Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 16.3.2021. at 22:38, Aleksija said:

zavrsila starnoneove pertle za jedno vece, citljivo.

 

posle tanusnih izdanja (po meri moje nikakve koncentracije ovih dana), poduhvatila sam se irvinga i preko 700 strana ovoga

Tuđa pravila

odmah me uvuklo, nadam se da ce ovako dobro da vozi do kraja.

Kupio sam je mami pre par meseci pa ću da je pozajmim uskoro. 

Edited by maheem
  • +1 1
Link to comment
On 16.3.2021. at 22:38, Aleksija said:

zavrsila starnoneove pertle za jedno vece, citljivo.

 

posle tanusnih izdanja (po meri moje nikakve koncentracije ovih dana), poduhvatila sam se irvinga i preko 700 strana ovoga

Tuđa pravila

odmah me uvuklo, nadam se da ce ovako dobro da vozi do kraja.

 

 

verujem da hoće, ja sam inače veliki zaljubljenik u Irvinga još od kad sam pre 16 godina prvi put pročitala The World According to Garp :)

  • +1 1
Link to comment

ništa biblioteke. poneo davno čitano sa police u kući.

 

trenutno bel "mišljenja 1 klovna" kupljeno davno uz primerak večernjih novosti. poneo tirketov " beograd za početnike", kaporove "i druge priče" i meni omiljenu knjigu (pročitanu bar 10 puta) "zašto smo se borili - priče o zanatima" bore ćosića.

  • +1 1
Link to comment

Kunderinu "Besmrtnost", ponovo.

 

povremeno tako udjem u faze obnavljanja gradiva, pa uzmem knjigu koju sam davno pročitala - nekad ne mogu da se setim ničega drugog osim da je na mene ostavila jak utisak.  i obično se taj utisak samo pojača, a delovi knjige počnu da oživljavaju na divan, poznati način.

  • Wub 1
Link to comment

Posle coming of age razglednica iz države koja više ne postoji na red je došao prvi roman Sali Runi - Razgovori sa prijateljima. Fino vozi, zanimljive psihološke opservacije.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, John Coltrane said:

http://www.slglasnik.com/актуелно/вести/25-попуста-на-гласникова-издања-онлајн

 

Ja sam pratio cene zbog Pekićevih izdanja i knjiga koje sam čitao pre par godina kad su izašle iz štampe.

Jeste da traje do 25.marta ali nadam se da ćete naći nešto zanimljivo.

Kad pomenu Glasnik:

Auden-Sekspir.png

Ne znam kojom im se greskom ili vezom provuklo ovo, ja sam pazario tokom beogradske korona robije, ali je - svidjaotm se Auden nekom kao pesnik ili ne, knjiga vredna paznje i posedovanja.

Ne znam, doduse, da li je na popustu, ali vredi para.

  • +1 1
Link to comment

Jel citao neko novije romane Havijera Marijasa? Vidim da je sad nesto objavio. Zaboravio sam na lika potpuno, a "Sutra u boju misli na mene" mi je bas bio dobar. Ako je to onaj gde mu ljubavnica u prvoj sceni umire od srca tokom seksa? Ili je to "Srce tako belo"? Mislim da sam jos jedan procitao? Kakvi su mu novije knjige?

Link to comment
On 18.3.2021. at 21:37, djordje geprat said:

ništa biblioteke. poneo davno čitano sa police u kući.

 

trenutno bel "mišljenja 1 klovna" kupljeno davno uz primerak večernjih novosti. poneo tirketov " beograd za početnike", kaporove "i druge priče" i meni omiljenu knjigu (pročitanu bar 10 puta) "zašto smo se borili - priče o zanatima" bore ćosića.

sve je ovo davno pročitano, samo je obnovljeno. bel opisuje život otpadnika iz sistema nove posleratne nemačke buržoazije, čoveka koji živi svoj, ne baš prosperitetan, život. dobro napisano.

 

tirke!. jeb'ga, vesić pokušao da bude hroničar ali, ne ide. niko kao tirke. i o zvezdi, i o mitićevoj rupi, karađorđevoj,  i vasi opelu i kafanama i kelnerima kojih više nema. i bebi lončar. setih se"mornara", gde se sada prodaju, valjda, cipele. "zore", zatarabljene, gde sam proslavio sa bliskima momačko veče. lament.

 

"priče o zanatima". gde su mi svo vreme u mislima zoran kao drug strogi, taško kao otac, đuza kao ujak, butko kao deda, maja kao plačljiva majka, ulmanski kao tetka i milena dravić kao dečko. fntastična predstava o "ulozi porodice" pretočena u ove priče o zanatima koje izađu na nešto sasvim deseto. neverovatna knjiga koja bi morala da bude u ama baš svakoj biblioteci.

 

ostao mi je kapor. sećam se one priče o čoveku koji se grejao na kolarcu, na predavanjima. i pitao se gde su se deli stari iliri kada su sloveni došli na balkan. obnoviću gradivo.

Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

 

"priče o zanatima". gde su mi svo vreme u mislima zoran kao drug strogi, taško kao otac, đuza kao ujak, butko kao deda, maja kao plačljiva majka, ulmanski kao tetka i milena dravić kao dečko. fntastična predstava o "ulozi porodice" pretočena u ove priče o zanatima koje izađu na nešto sasvim deseto. neverovatna knjiga koja bi morala da bude u ama baš svakoj biblioteci.

Zainteresovali ste me prethodnim postom o ovoj knjizi a i nekako se tada poklopilo da je izdavacka kuca LOM imala akciju 3 za 999 medju kojima je bila i ova knjiga tj. Price o zanatima i Uloga moje porodice... pa sam kupio i poceo da citam sada sam jos na pricama o zanatima i odlicne su! Hvala na preporuci.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...