Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Instant Poolovi jednodusno kazu lepi Dave, ne ubedljivo, ali je dovoljno da utvri svoju poziciju koja se poboljsala poslednjih dana.Welcome to Big Society.

Link to comment
Ako išta, barem je režija BBC-ja bila kudikamo podnošljivija nego prošle nedelje. Sky je dno.
Apsolutno.No, Dimblebi je zakazao. Najbolji prezenter onaj sa ITV.Sta ces. Inace, danas Eno, Le Kare, Dokins i Gleni podrzali LibDems.
Link to comment
No, Dimblebi je zakazao. Najbolji prezenter onaj sa ITV.
Takav je utisak. Samo ne znam koliko je zakazao, a koliko je uopšte imao priliku. Nije ovo ni Newsnight ni QT, a ako misliš da ih je ono par puta malo pustio da se bockaju, ne verujem da je to loše.Alister Stjuart sa ITV-ja jeste okvirno bio najbolji u sve tri, ali tad je to bilo nešto novo za sve, nisu znali ni ova trojica kako da se ponašaju, a on zaveo sekund diktaturu koju su prihvatili i u dve sledeće.
Link to comment

pokusao opet da gledam i opet nije islo. doduse, vise sam se potrudio i vise sam propratio tako da sam ponesto i cuo ali je utisak svejedno ostao isti. tacnije, nije isti nego nesto gori zahvaljujuci tome sto sam razumeo i ponesto od onog sto su pricali. dosao do zakljucka da im se prica potpuno uklapa u izgled. kako plasticno i lazno izgledaju, tako plasticno i lazno i zvuce. inace, sinoc video nesto malo skinera i slatko se nasmejao. pricalo o izborima i braunovom uplatkavanju s babom pa gost (nije bitno ko je, lokalni lik) kaze - pa bilo bi gore da se slozio s babom. mogo je uci u auto pa reci - stvarno bre otkud ovi poljaci, nakotilo se toga ko gamadi... a bila je i sugestija da nije rekao bigoted nego big-titted. to je na racun onih jadnih branilaca sto rekose da nije dobro razumeo pa je mislio da je baba rekla umesto flocking fucking.

Link to comment

Konzervativci su ocigledno zacementirali prvu poziciju i sada je cini se jos samo pitanje za koliko mesta ce im izmaci vecina. Ukoliko Labour pukne, tesko da ce se LibDemsi moci tek tako odluciti da podrze jos jednu Labour vladu. Medjutim, zanimljivo je ono sto je rekao jedan od komentatora - ko god da pobedi bice to pirova pobeda jer ce mere stednje biti tako ostre da ce ta vlada moci da se oprosti od vecine za citavu generaciju. Hm, onda mi samo nije jasno kako je Tacerka dobijala sve one izbore i pored svih problema koje je njena politika eksponirala.

