Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

13 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Još pre dve nedelje. Mi lenčuge glasamo poštom :cool:

sad ode i škotska i vels, kao što je nekoć snaga libdemsa iznedrila irsku

Link to comment

Btw nije mi jasno zašto sve pro-remain stranke na ovim izborima nisu išle u koaliciji (The Remain Alliance) ili zašto Change UK nije sebe nazvao The Remain Party (da jesu, mislim da bi imali više od ovih mršavih 3-5%).

 

Ovako, rimejneri će da sabiraju svoje glase i tvrde kako ih ima više, ali psihološki efekat Brexit stranke koja ima 15-20% više od drugoplasiranog će preovladati i zaključak će biti "the people want brexit!"

 

Faraž je bog političkog  marketinga za sve njih.

Link to comment
3 minutes ago, hazard said:

Btw nije mi jasno zašto sve pro-remain stranke na ovim izborima nisu išle u koaliciji (The Remain Alliance) ili zašto Change UK nije sebe nazvao The Remain Party (da jesu, mislim da bi imali više od ovih mršavih 3-5%).

 

Ovako, rimejneri će da sabiraju svoje glase i tvrde kako ih ima više, ali psihološki efekat Brexit stranke koja ima 15-20% više od drugoplasiranog će preovladati i zaključak će biti "the people want brexit!"

 

Faraž je bog političkog  marketinga za sve njih.

 

 

 

Zato što nije dovoljno da imaš političke stranke koje imaju ne-sumanuti pogled na svet i za osnove svojih smerova imaju razumna načela - to je i dalje ipak samo skup raznoraznih ljudi, većinom privilegovanih sa ogromnim osećajem entitlementa, bogomdane pameti, nadmenosti i arogancije sa mišljenjem da su uvek jebeno u pravu oko svega. Možda čak i više nego mi forumaši :D Nama je jako lako antropomorfisati stranke u hive-mind organizacije gde svi govore unisonim glasom pa da mogu i da se ponašaju kao da se Lib Dems, Greens i Change UK okupe u kafani i tu da se dogovore kao Pera, Mika, Laza. A u suštini, radi se o stotinama broju ljudi, hiljadama aktivista, i naravno, na kraju krajeva, parama od donacija i odgovornosti donatora, što je sve ogromno vrzino kolo isprepletanih interesa, odgovornosti, dogovora i usluga. 

 

Pogotovo u većinskom izbornom sistemu gde ti ako uđeš u koaliciju sa nekim, imaš obavezu da na recimo 20 izbornih jedinica prepustiš drugim strankama da oni istaknu kandidate, a na drugih 20 ti istakneš svoje. To znači da ti moraš da odeš kod tvojih 20 članova stranke koji su kandidati za izbore i da im kažeš "Jebi ga momci, na klupi ste". I ovi drugi isto tako. Bili su neki pregovori da za by-election u Peterborou (5. ili 6. juna) svi istaknu samo jednog kandidata i idu u jednoj koloni, taj se plan naravno odmah raspao, jer nisu mogli da se dogovore sa kojim kandidatom da idu.

 

Usput, budimo malo realni kad pogledamo Faražov uspeh. Faražu je lako. On je one-man show, oko sebe ima samo zelotske entuzijaste, ima gomilu prljavih donatora sa samo jednim ciljem i ničim drugim, vlast ga kao takva ne zanima, samo izlazak i oponiranje establišmentu, i ima luksuz da raji obećava sve što hoće i da zna da nikad ništa ne mora da ispuni i zabole ga kako. Jedan deo sjajnog threda Petera Fostera o epskom felju britanskog političkog sistema koji itekako vredi pročitati upravo oslikava lakoću Faraževog uspeha:

 

This is where Nigel_Farage is smart - he never gets anywhere close to having to operate or deliver anything. I remember asking him, three days after June 23 2016, 'what now?' - on Ireland, customs, free movement etc. He just laughed. Happy to admit that he didn't have a clue, didn't consider it his problem. His job was to deliver the political triumph, the rest of it, well.....someone else's problem. #Brexit was Nigel's ticket to the talk radio circuit...of which Brexit Party is a version.

 

Dakako, ako posmatramo pojama političkog marketinga da ends justify the means, onda okej. Ali bar moje shvatanje političkog uspeha ide malo šire od toga. U protivnom, hajde da kažemo da je Aleksandar Vulin takođe politički uspeh - od čoveka koji ima intelektualnu mogućnost da sam sebi veže pertle je imao dva izrazito važna portfolia u proteklih 7 godina. 

Link to comment

To sve što pišeš je uglavnom tačno, ali u ovom trenutku nebitno. Ovi izbori su neka vrsta proksi referenduma II. Bregzit je političko pitanje br. 1 koje nadmašuje sve ostalo. Odrazio se žešće i na lokalne izbore koji po nekoj razumnoj logici ne bi trebalo da imaju skoro nikakve veze sa bregzitom. Razlike u politici prema ribarima ili pastirima ili studentima ili penzionerima ili klimatiskim promenama između Libdemsa, CHUK (CHUK a? The Chuka Ummuna party? Very subtle), SNP, i Zelenih su u ovom trenutku irelevantne. Laburisti to osećaju na svojoj koži vrlo dobro jer pokušavaju da privuku glasače sa obe strane bregzitaške podele, da gledaju unapred, pričaju o nekim drugim stvarima...cvrc. Oni možda ne mare za političku dijalektiku ovog trenutka, ali ona itekako mari za njih.

