremenu sam doziveo prosvetljenje i shvatio da su platani prva i prava, praiskonska beogradska tema, i sve o beogradu, kao usputnoj digresiji, treba pisati po platanima. neka crkne maticna tema...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...