Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Just now, jms_uk said:

 

U Sunderland South - Brexit +15.5%

 

Da, nema veze sa Brexitom, to je Corbyn (samo za Gandalfa).

 

Jebi ga, zajebavanje kroz Parlament je kostalo i LAB i LD.

Link to comment

"Advances of CON in Leave areas in North."

 

Unistise Hilari Ben, Kuper i ostali LAB.

 

+ Tacno ono sto sam i rekao da ce se desiti nakon izbora za Evropski parlament.

 

 

Link to comment

Dakle, prisustvujemo slicnom fenomenu iz 2016. u SAD.

 

Rust Belt: Pensilvanija, Micigen, Viskonsin za Tramparu.

I onda demokrate pokusavaju sa kombinacijom socijalne i ekonomske levice, i cao zdravo Jo Six Pack.

 

 

Sada LAB ostaju londonska i urbana partija, jos vise socijalno liberalna, pro imigracija, i cao zdravo radnickoj klasi, tipa skoro preminuli Dejvid Belami.

Link to comment
1 hour ago, Budja said:

Ako je katastrofa na severu, onda ideja da je Korbin trebalo da zajase EU pricu potpuno promasena, i da je u tom smislu Korbin trebalo da vide vise pro-Brexit.

 

Da je Korbin bio potpuno pro-brexit, onda bi doživeo katastrofu na severnijem severu (0 poslanika iz Škotske...mislim ne znam kako će biti sad, 2017. su imali 7) i doživeo bi potop na jugu od strane LDs verovatno.

 

Jednostavno glasačko telo laburista je raspolućeno. Da su otišli jako da l' na jednu da l' na drugu stranu, izgubili bi jako i sa jedne i sa druge strane. Njihov i bolji brexit i referendum plan se na kraju nije dopao ni jednom ni drugom krilu...a očigledno više rimejnerima nego liverima. Ako su doživeli totalnu katastrofu na severu (videćemo) možda je zaključak baš obrnut od onoga što kažeš: trebalo da zajebu leave areas i da budu hardkor remain partija, i da gledaju da usisaju sve glasove LDs, zelenih, da otimaju od SNP u Škotskoj itd.

 

Btw do sada jedino mesto koje je zvanično pripalo konzervativcima je Blyth Valley - izborna jedinica koja je od osnivanja 50ih UVEK birala laburističkog poslanika:

https://www.bbc.com/news/election-2019-50767123

 

Prethodni laburistički poslanik se penzionisao, tako da je ovo bio novi kandidat ali...ipak.

 

Mislim da je tu izgleda Faraž odradio svoj deo posla:

 

spacer.png

Link to comment

Ed Balls, the former chancellor, has said on ITV News that Brexit played a part in the result but certainly wasn’t the only factor.

Comparing this election to 1983, he said part of the reason for the huge loss then was “a leader who didn’t command public trust and a manifesto that people feared was going to be expensive and difficult for them to deal with”.

He said Labour candidates had been hearing on the doorsteps that voters were fearful about security.

Salisbury was quite immediate in people’s minds and the terror attack in London. This manifesto had a much bigger price tag than 2017 and I’m afraid the cumulation of nationalisations and spending commitments meant that lots of Labour voters were saying ‘does it add up and who is going to pay for it?’

It wasn’t only bout Brexit. It’s a line in the Corbyn team but it’s not going to wash at all.

 

 

Jebote, kako to samo na severu medju radnicima imaju racunovodje kojima se ne svidja budzet? Kakvo proseravanje.

Link to comment
3 minutes ago, hazard said:

 

Da je Korbin bio potpuno pro-brexit, onda bi doživeo katastrofu na severnijem severu (0 poslanika iz Škotske...mislim ne znam kako će biti sad, 2017. su imali 7) i

 

 

 

Jednostavno glasačko telo laburista je raspolućeno. Da su otišli jako da l' na jednu da l' na drugu stranu, izgubili bi jako i sa jedne i sa druge strane. Njihov i bolji brexit i referendum plan se na kraju nije dopao ni jednom ni drugom krilu...a očigledno više rimejnerima nego liverima. Ako su doživeli totalnu katastrofu na severu (videćemo) možda je zaključak baš obrnut od onoga što kažeš: trebalo da zajebu leave areas i da budu hardkor remain partija, i da gledaju da usisaju sve glasove LDs, zelenih, da otimaju od SNP u Škotskoj itd.

 

Btw do sada jedino mesto koje je zvanično pripalo konzervativcima je Blyth Valley - izborna jedinica koja je od osnivanja 50ih UVEK birala laburističkog poslanika:

https://www.bbc.com/news/election-2019-50767123

 

Prethodni laburistički poslanik se penzionisao, tako da je ovo bio novi kandidat ali...ipak.

 

Mislim da je tu izgleda Faraž odradio svoj deo posla:

 

spacer.png

 

 

Ovaj, cini mi se da nisi procitao sta je Ian Curtis rekao.

 

Na severu su UVEK Lab bili jaki, na sugu, kako kada. U vreme iracke krize, LD su ih pomeli na jugu. Ima vise marginals na jugu nego na severu. 

 

Zapravo, ako je telo raspoluceno onda igraj na ono gde si jak, za tvoj core public.

 

Sunderland je jos bolji za Brexit:

Lab - 13

Brexit +12.

Edited by Budja
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...