Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Neam pojma.

 

Ne mogu ni ja više da gledam kroz prizmu Blera. Na kraju ćemo gledati Korbina 2024. kako nakon potpunog kolapsa na trećim uzastopnim izborima koje vodi priča kako je razumeo poruku i da će pokušati da popravi stvari.

Link to comment
6 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Neam pojma.

 

Ne mogu ni ja više da gledam kroz prizmu Blera. Na kraju ćemo gledati Korbina 2024. kako nakon potpunog kolapsa na trećim uzastopnim izborima koje vodi priča kako je razumeo poruku i da će pokušati da popravi stvari.

ma to je ok, nego mi je interesantno da je boldrik zgrožen korbinom toliko da napušta stranku, dok mu je očigledno bilo ok dok su lideri bili bler i kasnije miliband.

Link to comment

Pa ovo što je sam rekao, 45 godina, nosi mnogo konteksta. On je tu bio i pre Blera, a malo je teško ići protiv lidera koji pobedi ubedljivo na tri uzastopna parlamentarna, sve i da se nije slagao, kao dobar deo stranke, oko Iraka i Dosijea. Čak i Vrhovno Principijelčanstvo Korbin nije tada napuštao stranku, onu istu stranku koja je njega samog marginalizovala i ponižavala.

Pri tom, što Miliband? Mislim, osim akutne nesposobnosti da rudimentarno uspešno sažvaće sendvič, i suviše PR-izma, Miliband nije uopšte odavao karakteristike glupoće. Da je Miliband pobedio 2015. niko ne bi bio u ovakvom sranju.

 

Meni je potpuno jasno kako neko može da misli da je ovo pitanje ljudima važnije od Iraka, ili od ovog ili onog mandata, pa čak da je najvažnije pitanje ikada od WW2. Ima ljudi koji misle "Čim se Brexit dogodi, biće takvo sranje, da će ljudi za 6 meseci poželeti da se vrate u EU". Aaaa-ha. Nema ništa od toga. Ako se izađe, čak i sa užasnim posledicama, proteći će 10 i 20 godina pre nego ikom padne na pamet da opet dira u mračni vilajet koji se zove "EU članstvo".

Link to comment
1 minute ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Pa ovo što je sam rekao, 45 godina, nosi mnogo konteksta. On je tu bio i pre Blera, a malo je teško ići protiv lidera koji pobedi ubedljivo na tri uzastopna parlamentarna, sve i da se nije slagao, kao dobar deo stranke, oko Iraka i Dosijea. Čak i Vrhovno Principijelčanstvo Korbin nije tada napuštao stranku, onu istu stranku koja je njega samog marginalizovala i ponižavala.

Pri tom, što Miliband? Mislim, osim akutne nesposobnosti da rudimentarno uspešno sažvaće sendvič, i suviše PR-izma, Miliband nije uopšte odavao karakteristike glupoće. Da je Miliband pobedio 2015. niko ne bi bio u ovakvom sranju.

 

Meni je potpuno jasno kako neko može da misli da je ovo pitanje ljudima važnije od Iraka, ili od ovog ili onog mandata. Ima ljudi koji misle "Čim se Brexit dogodi, biće takvo sranje, da će ljudi za 6 meseci poželeti da se vrate u EU". Aaaa-ha. Nema ništa od toga. Ako se izađe, čak i sa užasnim posledicama, proteći će 10 i 20 godina pre nego ikom padne na pamet da opet dira u mračni vilajet koji se zove "EU članstvo".

pa miliband je neko ko je zaista bio shitty leader. izbori 2015 su njegov poraz, a taj poraz je direktno uticao na rezultate referenduma.

da li se uopšte zna koji procenat glasača laburista je bilo za brexit

Link to comment
22 minutes ago, teacher said:

ma to je ok, nego mi je interesantno da je boldrik zgrožen korbinom toliko da napušta stranku, dok mu je očigledno bilo ok dok su lideri bili bler i kasnije miliband.

 

Isto kao što se mnogi u SAD zgražavaju Trampom, a Klinton i Buš su im bili kul (kako kome naravno, zavisno od toga da li su dem. ili rep.)

Link to comment
1 minute ago, hazard said:

 

Isto kao što se mnogi u SAD zgražavaju Trampom, a Klinton i Buš su im bili kul (kako kome naravno, zavisno od toga da li su dem. ili rep.)

apsolutno. doduše, možda u trenutku dok je trajala vladavina klintona retko ko je mogao da sagleda širu sliku i realno pogleda rezultate, već su svi uživali u dotcom bumu i debelim novčanicima. pretpostavljam da je slično bilo i u UK sa blerom.

