Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
1 hour ago, dragance said:

Dominic Cummings će ga oterati sa mesta premijera. Nije mi žao, iako je i Dom zmijurina.

 

Kad je pomogao da na isto mesto dodje, sto da ne...

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Gradjanska duznost uredno obavljena, organizovano je tako jednostavno da mi i dalje nije jasno zasto u amrici izmisljaju toplu vidu tokom glasanja!

Glasao san na NZ i ovde u UK, i ne moze biti jednostavnije - i to sve bez ikakve licne karte ili cega vec.

 

Sto se tice Londona, Sadik Kan sigurno dobija - a za Skotsku osecam ne samo "super majority" za stranke koje podrzavaju nezavisnost, vec i veliku pobedu za SNP da mogu sami da oforme vladu bez zelenih i Albe. U tom slucaju bice Sexit za par godina.

Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Gradjanska duznost uredno obavljena, organizovano je tako jednostavno da mi i dalje nije jasno zasto u amrici izmisljaju toplu vidu tokom glasanja!

Glasao san na NZ i ovde u UK, i ne moze biti jednostavnije - i to sve bez ikakve licne karte ili cega vec.

 

Sto se tice Londona, Sadik Kan sigurno dobija - a za Skotsku osecam ne samo "super majority" za stranke koje podrzavaju nezavisnost, vec i veliku pobedu za SNP da mogu sami da oforme vladu bez zelenih i Albe. U tom slucaju bice Sexit za par godina.

Како су те идентификовали да си то баш ти на гласачком месту?

Link to comment

Svako ima svoje odredjeno glasacko mesto, gde samo tu mozes da glasas - ne drugde (osim u specijalnim slucajevima).

Dao adresu, pitali me za ime i to je to. Isto je i na NZ. Posle te precrtaju da si glasao.

 

Da li je podlozno prevarama, mozda i jeste, ali to je toliko retko i kazne su zatvorske da se ne secam da je iko ikada nesto slicno pokusao. Isto i na NZ.

 

Mozda je do drustva, ne znam.

 

Edit: poneo sam pasos za svaki slucaj ako budu trazili, ali nisu. Ovde licne karte nisu obavezne. 

Edited by dragance
Link to comment

Pa jeste do društva. Jel možeš da zamisliš takvo glasanje bilo gde u ex SFRJ recimo. Inače, i kod nas svako ima svoje određeno glasačko mesto i samo tu može da glasa. Mislim da je to generalno standard svuda u svetu...

Link to comment

Pa ne bi moglo da se glasa vise puta, ali ako ti neko zloupotrebi identitet, to je vec druga stvar. Naravno, da je drustvo uredjeno i zemlja bolje organizovana to bi moglo i u ex yu da se sprovede, no to je vec druga prica.

Link to comment
8 hours ago, dragance said:

Mozda je do drustva, ne znam.

 

Iskljucivo do drustva. Ima se poverenje da nece da se vara.

 

Ja obicno ponesem glasacki listic (mada imam uvek vozacku u rancu posto to uvek obavljam ujutru na putu do posla) i dam, posto moze da bude muka sa stranim poduzim imenom :lol:

 

Ali, generalno kazes adresu i ime i to je to.

 

Dodatno, svaki listic je numerisan i vezan za ime (sto je meni neverovatno), i glasa se grafitnom olovkom (osim ako ne doneses svoju hemijsku/flomaster). Ovog puta, zbog pandemije, su savetovali da svako donese svoju olovku (nebitno da li grafitnu ili hemijsku).

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...