Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

le kare je zaboravljen u beogradu, u selu je pročitan dobar krimi roman norveženina jo nesbea "sneško".

 

zanimljivost iz knjige. podatak/tvrdnja/mišljenje da u skandinaviji 20% očeva ima decu koja su u stvari nečija druga.

 

stvarno dobar roman no, mnogo je obiman i sa puno likova. valja dobro pratiti.

Link to comment
4 hours ago, Frank Pembleton said:

Apropo tog Lekarea hrvatskom prevodu:
Ima li ga u elektronskom obliku?


.... Shiit has hit the fan!
 

 

Ne znam za sve, ali bih rekao bar po naslovima da su neki u hrvatskom prevodu?

 

rL4LqYi.png

Link to comment
18 hours ago, Caligula said:

Narucio Saturnove prstene, ce da kupim i iPhuck-a

 

Inace sam pre spavanja (ponovo) na geniju Borhesu, kratke price.

+1 za Saturnove prstenove. Poručio sam i neke knjige Stiven Fraja pošto mi se Moab Is My Washpot jako dopala.

Link to comment

"The Wild Palms (If I Forget Thee, Jerusalem)" - William Faulkner

 

kida me ova knjiga, teška je i divna i zamršena i predivna. napravim par dana pauzu u čitanju, što inače ne radim, ali sa ovom knjigom moram, jer me iscrpi ne samo bogato Foknerovo pisanje, već i moje uživljavanje u knjigu; onda joj se opet vratim i čitam kao u nekoj groznici, ne prestajem, sve oko mene postane mutno i nebitno, i tako dok se opet ne iznurim.

 

  • +1 1
Link to comment

"Bad Blood - a story of Theranos and Elisabeth Holmes", iz pera novinara WSJ, John Careyroua

 

Fascinantna knjiga, o istraživanju ovog novinara, koje je dovelo do toga da se uruši Theranos, unicorn startup, koji je obećavao revoluciju u testiranju krvi, a ispostavilo se da je obična prevara. Prevara koju je vodila Elisabeth Holmes, kao osnivač kompanije, a koja je investitore koštala oko milijardu dolara uloženih para i mogla da ugrozi živote pacijenata koji su se oslanjali na testove ove kompanije.

 

HBO je prošle godine napravio dokumentarac o ovoj temi, samo knjiga još detaljnije prikazuje razmere svega i hronološki vodi priču.

Edited by Ian Mancunian
Link to comment





- Pogledaj što je mačka donijela. Kratke priče, toplo-hladno, nisam oduševljen. One pres kraj sa implementacijom muzike i muzičkog ukusa glavnih likova su baš slabašne i rekao bih nepotrebne za objavljivanje 
prochitala i sve su mi neuobichajeno tuzne, mada je on i inache opasan prevarant, na dobar nachin, da te navuche pa cushne. i dosta nekako shture, al vidim u glavi kako bi se spakovale u odlichan film, tu bi sve nashlo svoje mesto.



sent from bubamoto


Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...