Jump to content
BraveMargot

Politika u UK

99 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

• jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

Recommended Posts

theanswer

Hm, Labour hold u Piterborou

30,9 LAB

29,8 BREXIT

21,4 CON

12,3 LD

3,1 GREEN

1,2 UKIP

Budja

Vazno, jer je Peterborough glasao 60% za Leave.

Pokazuje da strategija da u nekim margnals nisi skroz deklarisani Remainer mzoe da jos da pali.

LAB su procentualno izgubili 17%, od toga je 9% otislo LD, pretpostavljam ostatak Brexitu.

Opet, kazem, ponavljam, fora je sto nacionalnii polovi skrivaju regionalne razlike koje su u vecinsskom izbornom sistemu itekako vazne za dobijanje parlamentarne vecine.

Takodje, CON jesu isgubili 25% glasova, ali 20% nije totalni meltdown.

Tutankamon

Ne može to baš tako da se gleda. Elem, kao prvo, poslednji izbori su tu održani 2017. godine, znači posle referenduma, i tu su LAB CON bili na oko 47%, za malo su dobili LAB. Drugo, izlaznost je tada bila oko 60% a sada 44%, znači dosta manje, imali su oni par izbora pre nekoliko nedelja (lokalne i EU, ne u istom danu) i narod je umoran, tako da ne može baš sa preciznošću govoriti o prelivanju glasova jer je dobar deo i apstinirao. Treće kada se zbroje BREX, CON I UKIP to je preko 52% glasova. Ne trebe zaboraviti da i među drugim strankama ima onih koji su glasali za leave ali su sada lojalni stranci (LAB i GREEN) a i suprotnih primera u CON. Četvrto, pratio sam kampanju poslednjih dana i napadali su Najdžela da je fašista, demagog, da hoće da ukine NHC i slično a glavni argument bio je ovo nije referendum sada glasate za nekog ko će da vodi zemlju.

Marvin (Paranoid Android)
2 hours ago, Tutankamon said:

Četvrto, pratio sam kampanju poslednjih dana i napadali su Najdžela da je fašista, demagog, da hoće da ukine NHC i slično a glavni argument bio je ovo nije referendum sada glasate za nekog ko će da vodi zemlju.

I aktivisti Najdžela su išli po gradu i glavna žvaka im je bila da se LAB najviše oslanjaju na glasove Pakistanaca koji po Peterborou žive po 10-15 po kućama. So, yeah, fuck him.

Budja
8 hours ago, Tutankamon said:

Ne može to baš tako da se gleda. Elem, kao prvo, poslednji izbori su tu održani 2017. godine, znači posle referenduma, i tu su LAB CON bili na oko 47%, za malo su dobili LAB. Drugo, izlaznost je tada bila oko 60% a sada 44%, znači dosta manje, imali su oni par izbora pre nekoliko nedelja (lokalne i EU, ne u istom danu) i narod je umoran, tako da ne može baš sa preciznošću govoriti o prelivanju glasova jer je dobar deo i apstinirao. Treće kada se zbroje BREX, CON I UKIP to je preko 52% glasova. Ne trebe zaboraviti da i među drugim strankama ima onih koji su glasali za leave ali su sada lojalni stranci (LAB i GREEN) a i suprotnih primera u CON. Četvrto, pratio sam kampanju poslednjih dana i napadali su Najdžela da je fašista, demagog, da hoće da ukine NHC i slično a glavni argument bio je ovo nije referendum sada glasate za nekog ko će da vodi zemlju.

Drago mi je sto si upravo potvrdio sve sto sam rekao :)

Osim drugog: kolika je bila izlaznost za izbore za EP?

Budja

Dobar je The Guardian. Tugovanje sto ih zajebao Korbinara sa ovom tesnom pobedom, pa se oper presaltovali na anti-semitizam. 

Marvin (Paranoid Android)

Trka za vođu konzervativaca postaje sve bolja i bolja. U prošlih dva-tri dana svi se prosto utrkuju ko će da zvuči više kul tako što su počeli da priznaju slatke grehe mladosti. Prvo je Rory Stewart priznao da je u mladosti jednom pušio opijum. Od tada nadgornjavanje ko je šta više od toga radio:

Do ponedeljka očekujem da Jeremy Hunt prizna kako je učestvovao u svingerskoj orgiji sa preko 200 ljudi u masovnoj trpačini dok je bio zombiran na LSD-ju.

Tutankamon
On 7.6.2019. at 16:21, Budja said:

Drago mi je sto si upravo potvrdio sve sto sam rekao :)

Osim drugog: kolika je bila izlaznost za izbore za EP?

Mislim nesto preko 30%...pratio sam na tviteru i koliko mi se cini nekonpomenu nesto kao 34%

Max Morlock

Eto dobre ideje - da se i kod nas zabrane telefoni na glasačkih mestima :fantom:

Kad bi samo imao ko da se izbori za to...

Sent from my SM-N950F using controlled substances...

hazard

To je trebalo da uradi odma, umesto da se zamajavao sa TIG i CHUK. Kao i cela ta ekipa