Jump to content
IGNORED

Seča platana u Bulevaru Kralja Aleksandra


Д

Recommended Posts

B92 Info Vesti DruštvoPočela seča platana18. februar 2010. | 01:34 -> 08:55 | Izvor: B92Beograd -- U Bulevaru Kralja Aleksandra u Beogradu počela je seča platana. Građani koji se protive seči, iako su najavljivali proteste, za sada se nisu okupili.I pored protesta dela građana i zahteva da se ova odluka opozove, gradonačelnik Beograda Dragan Đilas rekao je da je bezbednost Beograđana jedini razlog za seču. Direktor "Zelenila" Radovan Drašković rekao je za B92 da u slučaju da građani pokušaju da spreče seču platana, radnici tog komunalnog preduzeća sa njima neće ulaziti u sukobe."Imamo projekat, imamo neku dinamiku radova i mi ćemo početi da radimo svoj posao. Ako građani izađu i pokušaju to na nekakve načine da spreče, nikome od radnika Zelenila, a ponajmanje meni, ne pada na pamet da se sa građanima sukobljava", kaže Draškić.
:isuse: И овај припада "некој" школи дискурса. А и неће се сукобљавати. Да су хтели, могли су, али одлучено је другачије. Колико будала на малом простору.
Link to comment
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    30

  • onamonamo

    15

  • hazard

    15

  • Bright Billy

    11

Hvaljeni bili Isus, Alah i Buda da je najzad neko pronašao inspirativniju temu od toga gde prestaju bare a počinju brda i gde se u Beogradu nalazi nadaleko poznati deo grada Stari Šušnjevac...Ima li neko insajderske informacije iz gradske skupštine i zelenila? Hoće li umesto još lepših i još starijih platana, Bulevar na kraju dobiti još lepša i starija parking mesta? I kako to da su ih onomad sekli kako bi "bolje rasli u budućnosti" a sada odjednom moraju da ih poseku jer su stabla neizlečivo bolesna? I da li će neko odgovarati za "nestručno orezivanje iz prethodnih godina", o kojem priča direktor gradskog zelenila? Pitanja su, naravno, više hipotetička...Jedan ekstra komentar sa B92:

Sada će verovatno Tadić da oštro osudi sečenje drveća,a Jeremić da kaže da je Kosovo izgubljeno,ako se drveće ne iseče !! Lakrdija od države...
A ovaj je specijalno za Filipenka:
A sta bi po analogiji trebalo da se radi sa politickom "elitom" Srbije koja je trula do srzi?(Marko (Dorcol), 18. februar 2010 01:53)
Link to comment

Gradske vlasti na neuobicajeno podao i lukav nacin su izbegle gnev gradjana zbog sece platana, tako sto su pocetak intervencije zakazali za 7:30 ujutru, iako u to vreme pripadnici srednjeg i viseg sloja, kao sto je medicinska nauka utvrdila, ne mogu da budu budni.Informacija o vremenu pocetka secenja juce je nekoliko puta ponovljena u medijima. A gradsko zelenilo prakticno je molilo gradjane da dodju i sprece secu, najavili su da ce obustaviti radove u slucaju bilo kakvog protesta. Bilo je dovoljno da se pojavi pet ljudi, pa da akcija secenja bude minirana na neodredjeno vreme.Ali eto...7:30 je suvise rano.Počela seča platana18. februar 2010. | 01:34 -> 10:30 | Izvor: B92 Beograd -- U Bulevaru Kralja Aleksandra u Beogradu počela je seča platana. Građani koji se protive seči, iako su najavljivali proteste, za sada se nisu okupili.Ekipe "Zelenila Beograd", rano jutros sa komplet opremom i mehanizacijom za seču stabala, izašle su na teren. Krenulo se od krošnje, da bi posle 20 minuta prvo i za danas jedino stablo bilo oboreno. Sve to ispraćeno je radoznalim pogledima prolaznika i stanara okolnoih zgrada. Direktor "Zelenila Beograd" Radova Draškić kaže da se krenulo sa sečom najbolesnijih stabala kako bi građani shvatili opasnost koju trula stabla nose. "Izabrali smo ovaj deo Bulevara jer zvog njega ima najviše problema u javnosti. Zašto? Nije problem dokazati sad, ali kad pogledate spolja izgledaju zdrava, ali studije su pokazale da su truli. I vi ste videli da je metar, dva zdravo, a onda počinje trulež", kaže Drašković. "Potpuno razumem stanare na drugom, trećem spratu, koji će izgubiti hladovinu, ali oni će bez nje ostati i onako za dve, tri godine iz bezbednosnih razloga. Mi ovo moramo da obavimo danas", dodaje Drašković. Iako mnogi su građani najavili svoj dolazak i da će platane čak braniti svojim telima, to se nije desilo. Osim pojedinaca koji su sa svojih terasa dobacivali i vređali radnike "Zelenila", većih incidenata nije bilo.

Edited by vasudeva418
Link to comment

Sacuvajmo platane u najsmrdljivijoj ulici u Beogradu! Pustimo da drvece uziva u izduvnim gasovima hiljada automobila.Jebali ih truli platani, nek traze zabranu saobracaja u centru grada, ako je vec zbog biljaka/zdravlja.