Link to comment
29 minutes ago, teacher said:

da li se uopšte zna koji procenat glasača laburista je bilo za brexit

 

U odnosu na predreferendumske izbore 2015:

 

TTHLJ6t.png

 

U odnosu na postreferendumske izbore 2017:

Quote

 

The widely respected British Election Study (BES) conducted a face-to-face survey of 2,194 people across the country.

Its central estimate for the 2017 election was that 30% of Labour voters had voted Leave in the referendum. Labour received 12,877,918 votes in that election - 30% of that would be 3.9 million.

As this figure is based on a survey, there is a margin of error involved. In this case it is four percentage points, so the survey estimate is actually between 26% and 34% - between 3.3 million and 4.4 million.

...

The BES figure is somewhat higher than the estimate from Ipsos-Mori, which put it at 24%, or 3.1 million.

Lord Ashcroft Polls conducted a poll on election night in 2017 in which 25% of those who said they had voted Leave in 2016, said they had voted Labour - that would be 3.2 million.

The latest estimate from Comres is that 26% of those who voted Labour in 2017 voted Leave in 2016 - that's 3.3 million people.

And YouGov reckons that 29% of those who voted Labour in 2017 and voted in the EU Referendum, voted Leave - that's about 3.5 million.

 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-48039984

Edited by vememah
Link to comment
38 minutes ago, teacher said:

pa miliband je neko ko je zaista bio shitty leader. izbori 2015 su njegov poraz, a taj poraz je direktno uticao na rezultate referenduma.

da li se uopšte zna koji procenat glasača laburista je bilo za brexit

 

Pa sad, "shitty leader" margine se značajno menjaju samo u poslednjih nekoliko godina. Šta, bio je neharizmatičan? Okej, evo, glasali su za harizmatičnog Kamerona, way-heey. Govorio je gluposti? Okej, ali u poređenju sa Kameronom, veće gluposti? Uopšte ne vozim priču "kriva je glupa raja što nije glasala za njega", samo ne vidim zbog čega bi iko dovodio u pitanje Robinsonovu trenutku ostavku spram Milibandovog vođstva stranke. Blerovog, ajde-de, ali i to je rastegljivo. Milibandovog? Zbog čega? Ne može se očekivati od čoveka koji je 45 godina aktivno učestvovao u radu stranke da istupi iz nje jer misli da joj je lider nesimpatičan. Miliband nije pravio nikakve epične fejlove. Koliko se sećam, istraživanja od 2015. su njemu davala prednost, a izborna noć je bio neverovatno iznenađenje za sve, pogotovo za Konzervativce. To isto veče, Miliband je podneo ostavku. Zbog čega bi Tony Robinson ma i pomišljao da istupi iz stranke zbog njega?

Procenjuje se da je između 25% i 33% posto laburističkh glasača na državnom nivou glasao za Brexit.
 

 

23 minutes ago, teacher said:

apsolutno. doduše, možda u trenutku dok je trajala vladavina klintona retko ko je mogao da sagleda širu sliku i realno pogleda rezultate, već su svi uživali u dotcom bumu i debelim novčanicima. pretpostavljam da je slično bilo i u UK sa blerom.

 

Naravno da su uživali, ovo je možda neka jeres reći ako za alfu i omegu uzimamo Blerovo breme Iraka, ali 3 Blerove vlade su preporodile ogroman deo ove države nakon perioda Tačer-Mejdžor. Da li je Britanija pokazivala znake em ekonomskog em društvenog napretka u periodu 1996-2007 je pitanje koje se ne može ozbiljno postavljati, te je malo kratkovido samo podvući crtu i reći "Blair is a cunt" kao zaključak tih 14 godina. Izbori 2010. nisu izgubljeni zbog Iraka (2006. su dobijeni uprkos Iraku), izgubljeni su zbog nekoliko velikih razloga koji su se konačno poklopili, Irak je jedan svakako, drugi je torijevska linija koju je populacija oberučke prihvatila, da su laburisti potpuno krivi za deficit i svetsku trgovinsku krizu, zbog guranja stranke bliže centru i približavanjem establišmentu kapitala na uštrb malog Džona na ulici, ali i potpuno prirodnim zamorom nakon 3 pobede laburista i dva laburistička premijera, Blera i Brauna. Tako da je prilično reduktivna ta linija "Aha, Blera si trpeo, ali sada izlaziš iz stranke". Čak i ti izbori koji su konačno značili kraj laburističkih vlada nisu rezultirali u masakru kakav se očekuje nakon 14 godina na vlasti, već u parlamentu bez većine.

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...