Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

4 hours ago, Budja said:

Anecdotal evidence.

ilustrativan primer, nikakav dokaz. nije samo do toga za šta se neki političar zalaže, ima nečeg i u ličnosti - Korbin je tip koji je na previše načina antipatičan.

 

_109712215_leader_app_2019-nc.png..png

Link to comment

Tesko je izdrzati pritisak "uticajnih" na drustvenim mrezama ne samo u Srbiji a onda nastaju greske

 

 

Sto se tice Sev. Irske tamo demografija neumoljivo radi za rimokatolike i irske nacionaliste.

Link to comment
On 7.12.2019. at 15:05, porucnik vasic said:

Како ће белокоси слатко да их одвали. Како да човек не навија за њега кад против њега кампању заједно воде Мејџор и ратни злочинац Блер.

:sleep:

Link to comment

image.png.4bed13715e1a77d81daf6a82aefb36bb.png

Major and Blair join up to urge people to vote tactically to stop Johnson getting majority

At the “Stop the Brexit Landslide” rally in London the video message from John Major (see 2.52pm) has been played. And Tony Blair has finished his speech. As expected (see 3.22pm), Blair said that he personally would be voting Labour, but he urged people to vote tactically to stop Boris Johnson getting a majority, to create the possibility of a second referendum that could halt Brexit.

:happy:

Link to comment

Hajde jedno pitanje iz opšte kulture - zbog čega na izborima u Severnoj Irskoj učestvuju samo lokalne partije? Da li je to deo sporazuma, ili je nešto drugo u pitanju?

 

Btw, ozbiljan debakl laburista, gotov je Korbin posle ovoga...

Link to comment
5 hours ago, hazard said:

Btw mislim da dugoročno strateški gledano ovaj rezultat nije tolika katastrofa za Labour. Jer

 

- Boris Johnson owns brexit. Tories own brexit. 100%. Sa Džonsonovom većinom laburisti mogu komotno da sede i pljuckaju iz opozicije. Odgovornost nula, nema više teških odluka kao u prethodnom parlamentu. Novi dil sa EU - takođe Džonsonov problem. Pošto ni brexit kao takav niti novi trgovinski sporazum neće zadovoljiti sve livere, a naročito one iz radničke klase i sa severa, eto prilike na sledećim izborima. Labour može samo kaže u sledećoj kampanji - we told you so.

 

- Laburistički plan za bregzit bio je katastrofa za ove izbore, ali će kako vreme odmiče, kada se brexit desi i ne bude više mogao da se promeni, i kada to prestane da bude glavna tema, u retrospektivi izgledati sve bolje i bolje. Laburistički liveri će možda reći ,,pa dobro, možda bi bio bolji taj drugi plan njihov za brexit" a laburistički rimejneri će reći ,,pa dobro, bar bi smo imali taj drugi referendum". I onda će labour da kaže eto vidi kako smo mi bili sensible, a ne kao Džonson i Torijevci.

 

- Brexit Party 1.2.2020. postaje besmislena organizacija.

 

- Torijevci sigurno neće odoleti da još deregulišu i krešu i tako i to, što znači da na sledećim izborima upadaju na laburistički teren.

 

- Džonson je nesposobna neznalica kada su ozbiljne stvari u pitanju i to će se tek videti, biće 4-5 godina neprestanih gafova i blamova.

 

- Labour sve svoje neuspehe može da okači Korbinu i vrat, i da se resetuje sa novim liderom.

 

Sve u svemu mislim da imaju ozbiljne šanse da pometu na sledećim izborima.

Mislim da će  nakon Brexita biti pitanje šta se dešava sa Škotskom, jer je SNP jako dobro prošao na ovim izborima. Salmond je izgubio prošli referendum, ali su se zbog Brexita okolnosti drastično promenile od tada, pa Nikola ima sasvim legitiman case za novi referendum + starosna struktura ide na ruku separatistima, jer su mlađi ljudi i 2014. godine bili više za Yes, a stariji za No. Nije nemoguće da ovo budu poslednji izbori koji se održavaju u ovakvom formatu.

Link to comment
44 minutes ago, Ayatollah said:

Mislim da će  nakon Brexita biti pitanje šta se dešava sa Škotskom, jer je SNP jako dobro prošao na ovim izborima. Salmond je izgubio prošli referendum, ali su se zbog Brexita okolnosti drastično promenile od tada, pa Nikola ima sasvim legitiman case za novi referendum + starosna struktura ide na ruku separatistima, jer su mlađi ljudi i 2014. godine bili više za Yes, a stariji za No. Nije nemoguće da ovo budu poslednji izbori koji se održavaju u ovakvom formatu.

 

Osim ako Sturdžonka ne želi da glumi Puđdemona, status Škotske se do sledećih izbora neće promeniti. Za zakoniti referendum potrebno je odobrenje parlamenta u Vestminsteru, a Konzervativci su jasno rekli da takvo odobrenje neće dati.

Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

Hajde jedno pitanje iz opšte kulture - zbog čega na izborima u Severnoj Irskoj učestvuju samo lokalne partije? Da li je to deo sporazuma, ili je nešto drugo u pitanju?

 

Btw, ozbiljan debakl laburista, gotov je Korbin posle ovoga...

 

Pa nekada učestvuju i druge partije, ali samo lokalne osvajaju išta.

 

Konzervativci npr imaju branšu u SI koja je imala kandidate 2015. i 2017. (ne znam za ovu godinu), dobili su neki minoran procenat glasova.

 

Laburisti ne učestvuju u izborima u SI

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...