Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Хвала г. Ђорђе. Баш за Нову имали смо гошћу Канађанку, која је провела тамо пар година, и која је причала о томе како на другима изгледају Холанђани и како су на том личном нивоу хладни.

Link to comment

Tek ces :D ako nastavis, lik sigurno spada u danasnjih top 10 svetskih plaznihtm pisaca, obaska sto poznaje materiju.

Bio pre par meseci namoru, i ovako je OK lik.

Za 1 Rusa.

Mada nije Rus :D 

Link to comment

ja ga obožavam, i serijal o erastu fandorinu i o pelagiji i o nikolasu fandorinu, izgubljenom britancu 

koji se vraća u prapostojbinu rusiju, posle sloma sssr.

 

(pelagiju volim najviše)

Link to comment

Off: poprilicno neuobicajeno za danasnje trzisnetm standarde, i knjige su, barem one koje je izdala Informatika, odlicno i znalacki opremljene, promisljeno, sa merom i ukusom ilustrovane...

Link to comment
45 minutes ago, svashtabezneshto said:

da, plus 'pojmovnik', to je zaboravljena praksa naših izdavača. informatika se baš potrudila.

 

 

 

Generalno, ta "oprema" je zaboravljena od izdavača. Namerno.

Link to comment

Изашао нови Уелбек. Предвидео жуте прслуке и још понешто. Из Гардијанове критике:

 

The narrator, an agriculture consultant, once worked for the agrochemical conglomerate Monsanto before an unsuccessful stint devising new ways of promoting Normandy cheese. He finds few joys in modern urban life, bar the array of hummus varieties in city-centre supermarkets.

(...) 

This seventh novel, in which a narrator looks back in detail at past girlfriends in terms of how they dealt with his penis, caused even some of his greatest admirers, such as the critic Nelly Kaprièlianfrom the magazine Les Inrocks, to concede: “He’s missed the Me Too movement – that’s obvious.”

(...) 

Charlie Hebdo magazine, which in 2015 had featured Houellebecq on its cover as a haggard Nostradamus preparing to celebrate Ramadan, published a brief paragraph saying a new Houellebecq novel was about to be released. “We won’t be saying anything bad about it: the last time we did wasn’t a success for us.”

 

Ако неко налети на .mobi или неко друго електронско издање, молио бих линк (или копију).

 

Највећи живи писац.

Link to comment

Не знам француски, али хвала у сваком случају. Нисам видео да енглески касни, рекли су паралелно излази на више језика и претпоставио сам да је енглески један од њих.

 

Септембар. :isuse:

 

До тада ће и на српском да буде.

 

Што се тиче тога да ли је највећи или није, то је ионако индивидуално. Мени јесте и то без конкуренције, али капирам што би могао некоме и да се не свиди. Али, не прочитати "Атомске честице" је озбиљна грешка за свакога ко макар повремено привири на овај топик.

 

Како ће да остари, нећемо баш видети. Волео бих да си ти у праву, јер би то значило да он није.

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Procitao sam sve sto je objavio osim Pokoravanja

 

Их, све? И Ланзароте? Чак и досадне Државне непријатеље? Немој ми рећи... и Лавкрафта против света и живота? Па чак сам и ја, фанатични Уелбеков обожавалац, за ту последњу морао у болници да будем. Још ме мој драги парох обишао, пита ме шта читам у том за мене тешком тренутку, подигне књигу а оно Хтулу на корицама... Кренуо ја да тулим, као ”То је једна анализа писца који је...”. Онда схватим да ме објашњавање Лавркафтовог универзума неће нимало опрати у његовим очима, па се пребацим назад на Уелбека: ”А писао је писац који је...”, а онда скапирам да га нећу баш убедити да га чита ако наставим реченицу како сам намеравао, са ”...римокатолички фанатик”, па почнем да се смејем. Гледа ме он, ћути, ваљда мисли лекови. Нисам се баш извадио пред њим том приликом. :lolol: 

Link to comment

Хипстерај са десним жмигавцемтм :fantom:

 

Ајд књижевно :isuse:, ајд идеолошки :isuse:, ал бре некада и ти десни знали да буду :nobles: у сваком погледу.

montherlant.jpg

 

:sad:

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...