Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

8 minutes ago, Filozof manijak said:

Ian Mekkelen kao arhangel Gavrilo :D

 

Dobarrrr.

 

5 minutes ago, beta kentauri said:

ok, a daniel leverquin?

 

Sean Bean bez jorkširskog akcenta. Mada, mator je malo.

Link to comment
36 minutes ago, Sara said:

Čita mi se neki dobar krimić, može preporuka samo da nije Ju Nesbe 

 

Neka ladovina za u bus

 

Добар кримић? Elmore Leonard, било шта. Моји фаворити:

 

1. Cat Chaser. Препоручио бих пре овога да се прочита The Brief Wondrous Life of Oscar Wao (Junot Diaz). Заједно су ми дали потпуно невероватну слику Доминиканске републике и њене историје. Ништа нисам знао о тој земљи раније, а због ове две књиге су ми постали ближи од пола Европе.  

2. Maximum Bob. Циркус. Ленард увек има параду уврнутих и забавних ликова, али ово је рингишпил дебила и ексцентрика, уста пуних шећерне вуне, а носа пуног кокаина. Бонус је једна од шмекерскијих девојака главних јунака лајк евер. 

3. Out of Sight. Много шта је екранизовано што је овај човек писао, али ово ми је најдраже. Јесте, драже ми је и од Тарантинове екранизације Rum Punch под именом Џеки Браун. Овако ја замишљам романтичне комедије кримиће.

4. La Brava. Ко воли Холивуд. Добро иде уз ноар филмове, као и већина других његових књига. Ја бих за потребе поновог читања овог романа поново пропушио, поново почео да слушам џез и поново пио искључиво виски. 

5. Get Shorty. Ко не воли Холивуд. И овде имам препоруку за парњака, као код прве: Adventures in the Screen Trade Вилијама Голдмана. Јесте, типа који је написао Princess Bride, а ко није гледао Princess Bride не заслужује да живи, а не да чита Get Shorty. Код Голдмана видиш какав је Холивуд стварно, а код Ленарда.... па, какав је стварније. 

 

То за почетак, а онда рендом све остало што је написао, укључујући и вестерне.

 

Њега бих кандидовао за једног од најбољих писаца свих времена, и то не у жанровским категоријама попут шарма, ритма и лакоће приповедања, већ у једном где је конкуренција знатно оштрија - у креирању ликова. Какви су то људи! И, нарочито, жене. 

 

Читајте, бре, Ленарда!

Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Sean Bean bez jorkširskog akcenta. Mada, mator je malo.

uh, ne nikako. 

on je prevelika sirovina. 

meni je za tu ulogu bio idealan richard harris ali on već odavno nije živ. imao je taman dovoljnu dozu ludila. 

Edited by beta kentauri
Link to comment

Znači 40+, da iz prve krene kao uglađen dingospo, i da nakon onog isleđivanja s policijom dobije crtu ludila? Hju Lori? :laugh:

 

Ralf Fiens za Johna Hamiltona i Antoni Hopkins za Libermana? :D

Moramo i Kamberbača negde tu da ubacimo.

Link to comment
1 hour ago, Прслин said:

 

Добар кримић? Elmore Leonard, било шта. Моји фаворити:

 

1. Cat Chaser. Препоручио бих пре овога да се прочита The Brief Wondrous Life of Oscar Wao (Junot Diaz). Заједно су ми дали потпуно невероватну слику Доминиканске републике и њене историје. Ништа нисам знао о тој земљи раније, а због ове две књиге су ми постали ближи од пола Европе.  

2. Maximum Bob. Циркус. Ленард увек има параду уврнутих и забавних ликова, али ово је рингишпил дебила и ексцентрика, уста пуних шећерне вуне, а носа пуног кокаина. Бонус је једна од шмекерскијих девојака главних јунака лајк евер. 

3. Out of Sight. Много шта је екранизовано што је овај човек писао, али ово ми је најдраже. Јесте, драже ми је и од Тарантинове екранизације Rum Punch под именом Џеки Браун. Овако ја замишљам романтичне комедије кримиће.

4. La Brava. Ко воли Холивуд. Добро иде уз ноар филмове, као и већина других његових књига. Ја бих за потребе поновог читања овог романа поново пропушио, поново почео да слушам џез и поново пио искључиво виски. 

5. Get Shorty. Ко не воли Холивуд. И овде имам препоруку за парњака, као код прве: Adventures in the Screen Trade Вилијама Голдмана. Јесте, типа који је написао Princess Bride, а ко није гледао Princess Bride не заслужује да живи, а не да чита Get Shorty. Код Голдмана видиш какав је Холивуд стварно, а код Ленарда.... па, какав је стварније. 

 

То за почетак, а онда рендом све остало што је написао, укључујући и вестерне.

 

Њега бих кандидовао за једног од најбољих писаца свих времена, и то не у жанровским категоријама попут шарма, ритма и лакоће приповедања, већ у једном где је конкуренција знатно оштрија - у креирању ликова. Какви су то људи! И, нарочито, жене. 

 

Читајте, бре, Ленарда!

 

Najlepsi post na forumu ikada! :wub:

 

Njegovi likovi se bukvalno ukazuju pred ocima posle nekoliko recenica, potpuno formirani, stvarni, od krvi i mesa, mozete ih dotaci. To ni kod koga nisam video (tj. procitao) u zivotu. Potpuno neobjasnjivo. Misterija, magija, kako god se to zove. 

 

Dodajem listi recimo Swag. I naravno bilo sta gde se pojavljuje Rejlan Givens :D 

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...