Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

 

Jebo mater, ako ovo nije dovoljan razlog da lansiramo napad i osvojimo oslobodimo Boston, ja ne znam šta je.

 

Mi lojalni kraljičini podanici smo spremni da upadnemo sa severa i opet spalimo Belu kuću kao 1814.

Link to comment
7 minutes ago, hazard said:

 

Mi lojalni kraljičini podanici smo spremni da upadnemo sa severa i opet spalimo Belu kuću kao 1814.

 

Neka borba bude neprestana.

Što to huči Potomak

u taj pozni sat

mrtav kraj nje leži Mark

slavni komandant

Link to comment
4 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Neka borba bude neprestana.

Što to huči Potomak

u taj pozni sat

mrtav kraj nje leži Mark

slavni komandant

 

Jedan skromni podsetnik od 56 m na rat 1812. koji gleda onako slučajno na američku stranu :fantom:

 

spacer.png

 

Pozdrav američkim komšijama od general-majora Broka

Edited by hazard
Link to comment

Dobro ide Chuki.

 

Change UK loses six of its 11 MPs after dire EU elections result

Fledgling party to be led by Anna Soubry after departure of Heidi Allen and Chuka Umunna

Link to comment

A-hm :fantom:

 

Quote

Several of the MPs who have quit the party are believed to be considering defecting to the resurgent Liberal Democrats, although they issued a statement saying that they would initially sit as a group of independents.

 

Link to comment

Vazno, jer je Peterborough glasao 60% za Leave.

 

Pokazuje da strategija da u nekim margnals nisi skroz deklarisani Remainer mzoe da jos da pali.

LAB su procentualno izgubili 17%, od toga je 9% otislo LD, pretpostavljam ostatak Brexitu.

 

Opet, kazem, ponavljam, fora je sto nacionalnii polovi skrivaju regionalne razlike koje su u vecinsskom izbornom sistemu itekako vazne za dobijanje parlamentarne vecine.

 

Takodje, CON jesu isgubili 25% glasova, ali 20% nije totalni meltdown.

 

Link to comment

Ne može to baš tako da se gleda. Elem, kao prvo, poslednji izbori su tu održani 2017. godine, znači posle referenduma, i tu su LAB CON bili na oko 47%, za malo su dobili LAB. Drugo, izlaznost je tada bila oko 60% a sada 44%, znači dosta manje, imali su oni par izbora pre nekoliko nedelja (lokalne i EU, ne u istom danu) i narod je umoran, tako da ne može baš sa preciznošću govoriti o prelivanju glasova jer je dobar deo i apstinirao. Treće kada se zbroje BREX, CON I UKIP to je preko 52% glasova. Ne trebe zaboraviti da i među drugim strankama ima onih koji su glasali za leave ali su sada lojalni stranci (LAB i GREEN) a i suprotnih primera u CON. Četvrto, pratio sam kampanju poslednjih dana i napadali su Najdžela da je fašista, demagog, da hoće da ukine NHC i slično a glavni argument bio je ovo nije referendum sada glasate za nekog ko će da vodi zemlju.

 

Link to comment
2 hours ago, Tutankamon said:

Četvrto, pratio sam kampanju poslednjih dana i napadali su Najdžela da je fašista, demagog, da hoće da ukine NHC i slično a glavni argument bio je ovo nije referendum sada glasate za nekog ko će da vodi zemlju.

 

 

I aktivisti Najdžela su išli po gradu i glavna žvaka im je bila da se LAB najviše oslanjaju na glasove Pakistanaca koji po Peterborou žive po 10-15 po kućama. So, yeah, fuck him.

Link to comment
8 hours ago, Tutankamon said:

Ne može to baš tako da se gleda. Elem, kao prvo, poslednji izbori su tu održani 2017. godine, znači posle referenduma, i tu su LAB CON bili na oko 47%, za malo su dobili LAB. Drugo, izlaznost je tada bila oko 60% a sada 44%, znači dosta manje, imali su oni par izbora pre nekoliko nedelja (lokalne i EU, ne u istom danu) i narod je umoran, tako da ne može baš sa preciznošću govoriti o prelivanju glasova jer je dobar deo i apstinirao. Treće kada se zbroje BREX, CON I UKIP to je preko 52% glasova. Ne trebe zaboraviti da i među drugim strankama ima onih koji su glasali za leave ali su sada lojalni stranci (LAB i GREEN) a i suprotnih primera u CON. Četvrto, pratio sam kampanju poslednjih dana i napadali su Najdžela da je fašista, demagog, da hoće da ukine NHC i slično a glavni argument bio je ovo nije referendum sada glasate za nekog ko će da vodi zemlju.

 

 

Drago mi je sto si upravo potvrdio sve sto sam rekao :)

 

Osim drugog: kolika je bila izlaznost za izbore za EP?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...