 

Plus nije čist većinski sistem, već izborne jedinice od 4 do 10 poslanika gde se koristi proporcionalni sistem i postoje liste. Ne može niko nekome da prepusti 20 izbornih jedinica, jer u celoj UK ima ukupno 12. Dakle lista u svakoj izbornoj jedinici može da sadrži kandidate svih članova koalicije, ne mora niko da sedi na klupi i ne moraju uopšte da se prepuštaju izborne jedinice između stranaka. Jeste, treba napraviti redosled na listama i to je slično, ali nije isto.

Link to comment
11 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

 

 

Dakako, ako posmatramo pojama političkog marketinga da ends justify the means, onda okej. Ali bar moje shvatanje političkog uspeha ide malo šire od toga. U protivnom, hajde da kažemo da je Aleksandar Vulin takođe politički uspeh - od čoveka koji ima intelektualnu mogućnost da sam sebi veže pertle je imao dva izrazito važna portfolia u proteklih 7 godina. 

 

Aleksandar Vulin bi na izborima samostalno imao 1,5% glasova (članovi stranke i njihova familija i pokoji ludak). Ako bi dobacio do 2%, to bi za njega bio galaktički uspeh. Kada bolje razmislim, verovatno na izborima imao 0,5%, a 1% bi bio galaktički uspeh.

 

Ne može se on porediti sa Faražom po bilo kom osnovu, bukvalno.

Link to comment

Essentially, the nation is run by political crackheads - they live day to day, craving for the next survival fix that keeps them allive....even as it kills them. /7

 

 

 

But just as remarkable as the politicians not learning, is that the voters haven't learned either. They are miserable crack-heads too, craving the next baggy of snakeoil promises, because it makes them feel better than what's deliverable in the real world. /8

 

Foster...brutalno :D

 

Ali se uklapa u moju teoriju da su, zbog godina mira, prosperiteta, i generalno being on the top of the world, zapadne političke elite degenerisale u bezlične i bezidejne kretene, karijerne političare koje zanima samo spin da se dobiju sledeći izbori.

Link to comment
7 minutes ago, hazard said:

To sve što pišeš je uglavnom tačno, ali u ovom trenutku nebitno. Ovi izbori su neka vrsta...

 

Ja se sve slažem. Samo dajem razlog zašto gledamo ovo što gledamo.

 

4 minutes ago, hazard said:

 

Aleksandar Vulin bi na izborima samostalno imao 1,5% glasova (članovi stranke i njihova familija i pokoji ludak). Ako bi dobacio do 2%, to bi za njega bio galaktički uspeh. Kada bolje razmislim, verovatno na izborima imao 0,5%, a 1% bi bio galaktički uspeh.

 

Ne može se on porediti sa Faražom po bilo kom osnovu, bukvalno.

 

Mislio sam prevashodno na princip kojim je važno da uspeš na ono u čemu si naumio da ostvariš politički cilj, a iza sebe - makar i potop. Mislim, i to je legitiman način merenja političkog uspeha, ali lično ne delim ga. Meni je krajnje merilo kakav legat političar ostavlja iza sebe.

Link to comment

U Konzervativnoj partiji je zavladalo kolektivno ludilo

 

https://www.itv.com/news/2019-05-23/how-boris-johnson-sealed-theresa-mays-doom-and-is-the-agent-of-her-downfall/

 

Quote

This view that Boris Johnson has done for Theresa May is not confined to the Brexiter ultras of the ERG.

 

It has been put to me as uncontroversial and incontrovertible truth by senior members of the Cabinet whose Brexit credentials are at best moot.

 

"What Boris did was convince my colleagues that if he were PM, he could persuade Brussels to ditch the hated backstop," said one.

 

"Or rather that it is worth a go. And if he fails then it is full steam ahead to a no-deal Brexit, though with proper preparation".

 

On this narrative, May's fate was sealed on Tuesday when in her last big Brexit speech she refused to countenance any renegotiation of the backstop, the default mechanism for keeping open the border between Northern Ireland and the Republic that is hated by Northern Ireland's DUP and Brexiters and is written into the Withdrawal Agreement.

 

It is irrelevant whether May is right or wrong that trying to change the Withdrawal Agreement would be a fool's errand.

 

Johnson has persuaded enough Tory MPs she is unreasonably defeatist and they have given up on her.

 

Boris nekoga ubedio u nešto, da će on kao nešto da ispregovara :isuse:

Link to comment

Ma nije nikog ubedio u ništa. Ovo je jednostavno bulšit za medije. Stranka većinski želi Borisa, i Borisa će i dobiti. Ova rečenica je samo petparački pokušaj brexitaša da možda približe ideju Borisa kao lidera makar jednom tory umerenjaku koji ne želi da ga vidi kao vođu.

 

Nema veze šta se govori i kakvi su ciljevi sa Briselom i budućnošću države. Trenutno je jedini cilj leadership challenge, a jedina budućnost leadership challenge. Sve drugo ne postoji.

 

A da je zavladalo kolektivno ludilo, pa to je vest negde iz 2015.

Link to comment

Theresa May has bowed to pressure from backbenchers and cabinet ministers and abandoned plans to publish her controversial EU withdrawal agreement bill (Wab) tomorrow.

 

Lakrdija.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...