Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Činjenica da te na rub smrti (+ tvoju kći) mogu dovesti dvije GRUgorile na casual izletu kad si već mislio da si zaboravljen ne zastrašuje? Aj nemoj...
Plus je i za strah što te, očigledno, služba kojoj si prebegao, ne štiti onako kako bi se očekivalo...
Link to comment
21 minutes ago, Roger Sanchez said:

Činjenica da te na rub smrti (+ tvoju kći) mogu dovesti dvije GRUgorile na casual izletu kad si već mislio da si zaboravljen ne zastrašuje? Aj nemoj...

Činjenica da bi mogli da pokušaju da ubiju nezaštićenog čoveka a onda fail miserably više ohrabruje nego što zastrašuje.

 

Sama mogućnost ubistva mogao bi da zastraši tebe ili mene, ali ljudi iz obavštajne branše su valjda svesni da ta mogućnost postoji. U tom kontkstu ne možeš nikako da kažeš "pa realno i nije toliko bitno da li će uspeti ili ne" - to je jedino bitno.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Pa dobro, ali ovo je potpuni razlaz za do sada ustaljenom praksom, još iz vremena hladnog rata, da se špijuni koji su svojevoljno razmenjeni ne diraju, a kamoli njihove porodice. Meni je ovo potpuno otvoreni iskaz "Naći ćemo vas, ubićemo vas, a ni vaše porodice nisu bezbedne", št odo sada jednostavno nije bio slučaj.

 

Svakako da ti ljudi non stop žive osvrćući se iza sebe, ali samom činjenicom da se ovo dogodilo, i da državu naručioca baš briga da pokuša da to zamaskira na iole profesionalan način. Prosto mi je nezamislivo da ovo nema itekakvog efekta u inteliđens krugovima. To je dakako nemerljivo, ali ako do sada nismo imali ovakve slučajeve, a od sada imamo, i to prilično, pa recimo, bezobrazno drzak slučaj, meni je nelogično da se smatra da je takav efekat zanemarljiv.

 

Mislim okej, subjektivni doživljaj, sasvim je moguće i ovo što je Redoran rekao, da je GRU jednostavno hrpa nesposobnih tupadžija, samo znam u kom pravcu moj interni Okam pokazuje.

Link to comment
5 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Pa dobro, ali ovo je potpuni razlaz za do sada ustaljenom praksom, još iz vremena hladnog rata, da se špijuni koji su svojevoljno razmenjeni ne diraju.

 

Jel to iz pera Iana Fleminga ili je stvarno tako bilo? Nekako mi je tesko da zamislim.

Link to comment

To je jednostavno ono što je skoro svaka news analiza ovde naglašavala nakon atentata. Litvinjenko nije bio razmenjeni agent, pobegao je iz Rusije i zatražio azil, a u Rusiji je osuđen u odsustvu.

Link to comment

I?

 

Ceniš da bi bilo podjednako zastrašujuće za potencijalne prebege da se one jesu spetljale i ubile sebe umesto Kima Nama?

 

6 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Prosto mi je nezamislivo da ovo nema itekakvog efekta u inteliđens krugovima. To je dakako nemerljivo, ali ako do sada nismo imali ovakve slučajeve, a od sada imamo, i to prilično, pa recimo, bezobrazno drzak slučaj, meni je nelogično da se smatra da je takav efekat zanemarljiv.

 

Svakako ima i neuspešan pokušaj ubistva nekakvog efekta, ali ono što ti predstavljaš kao zanemarljivo je uspešno izvedeno ubistvo. Tvrdiš da je bitniji igrokaz od smrti. Smrt ti je "pomalo minorna stvar", dok je bitnija "akcija".

 

Subjektivan utisak ili ne, meni je stvarno teško da tu prepoznam rezon. 

Link to comment
On 15.9.2018. at 13:05, Redoran said:

Negde sam video dobar komentar, da parafraziram: ova dvojica su uradila praktično sve što su mogli da urade kako bi bili provaljeni i otkriveni. Da ih je Vulin obučavao bolje bi se pokazali. Ako stvarno rade za GRU, i ako im je misija stvarno bila da otruju ono dvoje a ne nešto drugo, onda nema boljeg pokazatelja da se u ruskom sistemu sve raspalo, da su sve pozicije zaposeli kompletni diletanti i da je sad najbolja prilika ikada za invaziju. Par divizija NATO da utrči i tamo će sve da se sruši kao kula od karata u roku od sedam dana.

 

Osim ako nije fora da budu otkriveni, kao onomad Lugovoj.

 

U svakom slucaju, ovo jeste konacno konkretn dokaz umesanosti ruskih sluzbi, do sada su sve bile pretpostavke.

Link to comment
12 hours ago, Weenie Pooh said:

Svakako ima i neuspešan pokušaj ubistva nekakvog efekta, ali ono što ti predstavljaš kao zanemarljivo je uspešno izvedeno ubistvo. Tvrdiš da je bitniji igrokaz od smrti. Smrt ti je "pomalo minorna stvar", dok je bitnija "akcija".

