Jump to content
IGNORED

Seča platana u Bulevaru Kralja Aleksandra


Д

Recommended Posts

verovatno moze da se nadje nesto bolje od ovih slika na beobuild forumu. secam se da su ovi nacrti bili izlozeni u mesnoj zajednici u mom kraju prosle jeseni, kada je i pocela prica o rekonstrukciji bulevara.
ladno ides u mesnu zajednicu :Digrate saha?
Link to comment
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    30

  • onamonamo

    15

  • hazard

    15

  • Bright Billy

    11

Ne lomite mi platane... :isuse: Da li je moguće da je u ovoj zemlji sve postalo predmet rasprave? Vakcine, gej parada, platani...Zašto svako mora da iznese mišljenje o nečemu što ga se: a) uopšte ne tiče; b) o čemu apsolutno nema pojma?
Bolje se navikni na to, zato sto, kao sto rece Oskar Davico kulturtregerima koji onomad htedose da skidaju "Kosu" sa repertorara Ateljea, "drugovi, nema nazad!"Ljudi su to radili oduvek, ali sada imamo internet. Bice jos gore.
Link to comment
Ne lomite mi platane... :isuse: Da li je moguće da je u ovoj zemlji sve postalo predmet rasprave? Vakcine, gej parada, platani...Zašto svako mora da iznese mišljenje o nečemu što ga se: a) uopšte ne tiče; b) o čemu apsolutno nema pojma?
a) nemoj me pogrešno razumeti, ali, ko si ti da pričaš šta se nekoga sme i može ticati? Naravno da svaki građanin Beograda ima pravo da iznese stav o seči platana, jer je to bitno estetsko i ekološko pitanje jedne od (potencijalno) najlepših ulica u našem gradu. Naročito na to imaju pravo stanovnici Bulevara revolucije. b ) onomad su i vajni stručnjaci napisali studiju kojom su preporučili gradskim vlastima da je beogradu potrebno 4456 (ili koliko već) taksi vozila. Ne kažem da je situacija ista u ovom slučaju, ali nemam načelno ništa protiv da se dovedu u pitanje neke stručne analize, makar i sa laičkih pozicija. Nikome se nije ništa loše dogodilo, gradska vlast je uradila ono što je naumila, biće izvršena rekonstrukcija ulice. Sve ide 1 svojim tokom, sve je ok.Da se razumemo, ja sam već napisao šta mislim o celoj tog trihagerskoj misiji na bulevaru, ali ova tvoja pozicija sa koje nastupaš je skroz pogrešna. Edited by pacey defender
Link to comment

jeboga uco, sto je neobicno da nekog zanima sudbina stabala u gradu mu?meni bi bilo bas tesko da zamislim ulicu kojom skoro svakodnevno prolazim bez drvadi, a nije cudno sto su ljudi neubedjeni da se sve ne cini samo zbog parking mesta.ili vakcine?a za gej paradu znam da i tebe zanima...

Link to comment

Licno mislim da jadne platane treba zameniti. Sto reko Rambo: 'Jebiga, Tito, sto nisi zivio jedno dvjesto godina...'Samo sto sam ja rodjen u Dimitrija Tucovica iz koga su bezdusno izvukli platane, posadili trolejbuske sine i napravili najruzniju ulicu u gradu; a onda sam se preselio u Juzni bulevar iz koga su izvukli lipe(i to u Djilasovo vreme)i posadili zivu ogradu koja je umrla posle dva meseca; ako neko ima razloga za skepsu u vezi znanja i dobrih namera 'doktora nauka iz Gradskog zelenila', imam ih ja. Dao Bog da gresim.

Link to comment
Ne lomite mi platane... :isuse: Da li je moguće da je u ovoj zemlji sve postalo predmet rasprave? Vakcine, gej parada, platani...Zašto svako mora da iznese mišljenje o nečemu što ga se: a) uopšte ne tiče; b) o čemu apsolutno nema pojma?
naravno da nije sve predmet raspre. samo ono sto su medijski gurui odlucili da bude: vakcine, gejparada, platani...i kak ces protiv toga?
Link to comment
ladno ides u mesnu zajednicu :Digrate saha?
zar si sumnjao?gde bih drugde mogla tako lako da saznam sve traceve iz komsiluka?sah i dzakovi secera, brasna i gajbe ulja se podrazumevaju.a zahvaljujuci tome imam i pravo da serem o zakasnelim reakcijama drvovesaca koji su, da su ih zaista zanimali platani, mogli da dodju na tzv javnu raspravu u opstini zvezdara i mesnim zajednicama pre ihahaj meseci. bile su posle podne.sebicno priznajem da mene vise zanima da li ce mi tramdze manje drndati kad ih presele na sredinu. za to isto bilo objasnjenja i obecanja, ali nesto nisam ubedjena.
Link to comment
sebicno priznajem da mene vise zanima da li ce mi tramdze manje drndati kad ih presele na sredinu. za to isto bilo objasnjenja i obecanja, ali nesto nisam ubedjena.
Ako budu radili kao u Nemanjinoj i Resavskoj drndace ti mnogo, mnogo manje. Neces ih ni cuti ako ti nisu bas blizu prozora i ako bas nisu one olupine iz pretproslog veka koje drndaju, skripe i urlicu same od sebe.
Link to comment
jos malo o platanima, iz pera Ive Klisic i Marka Matica.zakljucak je velicanstven: Djilas je pobedio svoje sugradjane i oni ce se osvetiti zbog toga, iako im je dzonjanje i ispijanje jutarnje kafice bilo prece od ocuvanja ekoloskog jezgra prestonice, tj. izuzetno zagadjene ulice kojom po unistenim sinama kloparaju dotrajali tramvaji, prolazeci pored polumrtvog drveca."Činjenica da građani do sada svoj protest i neslaganje nisu iskazivali odlučnim akcijama na ulici, Đilasu i ljudima oko njega ne bi trebalo da bude znak da mogu mirno da spavaju. Čak i ako silom sprovedu svoj naum o seči zelene reke, među ljudima koji su digli glas protiv tog nauma ostaće gorak ukus poraza što gradonačelniku neće biti zaboravljeno, a trenutak kada će se to nezadovoljstvo pretvoriti u erupciju biće samo pitanje povoda."
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...