Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Pročitao Pinčona - probna faza. Paranoja, zavere, internet i Njujork neposredno pre i posle 11.09.2001. Mnogo paranoje.

 

Nakon toga nove zavere, ali malo starije, pa se trenutno družim sa Ekovim templarima.

 

Takođe, pre par dana mi stiglo:

KRATKI-I-CUDESNI-ZIVOT-OSKARA-VAA-252x0-

 

Po preporuci by @Прслин. I to će doći na red.

Link to comment

Ako trazite knjigu za plazu, preporuka za "Pljacka veka" Jonasa Bonijera.

Prica o cuvenoj helikopterskoj pljacki u Stokholmu, dogadjaju o kome se sve zna i nista ne zna u isto vreme. 

Ovo nije dokumentaristicka knjiga mada na kraju knjige autor se zahvaljuje Goranu Bojovicu, Metinu Akdaku i ostalim "ucesnicima" pljacke na stotinama sati razgovora sa njima. 

PLJACKA-VEKA-252x0-00007423636104.jpg

Spoiler

 

 

Edited by raindelay999
Link to comment
On 5.6.2018. at 21:31, namenski said:

Sacuvala? :)

Sacuvao :sleep:

 

On 5.6.2018. at 21:46, gospa buba said:

kupila ponovo, ostalo mi u ratu.

sent from bubamoto
 

Mislim da imam negde elektronsku kopiju - na engleskom. 

Link to comment

na moru:

Prvo Besmrtnost, Aleksei Jugin. Opskurni socrealisticki pisac i roman iz 45 o sibiru

 

Onda Ljudmila Ulicka.Zeleni Šator. Vrhunski

 

Sada Krleža, Hrvatski bog Mars. Interesantno, mada su mi se njegove novele više dojmile

 

Tu je i Ćosić, podele

 

A imam i neku navodno čuvenu poljakinju Dombrovski ali to neću stići

Link to comment

Источни фронт, значи. 

 

Мислим да никада нисам за редом прочитао две књиге различитих словенских писаца. Добро, три. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

zavrsio sam First Law trilogiju od Abercrombie-a, i toplo preporucujem svima da je ni slucajno ne citaju!

 

znaci od 10 glavnih likova, jedan poludi, jedan ispadne najgora vuna, jedan je neuravnotezeni ubica, itd, itd... da ih je lepo pobio ko Martin, pa da razumem.  a ne ovako, bas ostavlja gorak ukus u ustima

Link to comment

To i jeste draž Aberkrombijevih romana, svakako nesvakidašnja epska fantastika, fokusirana na likove i njihov razvoj/propadanje.

Kod njega nema podele na dobre i zle, crne i bele likove, svi su sivi,

 

Preporučujem svima koji uživaju i mizantropiji i cinizmu.

 

edit; mislim da mu je to i bio cilj, da ostane gorak ukus u ustima nakon čitanja

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Nisam gledao film al sinoć pročitao Being There Jyrzi Kosinskog. Fina satira za jedno veče, Čens me podsetio na skeč Nadrealista sa Šahbazom. 

Sinoć na nekom tvu bile Veštice iz Istvika a ja danas namerio da pronadjem Parove John Updikea i shvatam da je on napisao Veštice :)

 

 

Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

chudo u poskokovoj dragi pochinjem. nashla naulici za 300.

 

Aj jos i ti mi se popni na glavu, gospodza mi je tu knjigu svojevremeno promovisala onoliko...

Onako...

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...