Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ah, dakle, problem je "harizma".Nekako, dvojac Menzies Cambpell-Vince Cable mi je ulivao vise poverenja od "harizmaticnih" Blera, Camerona, Clintona, Sarkozija i ostalih licimura. Zao je bilo mucno gledati kako su ga mediji rascerecili jer je mator. Sto se Kenedija tice, on je zamoljen da ode, suvise je voleo da cugne sto se odrazilo na njegov rad.Naravno, nisam britanski drzavljanin i ne mogu da komentarisem sve policy predloge jer ih ne znam, pa stoga govorim o mom utisku. Tvoj utisak je, nekako, bas onako tipicno obrazlozen kako ga obrazlazu novinari (stoga ispravljam opasku da je subjektivan) a manje baziran na licnom pracenju rada LibDems. Ja tu i tamo pratim vesti, odgledam poneki Question time (gde se non-stop vrte iste face) i This Week.
znas kako, izbore ne dobijaju programi stranaka nego harizma vodja i istaknutih clanova. koliko god to bilo nepravedno, tako je. da konzervativci imaju nekog harizmaticnijeg od ljigavog zombija kamerona, ladno bi ljudi glasali za njega. da se bler sutra kandiduje, opet bi bio izabran. takav je tip, dobar trgovac. taman pomislis izlizalo se njegovo postenje a on iznenadi nekom novom iskrenoscu i narod ladno popusi. cambell nije bio toliko mator koliko je bio nesposoban. eno tonija bena ima devedeset i kad god se javi, slozio se ti s njim ili ne, ima stav i daleko se cuje. eno matorih konzervativaca, bez obzira sto su ojadili narod, velika je sreca da su se povukli, bilo bi krvi do kolena. tako da, jeste kenedi voleo da cugne ali to se nije, ako se gleda iz ovog ugla, odrazavalo tako lose na stranku koliko bezlicnost onih koji su ga nasledili. konzervativci nisu pukli sto su bili gramzivi i zli vec zato sto su imali seriju katastrofalnih vodja. ja ne govorim o tome ko bi bio bolji kad dodje na vlast vec govorim o tome ko ima sanse da dobije izbore. no kad bolje razmislim, ne znam koliko su ti izbori, bar u uk bitni. cini mi se da su u pitanju nijanse. rece jutros humphries na radiju - da izbori zaista nesto radikalno menjaju, ne bi nam dali da biramo. tako da... ja sam i dalje za svoje ludjake.
Link to comment
znas kako, izbore ne dobijaju programi stranaka nego harizma vodja i istaknutih clanova. koliko god to bilo nepravedno, tako je. da konzervativci imaju nekog harizmaticnijeg od ljigavog zombija kamerona, ladno bi ljudi glasali za njega. da se bler sutra kandiduje, opet bi bio izabran. takav je tip, dobar trgovac. taman pomislis izlizalo se njegovo postenje a on iznenadi nekom novom iskrenoscu i narod ladno popusi. cambell nije bio toliko mator koliko je bio nesposoban. eno tonija bena ima devedeset i kad god se javi, slozio se ti s njim ili ne, ima stav i daleko se cuje. eno matorih konzervativaca, bez obzira sto su ojadili narod, velika je sreca da su se povukli, bilo bi krvi do kolena. tako da, jeste kenedi voleo da cugne ali to se nije, ako se gleda iz ovog ugla, odrazavalo tako lose na stranku koliko bezlicnost onih koji su ga nasledili. konzervativci nisu pukli sto su bili gramzivi i zli vec zato sto su imali seriju katastrofalnih vodja. ja ne govorim o tome ko bi bio bolji kad dodje na vlast vec govorim o tome ko ima sanse da dobije izbore. no kad bolje razmislim, ne znam koliko su ti izbori, bar u uk bitni. cini mi se da su u pitanju nijanse. rece jutros humphries na radiju - da izbori zaista nesto radikalno menjaju, ne bi nam dali da biramo. tako da... ja sam i dalje za svoje ludjake.
Ok, sada shvatam. Razumeo sam tvoje postove ne kao ko ima sanse, vec kao tvoje misljenje o kvalitetu, pa me stoga "harimza" argument iznenadio.Inace, moje misljenje o Kempbelu je drugacije. On je vise puta sahranio laburiste i konzervativce povodom Iraka i to ne samo na principijelnoj vec i na pargmaticnoj ravni. Sto se Tonija Bena tice, daleko se cuje, ali ne kao politicar vec sada vise kao selebriti - svi ga vole i postuju, ali ga niko ne shvata ozbiljno. Slicno se moze reci i za Portila, otkad je batalio politiku postao je mnogo simpaticniji a i stavovi su mu vrlo razlozni.
Link to comment

Pretpostavljam da nisi gledao ni 10 sekundi od klipova koji si postavio. Da ti pomognem... ovo nije njegov prvi intervju kod Alexa Jonesa. Dakle, tvoja diskreditacija se osniva na tome sto je Nigel Farage bio gost kod Alexa Jonesa, nisi potrosio vreme da pogledas neki njegov govor u evropskom parlamentu ili nesto slicno. Cim je kod AJ-a, verovatno je 9/11 konspirator, cim je protiv nelegalne emigracije, verovatno je rasist, cim je protiv EU, verovatno je fasist. Jel' to otprilike, ili imas nesto jace™?

