Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

pre mnogo godina, u sad bivšem životu u glavnom gradu jedne severne države, osvanula sam završavajući knjigu "My name is Asher Lev" Chaima Potoka. knjiga je spletom oklonosti bivšeg života ostala medju drugim predmetima iz tog istog života, ali je ta slika svitanja i taj osećaj opsednutosti pročitanim ostao toliko jak, i pre par dana je se setim... ponovo se javila opsednutost, našla sam je za par sati na Kupindu, organizovala ekspresnu dostavu, i danas imala baš jake flešbekove na dnevnu sobu u kojoj sam je čitala i na prozore u kojima se reflektovalo severno nebo i njegovo tada stidljivo sunce.

knjiga je jedna maestralna vožnja kroz roditeljstvo, identitet, slobodu, i umetnost suprotstavljenu religiji. 

 

BE256B2B-C386-4A8A-928B-EB4421D16FB1.jpeg

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Evo opet nove ture nove avanture biggrin.png
Prodje godina i stize jos jedan rodjendan pa preporucujte knjige za kupiti smile.png
Ima li koja interesantna triologija za kupiti u Laguni da se iskoristi popust? Liu Cisin kupljen prosle godine sad zapoceo drugu knjigu.

Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk



Link to comment

Štrikam.

 

Suton pre vatrometa su sabrane priče (original: The Complete Stories) Doroti Parker, njih pedesetak na oko 500 stranica standardnog formata, u broširanom povezu. Slova su dovoljne veličine, a voleo bih da je artija nešto svetlija i elastičnija, ali božemoj! Čitam Doroti Parker na srpskom i ne mogu da se žalim.

Edited by Ras
Link to comment

lepa mlada žena.

manje više,sve je na linku. priča o polakom gašenju jedne veze/braka. po meni, od starta je razlika u godinama (15) bila hendikep za uspeh. tužna knjiga i zbog braka i zbog njegovog posla. pročitajte ako je pronađete

Link to comment

najpre me na polici u biblioteci privukao autor - annimus. setih se anonime - "jedna žena u berlinu"

"šifra ucena" za one sklone teorijama zavere. o devojkama iz istočne evrope koje je KGB obučio i školovao da se uvale bitnima na zapadu pa je ivanka tramp došla do donalda koji je, poguran od FSB, postao predednik.

 

eto.

Link to comment

Фактологичность: десять причин, по которым мы ошибаемся в отношении мира, и почему все лучше, чем вы думаете / Ханс Рослинг, 2020.

Factfulness: Ten Reasons We're Wrong About the World – and Why Things Are Better Than You Think, 2018.

 

Nista nije kako izgleda iliti dobre vesti za optimiste.

  • Hvala 1
Link to comment
23 hours ago, makaronee said:

Фактологичность: десять причин, по которым мы ошибаемся в отношении мира, и почему все лучше, чем вы думаете / Ханс Рослинг, 2020.

Factfulness: Ten Reasons We're Wrong About the World – and Why Things Are Better Than You Think, 2018.

 

Nista nije kako izgleda iliti dobre vesti za optimiste.

 

e baš hvala na preporuci, inače sam optimista po prirodi, ali mi se upalila lampica za gorivo relativno skoro :D

(preko amazona, kindle edition nešto tipa $4)

Link to comment

Ja kad razmislim, knjige kojih se sećam najviše i koje su mi bile najzanimljivije nisu beletristika, već dokumentarci.

 

1) Krstaški ratovi u očima Arapa -Amin Maluf

2) Godina kuge - Danijel Defo

3) Knjižar iz Kabula - Osne Sejerštad

4) Šećer - ne sećam se pisca (o istoriji proizvodnje šećera, kolonizaciji, ropstvu)

Ako neko ima preporuku za tako nešto, neka baci ovde.

 

Trenutno čitam Tatarsku pustinju, bila preporuka na nekoj od prethodnih strana.
 

Link to comment
6 minutes ago, Tihajeza said:

Ja kad razmislim, knjige kojih se sećam najviše i koje su mi bile najzanimljivije nisu beletristika, već dokumentarci.

 

1) Krstaški ratovi u očima Arapa -Amin Maluf

2) Godina kuge - Danijel Defo

3) Knjižar iz Kabula - Osne Sejerštad

4) Šećer - ne sećam se pisca (o istoriji proizvodnje šećera, kolonizaciji, ropstvu)

Ako neko ima preporuku za tako nešto, neka baci ovde.

 

Trenutno čitam Tatarsku pustinju, bila preporuka na nekoj od prethodnih strana.
 

evo na prvu - jerusalim , sajmon sibag montefjore

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Tihajeza said:

Ja kad razmislim, knjige kojih se sećam najviše i koje su mi bile najzanimljivije nisu beletristika, već dokumentarci.

 

1) Krstaški ratovi u očima Arapa -Amin Maluf

2) Godina kuge - Danijel Defo

3) Knjižar iz Kabula - Osne Sejerštad

4) Šećer - ne sećam se pisca (o istoriji proizvodnje šećera, kolonizaciji, ropstvu)

Ako neko ima preporuku za tako nešto, neka baci ovde.

 

Trenutno čitam Tatarsku pustinju, bila preporuka na nekoj od prethodnih strana.
 

Defo-a godinama pokušavam da nađem po starinarnicama na sajmu :sad:

 

Od Malufa su sjajni i Ubilački identiteti.

 

Isto mogu da preporučim knjige u tom stilu poljskog novinara Ričarda Kapušćinjskog: čitao sam Car - o Hajle Selasiju i Šahinšah o iranskoj revoluciji i svrgavanju Reze Pahlavija, a ima još nekoliko knjiga o raznim stranama "trećeg sveta" - bio je reporter po Latinskoj Americi, Africi, centralnoazijskim -stanima...

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Defo-a godinama pokušavam da nađem po starinarnicama na sajmu :sad:

 

Ja čitala iz biblioteke.

I sad listam Kupindo, kupujemprodajem i stvarno nema ništa. Jedino sam našla ovo englesko izdanje:

https://www.kupindo.com/Klasici/70929945_A-Yournal-of-the-Plague-Year-Daniel-Defoe

 

Plus ovo hrvatsko izdanje u domaćoj online knjizari

https://www.korisnaknjiga.com/godina-kuge-naslov-206873

 

Edited by Tihajeza
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, Tihajeza said:

Ja kad razmislim, knjige kojih se sećam najviše i koje su mi bile najzanimljivije nisu beletristika, već dokumentarci.

 

1) Krstaški ratovi u očima Arapa -Amin Maluf

2) Godina kuge - Danijel Defo

3) Knjižar iz Kabula - Osne Sejerštad

4) Šećer - ne sećam se pisca (o istoriji proizvodnje šećera, kolonizaciji, ropstvu)

Ako neko ima preporuku za tako nešto, neka baci ovde.

 

Trenutno čitam Tatarsku pustinju, bila preporuka na nekoj od prethodnih strana.
 

Ildefonso Falkones - Katedrala na moru, jeste roman, ali pokriva veliku istorijsku gradju.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...