Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

5 hours ago, borris_ said:

Vjerovatno je blef. Ipak nije fr slucajno izabrana, najangazovanija je EU zemlja u vojnim misijama. A i uvjek je bila na strani USA.  

 

Blef ili ne, mnogo je važniji momenat i modus operandi ovog leaka koji je dospeo u javnost. Prošlih par nedelja, ministar odbrane Gavin Williamson koji deluje kao mega-ljigavac i pokvarenjak, čak u rangu ostalih torijevaca, je prvo imao neki komentar "Ja sam podržao premijerku, pa ja mogu i da je srušim" u novinama, a prošle nedelje je malo krenuo da kmeči kada su NHS-u bile obećane silne milijarde uvećanog budžeta. Pitjkica je tražio ne znam koliko biliona triliona za (svoje) ministarstvo odbrane, i kada mu je odgovoreno "on yer bike", ovaj leak je sasvim slučajno dospeo u javnost.

 

Mada, dobro dođe baš svaki izlet u stvarni svet za britansku javnost oko toga koliko Amerikance boli đoka za tu nepostojeću stvar "special relationshipa".

Link to comment

Dobro, to su uobicajena unutrasnja torijevska trvenja - mnogo je zanimljivije da ce u novo doba nacionalizma Britanija zavrsiti izmedju us cekica i eu nakovnja.

Link to comment
  • 1 month later...

Tačnije,čovek koji je polagao venac na istom groblju gde su sahranjena dvojica bezbednjaka PLO koje je Izrael ubio 1992 i za koje Izreal tvrdi da su organizatori minhenskog masakra. No nećemo suviše da odstupamo od izraelskog PR i od kampanje Korbinovih drugara kojima opet pokušavaju da ga nateraju na ostavku.:fantom:

Link to comment

Ne baš, sam je u autorskom članku za laburističko glasilo Morning Star 2014. napisao da je prisustvovao polaganju venca osobi koja je bila član grupe Crni septembar iz koje su teroristi regrutovani i koju je Izrael optužio da je jedan od organizatora Minhenskog masakra.
 

Quote

 

PALESTINE UNITED
Unity was in evidence during a major meeting in Tunisia, reports JEREMY CORBYN
 
Sunday, October 5, 2014 - 19:05

October 1 is a poignant day in Palestinian history and is commemorated in Tunisia. This year was no exception as a group of us gathered at the hillside cemetery overlooking the villages and walked down to the town and the beautiful blue Mediterranean where in 1986 Israeli jets screamed in to bomb the relocated headquarters of the Palestine Liberation Organisation, causing many deaths.

...

After wreaths were laid at the graves of those who died on that day and on the graves of others killed by Mossad agents in Paris in 1991, we moved to the poignant statue in the main avenue of the coastal town of Ben Arous, which was festooned with Palestinian and Tunisian flags.

 

https://morningstaronline.co.uk/a-98de-palestine-united-1

 

Quote

The Palestine Liberation Organisation’s intelligence chief Atef Bseiso – who has been accused of involvement in the Munich Olympics massacre – was killed in Paris in 1992, purportedly by Mossad. No-one was killed in Paris in 1991, so Corbyn may just have got the wrong date.

https://www.theguardian.com/politics/2018/aug/13/jeremy-corbyn-not-involved-munich-olympics-massacre-wreath-laying
 

3 hours ago, dragance said:

Ne, vec neko ko polaze venac teroristima ubicama atleticara sa OI iz Minhena.

 

Nisu pobijeni izraelski atletičari, već sportisti (rvači i dizači tegova), treneri i sudije. Jedina osoba koja je imala veze s atletikom jeste jedan trener.

Quote

Moshe Weinberg (wrestling coach), aged 33
Yossef Romano (weightlifter), aged 32
Ze'ev Friedman (weightlifter), aged 28
David Berger (weightlifter), aged 28
Yakov Springer (weightlifting judge), aged 51
Eliezer Halfin (wrestler), aged 24
Yossef Gutfreund (wrestling referee), aged 40
Kehat Shorr (shooting coach), aged 53
Mark Slavin (wrestler), aged 18
Andre Spitzer (fencing coach), aged 27
Amitzur Shapira (track coach), aged 40,
kao i
Anton Fliegerbauer (West German police officer), aged 32


https://www.destination-munich.com/munich-massacre-victims.html

Edited by vememah
Link to comment

Pri tom je, naravno, apsolutno nebitna i pomena nevredna pojedinost da je pomenute 1986. godine Izrael dao, sebi slobodu da doleti iz Izraela u Tunis, izbombarduje ono sto je smatrao potrebnim u sred Tunisa, ubije nekih otprilike 50-ak ljudi cija imena ce cak i Vememah tesko da iskopa...

Sa sve pripadajucom rezolucijom UN i osudom Izraela i Tunisu dosudjenom i nikada isplacenom odstetom…. :fantom: 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...