Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

počeo "pozovite babicu" dženifer vort. 'bem ti život žene u "imperiji u kojoj sunce ne zalazi" na polovini 20 veka.

Edited by djordje geprat
Link to comment

jel vredi čitati čoveka po imenu uve?

 

sada čitam "toni pagoda" od sorentina

zbirka priča gde levitira između mizantropije i joi de vivre. malo ga sve smara, malo uživa.

dosta dobro

Link to comment
27 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Mene suštinski nervira taj ultra liberalni sentiment koji provejava kroz knjigu, bez obzira što je priča što bi se reklo "topla".

 

+1 

 

A posle je napisao knjigu "Moja baka vam se izvinjava" i nisam čitala knjigu, nekako mi mnogo liči na Uvea...na osnovu onoga šta piše na sajtu Lagune.  

Link to comment
6 hours ago, Joe D said:

tjah, moze da se cita, ali nista posebno neces propustiti ako prekocis.

ja sam odustala pri samom pocetku.

 

pjer lemetr, dovidjenja tamo gore - netipican dobitnik gonkura, ponegde kritikovan kao nedostojan tog priznanja.  ima, doduse, u ovom romanu, sto u stilu, sto u zapletu - a ponajvise u obrtima - nesto sto je cesto na ivici dobrog ukusa i literarne doslednosti, ali sve u svemu - stivo koje se tesko ostavlja, puno emocija (ali i cinizma), ponesto patetike, dosta dobrog crnog humora  a najvise zivog, vestog pripovedanja. 

tako da, uz minimalnu ogradu, svakako preporucujem, narocito za one kojima je WWI predmet interesovanja (a u koje i sama spadam).

 

 

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...