 

Subjektivan utisak ili ne, meni je stvarno teško da tu prepoznam rezon. 

 

Rekoh već, odabir reči "minoran" mi nije bio najbolji. Štaviše, ako idemo dotle da bih u glavi morao da zamislim kako je izgledalo brifovanje ove dvojice nazad u Rusiji, ne verujem da su im stavljene lovorike na glavu. Sa druge strane, mogu lako da zamislim oni koji su osmislili celu akciju, i njihovi šefovi, smatraju istu uglavnom uspešnom.

 

Razlika nam je jednostavno koliko ti misliš da je efekat zastrašivanja ovim bio uspešan, bez da su ovo dvoje završili mrtvi, i koliko ja. To je pomalo nemerljiva kategorija, zato rekoh subjektivni utisak.

Link to comment
On 16.9.2018. at 12:11, Marvin (Paranoid Android) said:

Mislim okej, subjektivni doživljaj, sasvim je moguće i ovo što je Redoran rekao, da je GRU jednostavno hrpa nesposobnih tupadžija, samo znam u kom pravcu moj interni Okam pokazuje.

 

Oni su ovde pokazali da su mnogo više od nesposobnih tupadžija. Ne samo da su istakli kandidaturu za najgore asasine u istoriji tajnih službi i udruga već su demonstrirali i neku sasvim novu, do sada neviđenu metodologiju izvršavanja atentata.

 

Ukratko:

- Dolaze direktnim letom iz svoje zemlje

- Koriste prave pasoše svoje zemlje

- Kreću se isključivo zajedno i bukvalno se ne odvajaju jedan od drugog

- Noć uoči atentata motaju buksne i keksujutm za sve pare

- Po obavljenom poslu idu nazad u svoju zemlju direktnim letom

 

Pitanje koje čovek prosto mora da postavi je: da li su ova dvojica nekako mogla da privuku još više pažnje i više da izbiju oči? Najozbiljnije kažem, ako je ovo zaista atentatorski know how kojim trenutno raspolaže GRU onda Rusiji ni bog više ne može da pomogne i samo je pitanje vremena kada će tamo sve da se raspadne. Onaj srpski Džoni Ingliš, što je onomad slučajno zalutao u makedonski parlament, u poređenju sa ovom dvojicom je dostojan da sutra bude postavljen za direktora Mosada.

 

Link to comment

Trovanje je kao i u slucaju Litvinenka ocigledno bilo javno, a bahatost je samo slag na tortu. Poruka je poslata kome je trebalo, kao i britanskoj javnosti - mozemo javno da se usetamo, trujemo i ubijamo, i ne mozete nam nista. 

Link to comment
12 hours ago, Redoran said:

- Noć uoči atentata motaju buksne i keksujutm za sve pare
 

 

That's what being a secret agent is all about :D

 

Naravno sve ovo stoji, ali jednom sam već napisao na istom ovom topiku, pre nego što smo znali ikakve detalje atentata, reakcija Rusije kao države je bila, po meni, u vrlo sličnom okviru - nije se išlo na političko-diplomatski jezik i uzdržano uvijanje i blanko demantije, išlo se na vučićevski "ne možete nam ništa" bezobrazluk.

 

Dakako to ne potire nužno ovo što si rekao gore, vrlo je moguće da je GRU kao služba i personal otišao u tri đoke. Ne sećam se ko je davno napisao, Pejsi mislim, u državi gde je svaka institucija, od skupštine pa do trafike na ćošku podložna mitu, korupciji, vezama i znašmeznamte, iluzorno je misliti da nekako vojska ili službe ostanu nedodirnute okolnom rđom i ne počnu da propadaju na iste načine.

Link to comment
14 hours ago, Redoran said:

 

Oni su ovde pokazali da su mnogo više od nesposobnih tupadžija. Ne samo da su istakli kandidaturu za najgore asasine u istoriji tajnih službi i udruga već su demonstrirali i neku sasvim novu, do sada neviđenu metodologiju izvršavanja atentata.

 

Ukratko:

- Dolaze direktnim letom iz svoje zemlje

- Koriste prave pasoše svoje zemlje

- Kreću se isključivo zajedno i bukvalno se ne odvajaju jedan od drugog

- Noć uoči atentata motaju buksne i keksujutm za sve pare

- Po obavljenom poslu idu nazad u svoju zemlju direktnim letom

 

Pitanje koje čovek prosto mora da postavi je: da li su ova dvojica nekako mogla da privuku još više pažnje i više da izbiju oči? Najozbiljnije kažem, ako je ovo zaista atentatorski know how kojim trenutno raspolaže GRU onda Rusiji ni bog više ne može da pomogne i samo je pitanje vremena kada će tamo sve da se raspadne. Onaj srpski Džoni Ingliš, što je onomad slučajno zalutao u makedonski parlament, u poređenju sa ovom dvojicom je dostojan da sutra bude postavljen za direktora Mosada.

 

 

Ima onaj Melchettov plan na sličnom fazonu jer to neprijatelj ne očekuje.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...