Edited by Takeshi
Link to comment
Ako umesto ovih posade nove, nikakav problem.Ako pak niknu nova parking mesta treba im se napominjati milosne. Valjda nisu toliki majmuni...
Koliko ja vidim, problema ni nema. Ako problem nije dovoljno bitan da motivise makar 1 (jednog) besnog fejsbuk i tviter aktivistu da digne svoju lenju guzicu iz kreveta, onda o tome ne vredi ni govoriti.
Link to comment
Ako umesto ovih posade nove, nikakav problem.Ako pak niknu nova parking mesta treba im se napominjati milosne. Valjda nisu toliki majmuni...
Ja se plašim da će dogoditi da zaista posaditi nove, ali i da će umanjiti broj parking mesta. Ako prođete ulicom Admirala Geprata, može primetiti kako je diletantski sve to urađeno sa parking mestima; mislim da je njihov broj redukovan za trećinu nakon rekonstrukcije ulice jer su hidrante, stabla i kontejnere tako postavljali da uvek između njih bude mesta za 3/4 automobila, što naravno nije dovoljno za (obeleženo) parking mesto.
Link to comment

ja videla jutros dok sam isla na posao kako vade taj jedan kod djerma.jebemliga, nisam sumar, ali ono zaista izgledalo trulo iznutra, a suvo spolja.nisam sigurna, ali mi se ucinilo da su jedan vadili i gore kod lipovog lada kafane, tu je bio neki snimatelj, dva pandura, mozda se tu okupili gradjani, jos sam bila poluuspavana pa nisam videla.nisam bas sigurna da tu mogu da prave parkinge, narocito oko pijace, i sve dole ka vuku. kad izmeste sine u sredinu, tu ce se valjda prosiriti deo zute trake, bar je tako izgledalo na onom nekom planu koji je, bar kod mene u tzv mesnoj zajednici stajao jos od septembra.

Link to comment

I u okviru Studenjaka su prošlo leto isekli nekoliko ogromnih platana, sreća je da niko nije poginuo, u nutra su bili potpuno truli, debljina zravog dela nije bila veće od 2cm, i sad stoji par trulih panjeva koje nisu uspeli da izvade.

Link to comment

Poslednjih pet godina od „mace“ koja po Bulevaru kovitla u proleće imam neverovatnu alergiju, ranije se to nije događalo, ne znam zbog čega. Ovo nisam primetila samo kod mene, idu ljudi po Bulevaru i svi se češu po licu, krvave oči, sline i kijaju. Negde sam pročitala da nije svo drveće po Bulevaru iste vrste, te pretpostavljam da su ove novoposađene sadnice uzrok. Nadam se da će i o tome stručnjaci voditi računa kada budu birali nove sadnice, Pretpostavljam da će rekonstrukcijom Bulevara smanjiti širinu trotoara, te više ni za tezge neće biti mesta. Deluje kao da je sadašnji Bulevar je projektovan tako da bude i radi uživanja u pešačenju, ali pošto su trotoar okupirale tezge, a ljudi sve manje pešače i sve više vole da se voze sami u svojim krntijama, izgleda da su i o tome vodili računa.

Edited by halloween
Link to comment

nego meni neko rece da je gradsko zelenilo jutros mucki i bez najave udarilo na platane i tako iznenadilo lokalnu zelenu zajednicu koja se za biljke vise zabrinula nego za ljude ispod mosta. da li je to tacna vest?pitam kao neko ko vec 3 dana zivi u svojevoljnoj medijskoj izolaciji. osim kada su na programu emisije o branju zumbula.

Link to comment
nego meni neko rece da je gradsko zelenilo jutros mucki i bez najave udarilo na platane i tako iznenadilo lokalnu zelenu zajednicu koja se za biljke vise zabrinula nego za ljude ispod mosta. da li je to tacna vest?pitam kao neko ko vec 3 dana zivi u svojevoljnoj medijskoj izolaciji. osim kada su na programu emisije o branju zumbula.
mogao si, na primer, i da otvoris prethodnu stranicu ovog threada, ali posto je to preveliki napor za tvoje aristokratske prstice, evo: iseceno je jedno drvo koje je, kazu, bilo kompletno trulo, gore kod Djerma (sada cu da idem da vidim panj).gradsko zelenilo je dan ranije, u nekoliko navrata, obavestilo demonstrante da je obaljivanje zakazano za 7:30 i da ce se povuci pri najmanjem nagovestaju gradjanskog otpora.niko se nije pojavio, morali su pilici da spavaju i da cuvaju snagu za internet revoluciju.
Link to comment

nisi bio tako cinican glede mojih 'prstica' kada smo delili celiju. no dobro sada da se ne prisecam 'fakulteta revolucionara'.znaci nista. prdez od veverice. ne mogu reci da nisam razocaran.a sto ti ides da gledas panj? obavljas neki poganski ritual u pratnji fantoma iz opere?

Edited by kim_philby
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...