Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Ovde ima opsirnija analiza raspada konzervi u UK i sire:

https://www.theguardian.com/politics/2019/may/28/a-zombie-party-the-deepening-crisis-of-conservatism

Problem sa ovim je sto skoro u potpunosti ignorise jos moguci put gde moderni konzervativci, kao cuvari cronny kapitalizma, mogu da zavrse.

U fasizmu i to ne bi bilo prvi put. 

I tada su uspon nejednakosti, ekonomska kriza i neadekvatan odgovor sistema prvo ojacali levicu tridesetih, da bi reakcija nekih od crony kapitalista bila otvorena podrska fasistima. 

Link to comment

 

 

Kada bi se identican rezultat sa evropskih izborima ponovio na nacionalnim (parlamentarnim), Faraz bi imao vecinu sa 414 poslanika (!!!) sledeci bi bili Libdems sa 76, pa Laburisti sa 67, dok bi Konzervativci imali 1 (!) poslanika.

Edited by hazard
Link to comment
8 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Neverovatno.

 

Ovo bi bio maltene raspad klasicnog UK politickog sistema. Odlicno.

Medjutim, to nije nista ako se ne raspadne i medijski establisment koji je verovatno jos odgovorniji za postojece stanje.

Odgajali su decenijama citavu armiju glupih nacionalista da bi skrenuli paznju sa nejednakosti, i sada to dolazi na naplatu i nikakav spin ih vise nece oterati.  

Link to comment

YouGov je imao i 2 ankete pred izbore 2010. u kojima su LibDemsi bili prvi (ispred Konzervativaca na 2. i Laburista na 3. mestu). Na kraju su ipak bili treći na izborima, ali su ušli u vladu (što ih je, do brexita, zakopalo). Sad zamislite svet u kom su 2010. oni zapravo bili prvi na izborima...

Link to comment

 

 

Jebo mater, ako ovo nije dovoljan razlog da lansiramo napad i osvojimo oslobodimo Boston, ja ne znam šta je.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...