Edited by mandingo
Link to comment

Naravno da sam pogledao klipove, i ove i još neke (recimo, upravo gledam njegovu priču o Obami kao opasnom liku, sa kojom se u principu slažem). Problem je u stvari obrnut, on sebe diskredituje stalnim gostovanjem kod uber-seljačine Aleksa Džonsa, koji nije da je skroz beskoristan i potpuni debil (Boheemian Groove dokumentarac je bio sjajan!), ali brate, to izgleda ovako (istovremeno, eto ti i dokaza da sam gledao cool.gif )"Mister Faradž, čitao sam Rimski sporazum, koji je uspostavio tu vašu EU. Tu piše da će se rukovoditi time da ispravi Napoleona i Hitlera, da će ekonomijom uspostaviti ono što njih dvojica nisu ratom, koristeći komuniste da zagrabe u džepove srednje klase." "Jeste, evo, imamo evropske komesare, koji su bili direktno članovi komunističkih partija i primali platu svojevremeno."Dakle, on diskredituje sam sebe. Može biti da mu klasični mediji nisu previše naklonjeni i da mu treba nešto ovako da se razmaše, ali istovremeno, u ovakvim situacijama se i najbolje vidi o kakvom se liku radi. Mogu ja da se slažem sa njim, da prihvatam da iza kulisa ipak stoje neke baje koji upravljaju interesima EU i velikih zemalja, mogu da se složim da je sveopšte zagrevanje šarena laža, mogu da prihvatim da današnja demokratija nema veze sa izvornom i da je EU nakazna tvorevina čije institucije odlučivanja bivaju popunjavane ljudima koje niko nigde nije birao, ali jbt, od ovakvih lupetanja mi se kenja.I sve u svemu, nevezano za ovu priču, više ne kapiram zašto ja stalno nekom nešto moram da dokazujem i odgovaram na nečije pretpostavke da sam ja ovo ili ono...

Link to comment
  • 2 weeks later...
Britanija ne želi da smanji deficit18. mart 2010. | 08:27 | Izvor: Tanjug London -- Evropska komisija poručila je Britaniji da ubrza primenu mera za smanjenje budžetskog deficita, a Britanija je navela da će to upozorenje ignorisati. U izveštaju Komisije se navodi da Britanija trenutno ne obraća pažnju na rok koji su joj odredile druge članice Evropske unije da smanji deficit na ispod cilja EU od tri odsto bruto domaćeg proizvoda (BDP) do 2014/15. godine. To je najduži rok za smanjenje budžetskog deficita u EU, jer većina članica planira da taj cilj ostvari do 2012. godine. Unija je od Britanije zatražila da se pobrine da deficit ove i sledeće godine ne poraste dodatno, kao i da "ubrza tempo" smanjenja kako bi do 2015. mogla da ostvari cilj od tri odsto BDP-a i počne da smanjuje svoj ogroman ukupni javni dug. Britanski ministar finansija Alister Darling je, međutim, izjavio da će njegova zemlja ponovo zapasti u recesiju ako bude radila na smanjenju budžeta kako preporučuje EU. Darling je istakao kako ne planira da obraća pažnju na preporuke Unije. Britanija nije članica evrozone i ne preti joj nikakva stvarna kazna ako bude ignorisala uputstva Unije.
Je li ovo nekakvo busanje u grudi ekonomsko-patriotske pred izbore, ili...? EU nije blesava kada traži deficit manji od tri odsto, ako se pretera sa time, ode se u nekontrolisanu spiralu cena i inflacije, ne može doveka da se ide na ogroman deficit, mada kapiram da je babljem visočanstvu potpuno svejedno i da se njoj i njenim ministrima fućka.BTW lepo je videti likove iz Crne Guje u britanskoj vladi.
Link to comment
Je li ovo nekakvo busanje u grudi ekonomsko-patriotske pred izbore, ili...? EU nije blesava kada traži deficit manji od tri odsto, ako se pretera sa time, ode se u nekontrolisanu spiralu cena i inflacije, ne može doveka da se ide na ogroman deficit, mada kapiram da je babljem visočanstvu potpuno svejedno i da se njoj i njenim ministrima fućka.BTW lepo je videti likove iz Crne Guje u britanskoj vladi.
Tako nekako.Laburisti zele da prikazu konzervativce kao stranku kojoj se fucka za mali svet i koja hoce preko smanjenja deficita da u stvari ugasi javne sluzbe.S obzirom da je Gorodn Brown poznat po U-turn i jadnim spinovanjem, ako se nekim cudom zadrzi na vlasti, lako ce se ovo obecanje zaboraviti.
Link to comment

Пукли сте, лабуристи: Саманта Камерон је носећа™.ixv8uq.jpg

Edited by Праслин
Link to comment

evo ga prezza na scottish labour conference, crven je u licu, crvena mu kravata, mase clanskom karticom stranke, urla:"we must get those seats back in east glasgow, cause they belong to us!"sledeci nastupa gordon braun. :)

Link to comment

Apsolutno Clegg. Brown me je apsolutno razočarao u januaru 2010. Tek sada shvatam da je Bler, kog do skoro uopšte nisam gotivio, bio pravi lider britanskog naroda i britanske države. Međutim, bez obzira na to, više ne podržavam Laburiste... Liberali su mi draži :lol:

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...