Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Gledam prenos venčanja i ne mogu da se oslobodim nelagode što engleski princ ženi raspuštenicu...

 

Edited by slow
Link to comment
21 minutes ago, slow said:

Gledam prenos venčanja i ne mogu da se oslobodim nelagode što engleski princ ženi raspuštenicu...

 

 

Eh, pa nije ni prvi ni poslednji.

Link to comment
16 hours ago, Simon said:

Некако ово врло тихо пролази...

http://www.bbc.com/news/uk-44165718

Кад би како могли гурнути под тепих све што је написано у вези овог случаја били би најсретнији...

 

Ovde u UK uopšte nije tiho. Juče je njegova ćerka dala prvi intervju, bila prva vest na BBC/ITV/C4, i bogami na naslovnim stranama bar dve večernje novine koje sam video sinoć i jedne današnje.

Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Ovde u UK uopšte nije tiho. Juče je njegova ćerka dala prvi intervju, bila prva vest na BBC/ITV/C4, i bogami na naslovnim stranama bar dve večernje novine koje sam video sinoć i jedne današnje.

 

Jeste breaking news, ali uz uzdrzane naslove jer je Julijin statement prilicno uzdrzan, tako da je Guardian morao da dosoli na nivou Informera:

 

Quote

Yulia Skripal’s reluctance to attribute blame for her poisoning is understandable. If and when she flies back to Moscow, she will come under pressure to endorse the Kremlin’s version of events: that Moscow is the victim of a provocative and baseless accusation made by the British establishment.

 

Naravno, nije im palo na pamet da se pitaju zasto Julija hoce nazad u Rusiju gde je njihvo trovac.

Link to comment
7 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Je l' to i dalje aktuelno suvereno ubeđenje da su Skripalove otrovali... Britanci?

 

Ne. Ja nemam pojma ko ih je otrovao jer osim sastava otrova nemamo bas nikakav drugi dokaz na osnovu kojega bi mogli da zakljucimo nesto.

 

 

je l tvoje ubedjenje da ih je otrovao Putin i KGB?

 

 

 

Link to comment

Možda drugačije tumačimo reč "zaključiti", ali - da, moje vrlo dominantno ubeđenje je da iza trovanja stoji Rusija. Dakako da nemamo smoking gun dokaz, /zapravo imamo smoking gun vrlo poznate marke, ali nemamo žig proizvodnje i fotografije onoga koga je stavio ubici u ruku, ali i to je nešto/, sumnjam da ćemo ikada naći vinovnika u čije svedočenje možemo biti 100% uvereni, ali postoji kontekst slučaja iz kojega se može nešto zaključiti. Ne može se tvrditi da "nema šanse ovo" ili da "znamo da je ono", možemo sačiniti naše viđenje cele situacije i zaključke koje izvodimo iz onoga što imamo.

 

A moje je:

 

Rusija/Putin/FSB: 95%

CIA/Mossad: 3%

Britanija/MI6: 0.5%

Ostalo: sve / neko drugi o kome ne znamo ništa ali hvala bogu postoji sijaset stvari o kojima jednostavno ne možemo znati ništa, mada treba notirati

 

 

Mogao bih i da obrazložim čemu toliko dominantno uverenje, ali bilo bi verovatno preopširno za bilo koga da ga interesuje.

 

 

 

 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...