Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Danas počeo da čitam Filozofiju zla (Laš Svensen), inače, do sada, nisam baš imao susreta sa tim trenutno popularnim filozofijama/istorijama svega i svačega, ali ovaj naslov me privukao. Videćemo.

Link to comment
Danas počeo da čitam Filozofiju zla (Laš Svensen), inače, do sada, nisam baš imao susreta sa tim trenutno popularnim filozofijama/istorijama svega i svačega, ali ovaj naslov me privukao. Videćemo.
filozofija dosade, isti autor (71. godište, živi negde u nedođiji okružen snegom i ledom)
Link to comment

кристиан остер / свидания, 2007.christian oster / les rendez-vous, 2003.sa zaokeanskim prezimenjakom deli atmosferu i lakonicnu strukturu. a sa mnom bastenske grabulje sto drljaju po izranjavljenom telu.

Link to comment
Kairska trilogija - Nagib MahfusUspon,pad,ljubav,preljuba,intrige,smrt i naravno rat,a sve se odvija u jednoj ulici u starom delu Kaira.Lep pozdrav
bas po :blink: meri.inace, man. josif i njegova braca. posle mnogo godina (bese li to naziv nekog albuma, koncerta, sta li?). poz Edited by le petit nicolas
Link to comment

Donna Tartt - The Secret History.Pre izvesnog vremena pročitala njen drugi roman, The Little Friend. Koji me nije oduševio, ali me je dovoljno zaintrigirao da posegnem i za prvencem. So far: glavni junak se pridružuje ekscentričnoj grupici studenata starogrčkog u malom univerzitetskom mestu u Vermontu i biva uvučen u njihove tajanstvene međusobne odnose. Sve to, natopljeno opscenim količinama alkohola, protkano highbrow filološkim rasprama, u raskošnim a propalim countryside vilama - stvara atmosferu dekadentne boemštine s pretnjom tragičnog raspleta.

Link to comment
Donna Tartt - The Secret History.Pre izvesnog vremena pročitala njen drugi roman, The Little Friend. Koji me nije oduševio, ali me je dovoljno zaintrigirao da posegnem i za prvencem. So far: glavni junak se pridružuje ekscentričnoj grupici studenata starogrčkog u malom univerzitetskom mestu u Vermontu i biva uvučen u njihove tajanstvene međusobne odnose. Sve to, natopljeno opscenim količinama alkohola, protkano highbrow filološkim rasprama, u raskošnim a propalim countryside vilama - stvara atmosferu dekadentne boemštine s pretnjom tragičnog raspleta.
zamisli koincidencije, 'the secret history' mi stoji vec godinu dana zajedno sa pessl 'calamity physics' koja je ustvari inspirisana, ako ne copycat sa 'the secret history.citam ih nekako uporedo u dozama, brzo me zasite tolike reference, a ucinilo mi se da ce to biti zanimljivo , a ne nekako pretenciozno stivo
Link to comment
Divna knjiga. Smešna i dirljiva.
i sledeca je zanimljiva, "A Spot of Bother", mada mozda manje dirljiva jer su mentalni problemi nekako prisutniji u svacijem zivotu - hipohondrija, demencija itd. ipak, uspeo je da zadrzi taj, sto rece jedan poznanik, distantni stil, a cita se, kao i "The Curious Incident...", iz ruke.inace, imala obavezu da procitam "l'aube le soir ou la nuit", Yasmine Reze o Nicolasu Sarkozyju. kuku i lele. da li sve dramske spisateljice imaju problem sa politikom? zena koja je nekad bila britka, sarkasticna i zanimljiva, postade tinejdzerka. mislim, mogu da poverujem da je sarkozy kontroverzan i harizmatican, ali ovo je previse.
Link to comment
i sledeca je zanimljiva, "A Spot of Bother", mada mozda manje dirljiva jer su mentalni problemi nekako prisutniji u svacijem zivotu - hipohondrija, demencija itd. ipak, uspeo je da zadrzi taj, sto rece jedan poznanik, distantni stil, a cita se, kao i "The Curious Incident...", iz ruke.
Pročitala, jašta. Samo mi nije bila ni prineti Curious Incidentu... Sve vreme sam imala utisak kao da je kompletan roman napisao za jedno popodne, iako imam hipohondarske predispozicije da se identifikujem s glavnim likom :D Daleko od toga da je loše, ali nekako, više sam očekivala.
Link to comment
Pročitala, jašta. Samo mi nije bila ni prineti Curious Incidentu... Sve vreme sam imala utisak kao da je kompletan roman napisao za jedno popodne, iako imam hipohondarske predispozicije da se identifikujem s glavnim likom :D Daleko od toga da je loše, ali nekako, više sam očekivala.
zaboravih s kim pricam, izvinjavam se :).imam jednog turetovca za tebe, i to retku priliku da preporucim prevedenu knjigu, iako je, naravno, original savrsen.jonathan lethem - motherless brooklyn, u odlicnom prevodu ota oltvanjija.kad bolje razmislim, sve lethemove knjige su super.objektivna citateljka :lol:
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...