Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

bila sam juce u velsu, ovaca na sve strane. bilo bi zastrasujuce da ih ima jos, na nekoj tajnoj lokaciji.sto se tice lib demova, njihova popularnost je obicna reakcija na jednu tv debatu i brzo ce proci, posebno sad kada su postali poceli da ih shvataju ozbiljno. medjutim za tridente su ih danas podrzali generali kompnenih snaga, koji zele vise novca za helikoptere i ostalu opremu sto treba u avganistanu. ali pisalo je i da brojni analiticari kazu da bi britansko unilateralno smanjivanje nuklearnog arsenala jako lose uticalo na specijalni odnos s amerikom, posto se on dobrim delom zasniva na britanskim vojnim kapacitetima. posebno sto je unapredjenje tridenta vec izbudzetirano. ali kleg bi i evro uveo, tako da ga ocigledno ne treba shvatati isuvise ozbiljno.
Samo da primetim da sigurno nije slucajnost sto se Brave Margot javlja dan nakon promocije Manifesta SNP (Scottish National Party) koja kao i Plaid Cymru i Zeleni kaze: LibDems su isti kao ostali.Inace, Aleks Salmond (lider SNP) je juce otvoreno rekao: Zivela koaliciona Vlada, ima da sibicarimo kao u Srbiji.
Link to comment

Daily Mail :Hail:http://www.dailymail.co.uk/news/election/article-1267921/GENERAL-ELECTION-2010-Nick-Clegg-Nazi-slur-Britain.htmlKako je Guardian primetio:http://en.wikipedia.org/wiki/Godwin%27s_lawGodwin's law (also known as Godwin's Rule of Nazi Analogies or Godwin's law of Nazi Analogies) is a humorous observation made by Mike Godwin in 1990 which has become an Internet adage. It states: "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

Link to comment
Godwin's law (also known as Godwin's Rule of Nazi Analogies or Godwin's law of Nazi Analogies) is a humorous observation made by Mike Godwin in 1990 which has become an Internet adage. It states: "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."
Prvi zakon parapsihopatologije. :)
Link to comment

PBP, druga debata.U mome selu. Nisam ni znao da je bilo javno prikazivanje na Milenium Square-u, inace bih se prosetatao po prohladnoj ali lepoj aprilskoj veceri.Pundits call:Yougov: Kameron 36, Kleg, 32, Braun 29.Ostali slicno.Uravnotezena debata, Kleg nervozniji nego obicno ali je pristrasno pozitivno montiran na BBC vestima u 10.verdict:Kameron 7/10 (ok, ali je jako tanak u vezi obesenog* parlamenta)Braun 8/10 (nije drndao o spending, spending, spending vec je pokrio sirok dijapazon tema; smorio sa antiamerikanizmom pripisanom Klegu)Kleg 6/10 (svaka cast na Tridentu i imigraciji, to je hrabro, ali je Irak morao biti pomenut kada mu je Braun rekao Get real).*hung parliament=fraza koja se koristi kada niko nema vecinu

Link to comment
PBP, druga debata.U mome selu. Nisam ni znao da je bilo javno prikazivanje na Milenium Square-u, inace bih se prosetatao po prohladnoj ali lepoj aprilskoj veceri.
I kojim protestima pridruzio? :D
Link to comment

Stanje je sve interesantnije jer Kleg ni posle drugog duela nije jasni gubitnik iako su se obojica, Kameron i Braun trudili prosle nedelje ali i u debati da ga sto vise zakace. LibDem uopste ne moraju da dobiju vecinu ili tako nesto vec je sasvim dovoljno da se stvori situacija u kojoj niko nece imati vecinu. To je kljucno jer su libdemsi jasno najavili da ce podrzati jednu od dve velike partije samo u slucaju da se promeni izborni sistem sa vecinskog na proporcionalni. To bi ujedno mozda bio i pocetak kraja britanskog politickog sistema kakvog poznajemo i pitanje je da li ce ostali na to pristati.

Edited by Anduril
Link to comment

ja sam svim snagama pokusao da gledam tu debatu ali nisam dugo izdrzao. transfer neprijatnosti je probio plafon. bili su nasminkani, uvezbani, plasticni, gledali u kameru, obracali se meni direktno sa tako ozbiljnim izrazima lica i takvom iskrenoscu da su me izbezumili. tri zombija. ni najmanje me ne bi iznenadilo da su u nekom trenutku i otpevali koji odgovor, naravno u stilu mjuzikala seronje lojda vebera. braun je jos delovao najprirodnije (koliko je to uopste moguce) al ne sto je hteo nego zato sto njega onako coravog i izboranog ne bi niko osim plasticnog hirurga mogao da opegla. utisak je bio toliko snazan da nisam uspeo da razaberem sta pricaju. posle desetak minuta zestokog mucenja prebacio program. pokusao jos u par navrata ali nije islo. e, da... kleg se bitno prokurcio od proslog puta, delovao ko mladji brat od kamerona. ovde govorim o izgledu i ponasanju, ne o onom sto je govorio. to, kao sto vec rekoh, nije uopste dopiralo do mene.u pravu je bio onaj sto je rekao - da izbori ista sustinski menjaju, ne bi nam bilo dozvoljeno da glasamo. a opet, moracu da glasam za brauna samo da znam da sam ucinio sve da ljigavi kameron dobije cir kad budu citali rezultate. ako ne dobije on, dobicu ga ja.

