Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

umuna je cist blerovac kao suza. i isto toliko ambiciozan i spreman da se uvlaci krupnom kapitalu. novi referendum je vise povod nego uzrok. 

 

a ima i toga da su neki uhvatili zadnji voz da ne pogube stolice u parlamentu. 

 

jesu laburisti ovom podelom osteceni ali tek cemo videti koliko. sad je tesko reci, mada mi se cini da ce steta biti manja nego sto se buntovnici nadaju.  

Link to comment

Labor je u pollovima iza Konservi sto je prosto neverovatno ako se uzme u obzir nivo amaterizma, gluposti i pre svega neodgovornosti Torijevaca. Ocigledno je da cela politicka klasa smrdi - nije ni cudo ako se uzme u obzir negativna selekcija poslednjih decenija.

Link to comment
6 hours ago, Budja said:

zbog antisemitizma (:isuse:),

Korbin pliva kao patka, kvače kao patka... zašto ga ljudi ne bi smatrali patkom i reagovali u skladu sa tim?

 

pri tome, ne tvrdim da je Korbin antisemita. upravo suprotno. alternativno objašnjenje za polaganje venca i slične avanture, koje meni deluje logičnije: tip je lud k'o struja i tup k'o qrac.

Edited by Gandalf
Link to comment
1 hour ago, Gandalf said:

Korbin pliva kao patka, kvače kao patka... zašto ga ljudi ne bi smatrali patkom i reagovali u skladu sa tim?

 

pri tome, ne tvrdim da je Korbin antisemita. upravo suprotno. alternativno objašnjenje za polaganje venca i slične avanture, koje meni deluje logičnije: tip je lud k'o struja i tup k'o qrac.

Venci Hansu ili kome već, nisu isto što i venci hilteru. I sam znaš da antisemitizam nije isto što i biti skroz pro - palestinski nastrojen i naravno da ovo sa antisemitizmom debelo smara.

Link to comment

 

3 hours ago, Budja said:

I sam znaš da antisemitizam nije isto što i biti skroz pro - palestinski nastrojen i naravno da ovo sa antisemitizmom debelo smara.

rekao bih da se Korbinov pro-palestinski stav delom manifestovao kroz njegovo solidarisanje sa Palestincima. problem je u tome što je to solidarisanje prožeto time da on želi da priča i da se ponaša onako kako se ponašaju Palestinci. što će reći, ako su Palestinci antisemiti, on se solidariše i sa tim. pa on može i ne mora biti antisemita, ali se ponaša kao antisemita i njegovi postupci se tako interpretiraju. 

 

nešto slično je primetio Edi Marsan, a odnosi se na Korbinovu želju da se ponaša kao pripadnik poštene radničke klase. meni deluje da je u pitanju bezumna postavka da je bivanje žrtvom izvor vrline, pa je ponašanje Palestinaca uvek besprekorno i ispravno - ne može da pogreši onaj koji se ponaša kao oni. ergo, nije antisemita, već lud i glup. 

Edited by Gandalf
Link to comment

Tri torijevke napustile svoju stranku i prišle Nezavisnoj grupi.

 

U prvim anketama nepostojeća stranka ,,Nezavisna grupa" ima više nego LibDems. Pre ovog prelaza troje torijevaca u jednoj anketa bilo je Nezavisni 10%, LD 9%. Sada ima jedna gde su Nezavisni na 14%, a LD na 7%.

 

Ako su ovi poslanici nekakav "umereni centar" (a ne više samo otcepljeni bleristi) koji moj prave novu grupaciju, što samo ne uđu i LibDem stranku? LibDem brend je suviše oštećen nakon koalicije sa Kameronom, šta li? Ovih 11 su svi rimejneri, kao i cela LD partija, tako da ne vidim čemu ovo

Link to comment
39 minutes ago, hazard said:

Tri torijevke napustile svoju stranku i prišle Nezavisnoj grupi.

 

U prvim anketama nepostojeća stranka ,,Nezavisna grupa" ima više nego LibDems. Pre ovog prelaza troje torijevaca u jednoj anketa bilo je Nezavisni 10%, LD 9%. Sada ima jedna gde su Nezavisni na 14%, a LD na 7%.

 

Ako su ovi poslanici nekakav "umereni centar" (a ne više samo otcepljeni bleristi) koji moj prave novu grupaciju, što samo ne uđu i LibDem stranku? LibDem brend je suviše oštećen nakon koalicije sa Kameronom, šta li? Ovih 11 su svi rimejneri, kao i cela LD partija, tako da ne vidim čemu ovo

 

Nezavisna grupa ima sanse... pa, nikakve jer ih jedino vezuje Brexit. Single-issue party kakav je UKIP bio.

I pitanje je sta tu ima kad krenu da se vade protvrecnosti clanova grupe u odnosu na ostala ne-Brexit pitanja.

Link to comment
1 hour ago, hazard said:

Tri torijevke napustile svoju stranku i prišle Nezavisnoj grupi.

 

U prvim anketama nepostojeća stranka ,,Nezavisna grupa" ima više nego LibDems. Pre ovog prelaza troje torijevaca u jednoj anketa bilo je Nezavisni 10%, LD 9%. Sada ima jedna gde su Nezavisni na 14%, a LD na 7%.

 

Ako su ovi poslanici nekakav "umereni centar" (a ne više samo otcepljeni bleristi) koji moj prave novu grupaciju, što samo ne uđu i LibDem stranku? LibDem brend je suviše oštećen nakon koalicije sa Kameronom, šta li? Ovih 11 su svi rimejneri, kao i cela LD partija, tako da ne vidim čemu ovo

 

LibDemsi su po nekim pozicijama levlje ili zelenije od Laburista, posebno ovih centristickih, tako da to ima manje smisla.

Sa druge strane, Kameronove leve konzerve i ovi Bleristi tipa Mendelson su zapravo veoma slicni i po vecini pitanja imaju vise toga zajednickog nego sa Korbinom ili ERG.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...