Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

mozda su libdemi bili blizi laburistima kad im je islo dobro ali sad u drugu tikvu duvaju. eno na sve strane olajavaju laburiste i pricaju kako su se svi promenili pa su im u ovom trenutku konzervativci ipak blizi. nema veze sto nece euro, sto su protiv eu, sto su im spoljne politike dijametralno suprotne kao uostalom i emigracija i jos ponesto ali su im odjedno vrlo prirasli srcu. vlast je cudo!
Da sam glasac liberalnih demokrata, bio bih spreman da tolerisem kratkorocni pakt i sa samim djavolom, samo da se vise promeni taj izborni sistem koji toliko favorizuje dve najjace partije. Hocu reci, glasanje za LibDems u ovom obimu koji se ocekuje i prognozira, ne mora da znaci neko posebno indentifikovanje sa njihovim programom, vec pre svega nekakav bunt protiv dve gigantske partije koje nista novo ne mogu da ponude, a da vec nisu isprobali u istoriji. Uz to, trenutno ih predvode dva tunjava lidera, pa rastu sanse naocitim alternativnim opcijama.Pratim ovu temu ali se nisam do sada oglasavao. Hvala vam na ovim informacijama sa lica mesta.
Link to comment

E, šta pričaju u Srbiji na vestima (ako išta) o svemu ovome? Ima li nekih analiza ili segment od 20 sekundi u vestima? U četvrtak će biti zanimljivo /svestan sam kako ovo otužno zvuči/ praćenje izborne večeri na BBC-ju. Prosto rečeno, razbijaju. Šta ono ima u Srbiji na kablu, BBC News ili BBC World?

