Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

citam 'god is not great', christopher hitchens, to je onaj koji se usudio da ispljuje majku terezu, za koju kaze da je ' a fanatic, a fundamentalist, and a fraud', a 'henry K/kissingera/ is a murder conspirator and war criminal'.ima vrlo bizarnu, provokativnu retoriku. njegovu kolumnu sam jedno vreme redovno citala u 'the nation' i 'vanity fair'. pise i za 'slate', divan obit za susan sontang, ma obozavam ga.za sve one koji su otkrili dawkinsa pa su u stadijumu out dowkins out nihil preporucujem za veliku promenu ,mr c.h

Link to comment

Uh, sa Hicensom imam love-hate relationship. Volim ga kada ne pise o politici - urnebesni i brilijantni eseji o pusenju, humoru, Nabokovu i sl. Politicki angazman, posebno nakon 2001 je blago receno kontroverzan. Inace, odavno mislim da je P. Lukovic Hitchens-wannabe.

Link to comment

i meni je trebalo dugo da se prilagodim njegovom stilu . nenadmasan je u kolumnama, u nekim segmentima je meni vrlo slican /sa alegoriijama i metaforama/ sa camille paglia, pogotovu kada se kritikuje pop culture.pa ko je jos tako javno i hrabro kritikovao islam od houellebecqa i hitchensa?da li si citao njegovu biografiju, ima razloga zbog cega je takav.ne znam gde si, da li ti je poznato pisanje maureen dowd iz tnyt?ona ima jedan poseban, onako zenski, ironican i cinican pogled na americko drustvo, vrlo interesantna zena, ali ni prici ni hitchensu ,a ni paglie.

Link to comment
i meni je trebalo dugo da se prilagodim njegovom stilu . nenadmasan je u kolumnama, u nekim segmentima je meni vrlo slican /sa alegoriijama i metaforama/ sa camille paglia, pogotovu kada se kritikuje pop culture.pa ko je jos tako javno i hrabro kritikovao islam od houellebecqa i hitchensa?da li si citao njegovu biografiju, ima razloga zbog cega je takav.ne znam gde si, da li ti je poznato pisanje maureen dowd iz tnyt?ona ima jedan poseban, onako zenski, ironican i cinican pogled na americko drustvo, vrlo interesantna zena, ali ni prici ni hitchensu ,a ni paglie.
Za Camile nesto i nemam strpljenja u poslednje vreme, poslednje sto znam o njoj je da se vratila da pise za kolumnu za Salon (btw, ne znam da li je to jos uvek aktuelno). Na Dowd povremeno naletim, a i nesto me nije preterano zanimala cela proslogodisnja frka oko "Are Men Necessary?".Hitchens je brilijantan, elokventan, sa vrlo persuassive i zavodljivom stilom sto ga cini posebno opasnim kada se upusta u politicke debate o Islamu, intervenciji u Iraku, Iranu, Kosovu i sl. Doduse, tada je najbolji, pretpostavljam da si videla prepisku sa Comskim ili Pinterom. Zbog toga ga nekako vise volim u "safe" kontekstu - Nabokov, blow-job, route 66 i sl. Ne znam mnogo o njegovoj biografiji, sem o sukobima sa bratom.
Link to comment

pa koliko se secam iz nekih njegovih intervjua sa predavanja, jedan novinar postavio vrlo indiskretno i direktno pitanje o njegovom alkoholizmu , animozitetu prema engleskoj, family feud sa bratom , ona izjava' ne verujem nikome ko je religiozan; aludirajuci na brata, medjutim stigmu koju nosi kao veliki psihicki teret je samoubistvo njegove majke sa ljubavnikom negde u grckoj, mislim u atini i njegova neka otudjenost od oca koga je ustvari vrlo postovao.onaj njegov period 'trockizam' ,kako bih nazvala, je bio prosto iznudjen porodicnim problemima.gore vidal nije pogresio kada je izjavio da u njemu vidi svog naslednika.da li si citao mcewana? pretpostavljam da jesi.procitala sam ovu njegovu novelu, 'on chesil beach' koja je definitivno najslabija do sada njegova knjiga, meni se nekim cudom izuzetno dopala.taj njegov stil, za mnoge naporan meni potpuno odgovara, na neki neobjasnjiv nacin me podseca na flobera.da li si citao nesto od penelope fitzgerald, ja se mucim sa 'the blue flower' , 'offshore' , koju takodje imam nesto mi se ne mili ni da pocnem.a sto se MoDo tice, ima ona vrlo zovijalne skeceve sa clintonom i sa boy geaorgom, a knjiga joj je vise onako, tipicna za usedelicarski neki jed, rekla bih, mada je ona okay.