Link to comment
Konzervativci su ocigledno zacementirali prvu poziciju i sada je cini se jos samo pitanje za koliko mesta ce im izmaci vecina. Ukoliko Labour pukne, tesko da ce se LibDemsi moci tek tako odluciti da podrze jos jednu Labour vladu. Medjutim, zanimljivo je ono sto je rekao jedan od komentatora - ko god da pobedi bice to pirova pobeda jer ce mere stednje biti tako ostre da ce ta vlada moci da se oprosti od vecine za citavu generaciju. Hm, onda mi samo nije jasno kako je Tacerka dobijala sve one izbore i pored svih problema koje je njena politika eksponirala.
Dobijala je jer je situacija pre njenog dolaska na vlast bila konfuzna.Plus, dala je mogucnost radnickoj klasi da otkupi council stanove.A i, ako me secanje ne vara, nije bila bas potpuno alergicna na deficit.Sto se tice situacije nakon, spadam u grupu public sector radnika kojima ce zamrznuti plate.
Link to comment
Konzervativci su ocigledno zacementirali prvu poziciju i sada je cini se jos samo pitanje za koliko mesta ce im izmaci vecina. Ukoliko Labour pukne, tesko da ce se LibDemsi moci tek tako odluciti da podrze jos jednu Labour vladu. Medjutim, zanimljivo je ono sto je rekao jedan od komentatora - ko god da pobedi bice to pirova pobeda jer ce mere stednje biti tako ostre da ce ta vlada moci da se oprosti od vecine za citavu generaciju. Hm, onda mi samo nije jasno kako je Tacerka dobijala sve one izbore i pored svih problema koje je njena politika eksponirala.
U tome je upravo i car manjinske vlade - sve sto bude lose, bice rezultat toga "sto nismo imali vecinu". Vidite, mi smo to hteli ovako...ali nismo mogli, jer nismo imali vecinu, pa smo morali onako, i onda nije ispalo bas sjajno...itd. Klasicna prica. Prica koja zapravo i pali kod glasaca.
Link to comment
U tome je upravo i car manjinske vlade - sve sto bude lose, bice rezultat toga "sto nismo imali vecinu". Vidite, mi smo to hteli ovako...ali nismo mogli, jer nismo imali vecinu, pa smo morali onako, i onda nije ispalo bas sjajno...itd. Klasicna prica. Prica koja zapravo i pali kod glasaca.
Takva objasnjenja pale mozda u Srbiji ali ne verujem da ce paliti u UK. Stavise, ukoliko bude koalicije stranke ce se vise takmiciti u tome koja ce biti neznija i inventivnija u sprovodjenju sece deficita. Krivci ce pri tome biti pre svega laburisti jer ako konzervativci zasednu prvo sto ce objaviti je nekompetencija i katastrofalni menadzment laburista. Onda ce seca krenuti prilicno brzo da bi se glasacima ostavilo vremena da zaborave horor koji sada sledi pred sledece izbore kad bi stanje trebalo da se popravlja. Sto se tice manjinske vlade, nisam siguran da je to najizglednija opcija. Koalicija bi mogla biti isto tako moguca mada bi to zaista bila novost za britanski sistem i ovu generaciju politicara. Onda ce sve zavisiti od modaliteta podele vlasti. Ukoliko to bude po feudalnom principu ovaj gore izgovor ne pali. No, ne treba zaboraviti da premijer u Britaniji ima sasvim druge ingerencije od onog u Srbiji recimo. To opet favorizira manjinsku vladu.
Link to comment
Takva objasnjenja pale mozda u Srbiji ali ne verujem da ce paliti u UK.
Precenjujes malo UK. Sve zavisi od toga kako se spinuje. Posto su LibDems blizi Labouru nego Torijevcima, ovi treci ako budu u poziciji manjinske vlade mogu da se vade na "zaveru" prvih i drugih protiv njih komotno. "Nisu nam dali onako kako smo hteli", "forsirali su namerno gore resenje da nam naude" itd. Edited by hazard
Link to comment

mozda su libdemi bili blizi laburistima kad im je islo dobro ali sad u drugu tikvu duvaju. eno na sve strane olajavaju laburiste i pricaju kako su se svi promenili pa su im u ovom trenutku konzervativci ipak blizi. nema veze sto nece euro, sto su protiv eu, sto su im spoljne politike dijametralno suprotne kao uostalom i emigracija i jos ponesto ali su im odjedno vrlo prirasli srcu. vlast je cudo!

Link to comment

Tjah, ja i dalje mislim da je to "srpski sindrom" halabuke pred izbora, čim stignu rezultati, može tu lako da bude puj pike ne važi. U stvari loše ga nazvah - srpski sindrom je u stvari kad se već sve zna da je unapred dogovoreno, ali se ipak olajavaju pred izbore. Inače, danas na sve strane pričaju o ovoj izjavi Laburista kako bi u opštinama gde su Konzervativci i Liberali glavni u trci, da bi pristalice Laburista trebale glasati za Liberale, tj "taktički". Meni je prosto neshvatljivo (priznajem - ovako laički) koji im je bio đavo da tako nešto urade, em miriše na puki očaj i paniku*, em mislim da samo može dati Konzervativcima vetar u leđa.* - pogotovo u trenutku sve češćih glasina da u slučaju pucanja Laburista u četvrtak, u partiji već postoji gotov plan da Miliband smeni Brauna do tog popodneva.

Link to comment

da, znam da na terenu to drugacije izgleda ali bas trube o tome. evo i esdaun je objasnjavao kako su s blerovom politikom imali kojesta zajednicko (naravno, bler nije ostvario ono sto je obecavao) ali otad je mnogo vode proslo, laburisti su se prozlili, konzervativci su se promenili nabolje i s njima eto imaju mnogo toga zajednickog. ma... a to s taktickim glasanjem ni ja ne mogu da dodjem sebi. mislim da se zaista hvataju za slamku. al svanuce im kad dodje mali od blera, nema frke. jebote, pre mesec dana su ladno imali prozor za izvuci se koji se cak mogao lepo prosiriti a sad vise niko ni u sta nije siguran. meni bi bilo neopevano drago da ljigavi kameron popusi a sve vise strahujem da ce se provuci u No 10 ko macak kroz tarabe. sto je najgore, ako se to desi duplo golo - kameron i miliband idu u paketu.

Link to comment
meni bi bilo neopevano drago da ljigavi kameron popusi a sve vise strahujem da ce se provuci u No 10 ko macak kroz tarabe. sto je najgore, ako se to desi duplo golo - kameron i miliband idu u paketu.
Šta ono kažu, koliku prednost u istraživanjima treba torijevci da imaju za prostu većinu? Oko 9-10 poena?
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...