Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

1 hour ago, Caligula said:

Ne znam sta si jos citao od njega ali Idiot svakako ima snagu.

 

Ja bio pregazen tri dana posle poslednje strane, razvalio me. Braca Karamazovi su takodje tu negde, Zlocin i Kazna, Zapisi iz Mrtvog Doma... ne bih mogao da odaberem najjaci, pisac je takav da sva njegova dela imaju kontinuitet u snazi.

 

Genije.

Sve što si napisao+Kockar.Sve su sjajne,ali Idiot me je baš pregazio,što ti kažeš.

 

Sada čitam Ernesto Sabato-Tunel.Preporuka,ako ima nekoga ko nije čitao.

 

Ja sam u fazi "obnavljanja",pošto mislim da se pre nekoliko godina,kada sam ih prvi put čitao,nisam posvetio ovim naslovima kako treba.

Link to comment
34 minutes ago, Milošica said:

Sve što si napisao+Kockar.Sve su sjajne,ali Idiot me je baš pregazio,što ti kažeš.

 

Sada čitam Ernesto Sabato-Tunel.Preporuka,ako ima nekoga ko nije čitao.

 

Ja sam u fazi "obnavljanja",pošto mislim da se pre nekoliko godina,kada sam ih prvi put čitao,nisam posvetio ovim naslovima kako treba.

 

 

:D

 

evo ti mog posta od pre deset godina

 

 

Quote

Tebi hvala sto si podigao ovu temu iz istorije. Btw. i meni je Nastasja Filipovna caroban lik - i tacno je da svako poznaje jednu (Jelena zena koje nema:). Kada sam (kao klinac/srednjoskolac) zavrsio knjigu kasno te noci, znam da dugo nisam mogao da zaspim, da sam sanjao scene i da sam bio pod utiskom - ma, bukvalno odsanjao sledecih par dana. Knjiga me je samlela (uz nju jos jedino "Tunel" od Sabata).

 

inace sad citam, nije los topik bio

 

btw. Tunel se nekako naslanja na Idiota, + je Ernesto Sabato bio veliki postovalac Dostojevskog

Edited by Caligula
Link to comment

Vrata od utrobe od Mirka Kovaca za koju je dobio NINa 79. Mirko je ovde bio u top formi, ispaljuje gorke recenice od kojih zastaje knedla u grlu i izlazi na nos i usi

Link to comment
2 minutes ago, James Marshall said:

To ono što Mlađa stalno pominje :D

jeste. :)

nisam čitala, a kao da jesam

 

ovih dana mnogo volim dovlatova- zabavno beznađe, autoironija i apsurd. duhovito i bolno.

krenula sam redom: puškinova brda, kompromis, zona. sad su na redu naši.

 

iako je zona najsloženiji, čini mi se najsadržajniji roman, meni je kompromis najdraži.

Link to comment
22 hours ago, Frau Gabrijela said:

jeste. :)

nisam čitala, a kao da jesam

:D

kad smo kod njihovih preporuka, često spomenu rumenu bužarovsku. tražila sam u biblioteci ali nema. jel čitao neko?

Link to comment
19 minutes ago, slepa živana said:

:D

kad smo kod njihovih preporuka, često spomenu rumenu bužarovsku. tražila sam u biblioteci ali nema. jel čitao neko?

jesam pripovetke 'moj muž'.

dobre su.

ovu novu, što sad promoviše, nisam.

Link to comment

Elementarne Cestice Uelbeka, cisto da vidim kako je u tom vozu pisca sa imidžom ekscentrika koji je ruzan ko djavo i kako vidim popularan u pizdu materinu a kao nije klasičan bestselerista.

 

Prvih sat vremena ne obecava, zaspo :(  

 

Cini se bagatelni pisački fazoni&twistovi, iznenadjuje gotovo rutinski, ima nesto doduse ispod svega, pokušaću da pročitam do kraja.

 

 

 

 

Edited by Caligula
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...