Link to comment

Raymond Carver - Short Cuts. Selected Stories. Najs. :) + pocela:Robert M. Pirsig - Zen and the Art of Motorcycle Maintenance kao i:Theo Mulder - Das adaptive Gehirn. ?ber Bewegung, Bewusstsein und Verhalten/De geboren aanpasser. Over beweging, bewustzijn en gedrag(Uzela iz fakultetske bioblioteke, u nadi da sam pronasla stilski lepu, a istovremeno informativnu i ne-trivijalnu i ne previse pop knjigu o temi koja me zanima - uvod i biografija autora su obecavali. Ako je neko citao - feel free to comment.)

Link to comment

ooo, kakav divan flesbek, obe sam kupio u batinoj knjizari u jdp-u, za cenu kutije sibica. predivne devojke :wub: koje su tamo radile su mi redovno doturale poneku lepu knjigu ciju je cenu pojela inflacija.inace, da ispostujem temu: dok cekam da mi sa sajma u bgd-u doture novi nastavak vukodava (mada cujem da je dosta slab)ponovo iscitavam omiljenog kisa - basta, pepeo

Link to comment

The Future Dictionary of America(an unprecedented book-cd package to benefit progressive causes featuring over 200 of America`s best writers, artists and musicians)Zabavna knjiga. I CD je odlican- pored Toma Waitsa, moze se cuti i The Ballad of David Icke... ;)par odrednica:Freedom from I'll-Be-Back Act n. adopted in 2010, a measure that bans celebrities-cum-political candidates from reusing movie dialogue or song lyrics in political speeches, debates and public appearances. Has significantly decreased the number of celebrities-cum-political candidates.common sense [kahm'-un sens] n., [archaic] a chimera used back in the early 21st century as an appeal and panacea.Everything will be all right eventually as long as common sense prevails.[Proven to be an oxymoron.]Ima, naravno, i boljih odrednica ali me uzasno mrzi da ih kuckam...

Link to comment

Fernando Pessoa, The Book of Disquiet. zbirka nepovezanih dnevnickih zabeleski. kao i drugde, pessoa nepatvoreni melanholik. mozda najblizi pesmama alavara de camposa. ima zapisa koji su prazan hod, ali i ima i pakleno jakih. knjigu mi je pre par godina dao na citanje miroslav mandic. tada nisam stigao dalje od prve trecine. ovaj primerak dobio na poklon od nekoga ko je sa desetkom diplomirao na temu 'kako kupiti chandru'. u prva tri dana knjiga je slucajno zalivena najboljim st.emilionom, polivena talasima atlantika i naprasnjavljena vulkanskim peskom. sta jedna knjiga moze vise pozeleti...

Link to comment

jovica acin / apokalipsa sad, 1995.'najpre da je "sve je receno" /o markizu/ vec uznemirujuci znak nedostatka sustinskih reci o tome sta je sve receno'i dalje o tome kako pred telesnim duhovno gubi svaki autoritet.

Link to comment

"Eat, Pray, Love" - Elizabeth GilbertKupila za citanje u avionu, ali se ispostavilo da je u pitanju krajnje gotivan putopisni roman cija radnja se desava u Italiji, Indiji i Indoneziji. Lagan taman koliko treba za putnu literaturu a opet bogat informacijama, off the beaten path-ovima i malo poznatim lokalnim obicajima, svakodnevnim zivotnim stvarima i naravima. Trenutno - "Ljubav" Hane Estavik, norveske spisateljice mladje generacije - knjizica od stotinak strana koja me je prodrmala kao retko koja, od onih za koje se kaze da ih niste pronasli vi vec su pronasle vas, prosto hvatam sebe kako odlazem zavrsetak citanja da bih sto duze uzivala u naizgled linearnoj i prostoj a razarajucoj emociji. Izdanje Stubova kulture, bonus Maks Ernst na koricama.

Link to comment

balkan: kratka istorija - mark mazowervolim da citam knjige koje se bave demistifikacijom otomanskog doba na balkanu, narocito njegovog raspleta u danasnje male, nacionalisticke drzavice. mazower je profesor na columbia university cije bi poimanje istorije trebalo uvrstiti u skolske udzbenike u srbiji, ako nista drugo kao prevenciju preterano ozbiljnog shvatanja nas samih, ali i kao svest o tome kakav je put srpska drzava uradila u faktickih malo vise od stotinak godina svog modernog postojanja.

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...