Link to comment
Šta ono kažu, koliku prednost u istraživanjima treba torijevci da imaju za prostu većinu? Oko 9-10 poena?
ukoliko se ne varam treba im 10 za prostu vecinu a nisu bas blizu. pumpaju oni, trude se ali sumnjam da ce se to desiti.
Link to comment
E, šta pričaju u Srbiji na vestima (ako išta) o svemu ovome? Ima li nekih analiza ili segment od 20 sekundi u vestima?
Nakon ove debate sa trojicom ucesnika od pre 3 dana, isao je prilog u trecem dnevniku RTS. Skoro pa 3-4 minuta je isao prilog. Mahom je naglasen odlican nastup Klega, uz utisak da su druga dva kandidata monotona i procitana do kraja, a da je ovaj "nesto novo", i da njegova kampanja vrhunski odradjena. Kao pokrivanje je isao onaj video sa gomilom listica-izbornih obecanja laburista i konzervativaca koja su ostala neispunjena.
Link to comment
Šta ono ima u Srbiji na kablu, BBC News ili BBC World?
BBC world. Jedino da odem do placa, gde mi je satelitska i pratim BBC interactive.Logika LibDensa, da podrže manjinsku vladu sa jasnim mandatom da se promeni izborni zakon je ono što treba očekivati, ako se rezultati poklope sa poll-ovima, odnosno ako Cameron osvoji najviše mandata, a LibDemsi i Labouri ostanu negde poravnati sa procentima na 6-7 procenata zaostatka.
Link to comment
Da sam glasac liberalnih demokrata, bio bih spreman da tolerisem kratkorocni pakt i sa samim djavolom, samo da se vise promeni taj izborni sistem koji toliko favorizuje dve najjace partije. Hocu reci, glasanje za LibDems u ovom obimu koji se ocekuje i prognozira, ne mora da znaci neko posebno indentifikovanje sa njihovim programom, vec pre svega nekakav bunt protiv dve gigantske partije koje nista novo ne mogu da ponude, a da vec nisu isprobali u istoriji. Uz to, trenutno ih predvode dva tunjava lidera, pa rastu sanse naocitim alternativnim opcijama.Pratim ovu temu ali se nisam do sada oglasavao. Hvala vam na ovim informacijama sa lica mesta.
taj bunt se upravo i desava i ne cudi me bas kao ni tebe. potpuno si u pravu sto se tice nesposobnih vodja i bangavog izbornog sistema. samo, nije prijatno pomisliti da bi konzervativci mogli da se dokopaju vlasti. secam se na sta je licila zemlja kad sam tek dosao. dobro, meni bio raj na prvu ali kad sam se malo navikao i poceo da primecujem stvari oko sebe, jebote! kamate na gajbe da se useres, nezaposlenost ogromna, nista minimalac, nista zastita radnika, kuce na dobos i ostale pikanterije... bas je bilo zajebano. a s ovom krizom i dugom ne znam sta bi moglo da se promeni na bolje. konzervativci tradicionalno cuvaju sebe i svoje a narod ko jebe - naravno uz objasnjenje da ako njima ne ide, nikom nije dobro pa eto, zarad naroda moraju da trpaju sebi u dzepove. prosto se zrtvuju. alternativne opcije tesko da ce se primiti na duze. cak i da kleg sad udje u neku koaliciju, sumnjam da to moze trajati. mogu biti brojniji i samim tim znacajniji i uticajniji na lokalnom nivou al tesko da mogu potisnuti i jednu od vodecih partija na duze. doduse, mozda se varam... videcemo...
Link to comment
To, to :lol: Jedva čekam swingometre i vake zezalice Petera Snowa.Po ovom kako se ja sad igram, Torijevci nemaju mnogo šanse. Jedino ako se u četvrtak desi veće iznenađenje od svega što dosadašnja istraživanja pokazuju, i osvoje nekih sumanutih 39%.
Link to comment
To, to :lol: Jedva čekam swingometre i vake zezalice Petera Snowa.Po ovom kako se ja sad igram, Torijevci nemaju mnogo šanse. Jedino ako se u četvrtak desi veće iznenađenje od svega što dosadašnja istraživanja pokazuju, i osvoje nekih sumanutih 39%.
Ima ih jos podosta koji su neodlucni. Definitivno vise od onih 4%. Verovatno vise od 10%. Zato nista ne bi iskljucivao.
Link to comment
E, šta pričaju u Srbiji na vestima (ako išta) o svemu ovome? Ima li nekih analiza ili segment od 20 sekundi u vestima? U četvrtak će biti zanimljivo /svestan sam kako ovo otužno zvuči/ praćenje izborne večeri na BBC-ju. Prosto rečeno, razbijaju. Šta ono ima u Srbiji na kablu, BBC News ili BBC World?
Kome nije gnjusno, preporučujem i BBC-jev radio program, recimo World Service. Nekada davno, pre Interneta i brze računarske obrade podataka, BBC World Service je na kratkim talasima celu noć davao pojedinačne rezultate sa izbornih mesta, dok se ne proglase rezultati za svih 650 poslaničkih mesta u Donjem domu.
Link to comment
Miliband :mellow:
i ja sam cuo to isto. a i ne cudi me, miliband se odavno gura. jedno vreme je po novinama pricao da mu ne pada na pamet da ide protiv brauna, da ga on nikad ne bi izneverio i tako to - sto ce reci, namece se odavno.
Link to comment
Mah, to im je najmanji problem :D Pre koju nedelju, neki mladi hardkorovac iz BNP-ja je napustio stranku razočaran jer Grifin pokušava da mejnstrimuje stvari prihvatajući Azijate i po nekog crnca za članove. Od tada je par puta javno izjavio kako će da ubije Grifina. Da, da ga ubije.Neka četvorica glavonja su isto napustili stranku i sada stoje kao nezavisni kandidati. Šmrk.
Link to comment

Election Prime Minister University1945 Clement Atlee Oxford1950 Clement Atlee Oxford1951 Winston Churchill no university1955 Antony Eden Oxford1959 Harold Macmillan Oxford1964 Harold Wilson Oxford1966 Harold Wilson Oxford1970 Edward Heath Oxford1974 Harold Wilson Oxford1974 Harold Wilson Oxford1979 Margaret Thatcher Oxford1982 Margaret Thatcher Oxford1987 Margaret Thatcher Oxford1992 John Major no university1997 Tony Blair Oxford2001 Tony Blair Oxford2005 Tony Blair OxfordНе знам шта је јача фора, да л' што су сви са Оксфорда, да л' што Черчил нема факс. За Мејџора се могло претпоставити.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...