Link to comment

ja debatu nisam ni gledala posto nemam sky.iz skracenog snimka na itvu delovalo mi je da su vodili identicne razgovore kao i pre, samo na nesto drugacije teme i u ultra-sredjenom i izreziranom murdokovskom okruzenju. Kameron je bio malo asertivniji, Kleg se izbezobrazio jako, Braun standardno igrao na kartu svog velikog iskustva i znanja. pomalo su mi se usled ovolike eksponiranosti smucili sva trojica, jedva cekam da budu izbori i nadam se da ce torijevci puci pa da kameron zglajza, tada ce makar moci da ispise dete iz drzavne skole da se ne zlopati tamo u interesu partije.

Link to comment
Stanje je sve interesantnije jer Kleg ni posle drugog duela nije jasni gubitnik iako su se obojica, Kameron i Braun trudili prosle nedelje ali i u debati da ga sto vise zakace. LibDem uopste ne moraju da dobiju vecinu ili tako nesto vec je sasvim dovoljno da se stvori situacija u kojoj niko nece imati vecinu. To je kljucno jer su libdemsi jasno najavili da ce podrzati jednu od dve velike partije samo u slucaju da se promeni izborni sistem sa vecinskog na proporcionalni. To bi ujedno mozda bio i pocetak kraja britanskog politickog sistema kakvog poznajemo i pitanje je da li ce ostali na to pristati.
Videcemo. Nadam se tome.Najnoviji poolovi daje otprilike 2% + za konzerve, 2%- za LibDems, osim jednog gde su LibDems -7%.Margot i Adam nisu odusevljeni debatom, to je u redu. No, kako ozbiljna stampa pise, a ja se tu slazem, iako je kampanja netipicno prezidencijalno-americka sa sve profesionalnom analizom govora tela na BBC (imao bi i ovde John Stewart posla) bar je televizija demokratizovala u smislu da su iznenadjenja moguca.
Link to comment
Videcemo. Nadam se tome.Najnoviji poolovi daje otprilike 2% + za konzerve, 2%- za LibDems, osim jednog gde su LibDems -7%.Margot i Adam nisu odusevljeni debatom, to je u redu. No, kako ozbiljna stampa pise, a ja se tu slazem, iako je kampanja netipicno prezidencijalno-americka sa sve profesionalnom analizom govora tela na BBC (imao bi i ovde John Stewart posla) bar je televizija demokratizovala u smislu da su iznenadjenja moguca.
Jeste, uvodjenje ove debate i ukljucivanje sva tri kandidata je sigurno demokratizovalo ceo proces. Samo da ne bude kao u US kad je treci kandidat devedesetih dosta toga uskomesao pa nisu vise ponavljali tu "gresku". Tamo su se dva partijska establismenta ipak suvise jako ukorenila i nece to da ponove sto se sve vise pokazuje i kao opasnost po ceo sistem. U UK i pored svega ipak nisu na tom nivou pervetiranosti vecinskog sistema i to je dobro.
Link to comment

jutros na andrew marr showu bio je kleg, dobro ga je marr ispreslisavao oko nekoliko stavki u lib dem programu. kleg je malo brljavio, malo ponavljao mantru o tome da lib demi predstavljaju promenu samim svojim postojanjem, ali nista strasno, ipak je to jutarnji program.naravno u specijalnom ukljucenju posebno je briljirao aleks salmond, koji je porucio da je oduvek bio za devoluciju i u engleskoj te da uprkos svemu veruje u sposobnost engleza da sami vladaju svojom zemljom. takodje je opljunuo po svim vodecim partijama (osim plaid cymru naravno) i izlozio svoju platformu kompletnog nuklearnog razoruzanja, besplatnog a kvalitetnog obrazovanja, i naravno referenduma o nezavisnosti.mislim da je salmond u pravu sto insistira na tome da se i snp i plaid cymru ukljuce u tv debate. pokazalo se vec koliko su te debate bitne u pridobijanju neopredeljenih biraca i u sve izvesnijem odsustvu jasne parlamentarne vecine svaki mandat bice jako bitan - ako debate dovedu do polarizovanja biraca u tri kampa, snp i plaid cymru mogu se nadati jako malom broju mandata u svojim najstamenijim bazama i nece im se ispuniti zelja da osvoje veci broj glasova i igraju neku bitniju ulogu u vestminsteru, kako bi uticali na drzavnu politiku koja se tice skotske i velsa.red bi bio da ih ukljuce u debatu makar na temu lokalnih pitanja i devolucije, i puste ih jedno 20ak minuta da diskutuju s liderima velikih partija u poslednjoj debati na drzavnoj televiziji. mislim da bi aleks salmond, kao istaknuti demagog, zestoko isprozivao najpre brauna a zatim i ostale lidere i da bi svakako time izborio veci procenat glasova u skotskoj nego sto ce ih dobiti ukoliko mu se ne uvazi tuzba koju je ulozio protiv bbcja, sto je gotovo izvesno.

Link to comment
Jeste, uvodjenje ove debate i ukljucivanje sva tri kandidata je sigurno demokratizovalo ceo proces. Samo da ne bude kao u US kad je treci kandidat devedesetih dosta toga uskomesao pa nisu vise ponavljali tu "gresku". Tamo su se dva partijska establismenta ipak suvise jako ukorenila i nece to da ponove sto se sve vise pokazuje i kao opasnost po ceo sistem. U UK i pored svega ipak nisu na tom nivou pervetiranosti vecinskog sistema i to je dobro.
Ne bih se slozio.Upravo je rec o tome da su partije u SAD dva velika satora a ne disciplinovane partije. Zato su tamo preletanja u Kongresu mnogo cesca nego u Britaniji, i zaista je vazno ko je izabrani individualac.U Britaniji su partije cvrsce ogranizovane sto smanjuje prosto za disonantna misljenja i povecava prostor za alternativne organizacije
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...