Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Super, moći će da se jede iz tanjira uz Civ...
К сожаленију, њет. Јуче сам као Грк скрпио лове и остале (патронажа) трице да се уталим с Букурештом, Копенхагеном и Единбургом. Одједном, сва три буду нападнута (на Букурешт удари Персија, на Копенхаген (мог стаааарог савезника) Сонгхаи, а на Единбург Сиам). 1 драма, ако их заузму, пропадају ти огромне инвестиције које си у то уложио. Морао сам да им дотурам војну помоћ (јер нисам био довољно јак да уђем у рат), а и Единбург је згодно сам дотурао војску пошто је био милитаристички ЦС. За длаку су сва три избегла пад.Јео сам сувих хлеб, нисам 'имао времена' за било шта друго.Иначе, пробајте да рокнете Велику библиотеку и да њом одмах уђете у Средни век. То вам отвара патронажу и одмах бонусе за ЦС. Ако видите Грка да почиње са скупљањем булументе, одмах га размонтирајте. После ће бити касно.
Link to comment

Грците боље стоје код градова-држава.Патронажа је покровитељство, откључава се у средњем веку. Видећеш, играј. :)

Link to comment

shan jane, verovatno skidaš neki fake. originale je 3.04 GB. Sledi trag magic worda, svi ostali su fake. Sviđaju mi se Grci u ranom periodu sa Honour soušal polisi. Probaću ipak sa Aztecima. Kultura iz smrti, fuck yeah.

Edited by teacher
Link to comment

Ацтеке су најпоштеније. Све велике културе изграђене су на хрпи костију.Ја пробавам Грке уз мало прве гране (вондери) и готово целу откључану патронажу. Мале државе ме пуне храном, културом и јединицама, најјачи сам на свом континенту (стандард, кинг, 11 цивилизација 22 државице), клање је стално. :) Опако су јаки кад се угенгају са неколико државица, кључ је да имаш довољно лове за то зезање и да добијаш од њих културу како би кроз патронажну грану имао све више утицаја за све мање пара.

Link to comment
Šta znače crvene tačke na mapi, poput ove:jsk909.jpg
Измет дивљих животиња. :) Алтернативно, Рудолфов носић.Нарочито га има по тундрама и горама.
Link to comment

Dakle, Mušaraf je potpuno u pravu što se tiče dve stvari:-igra je smešno laka na Chieftainu, ne isplati se igrati više od jednom samo da se pohvataju koncepti-treba igrati na manjoj mapi i sa više igrača, nekako mi se čini da će ovde biti potrebno uglavnom samo po 3-4 grada, 5 u vrh glave, jer dinamika igre teče sporije nego u četvorci i jer mi izgleda da će ekonomija da trpiJuče odigrao prvu sa Rimljanima. Pošto je Rim bio najveći grad, tamo sam nabio Barracks, Armory i Forge jer sam odatle štancovao vojsku, i nigde ih više nisam gradio. U ostalih 4 grada trpao samo stvari za nauku i trejd. Negde od 1600-te, godišnji prihod mi spao sa +90 na +7. Uopšte mi nije bilo jasno zašto (kapiram da je zbog održavanja svih zgrada, ali mi opet nije bilo jasno). Krenem u rat sa susedima i smešno lako zauzmem 6 gradova,i skočio prihod na +150!! Treba izučavati kako. Mislim da sam se zajebao što sam pratio jedan savet sa civfanaticsa koji je glasio "samo rokajte farme svuda, i poneki rudnik na brdu, u ovoj igri hrana i populacija su sve", tako da sam imao samo dve ili tri one pijace, Trading Posts. Bem li ga, to bi bilo jedino objašnjenje koje mi pada na pamet, sada ću da probam malo više balansirano.Jedna stvar: ako napadate City States, po meni je isplativije napraviti ih u puppet states nego anektirati ih. Ako se anektiraju, imaju veliko nezadovoljstvo zbog okupacije, a ako su puppet states, i dalje daju sve resurse i benefite, nema nezadovoljstva, samo se ne može mešati u razvoj grada. Pa nekako mislim da ako se iz tog gradića neće graditi vojska - i bolje je tako, jedan grad manje da se bakćem šta treba graditi tamo, samo nek oni upravljaju sami sobom i daju resurse.

Link to comment

Лова је све, плус ће вам купити и љубав (државица). Дакле, лова је главна.Хепинес (осим што је топао пиштољ) - позитивна нула је довољна. Вишак хепи ресурса дајте за новац, при чему вишак није онај други, већ чак и први ако имате довољно среће.Не градите хепи објекте ако вам не требају, они су касније за менаџмент несретне раје.На стандард мапи пробајте са 11 цивилизација и 22 државице. Одлично иде темпо и динамика. Ја сам на свом континенту најјачи, плус ме седам државица у алијанси пумпа храном, културом и јединицама, иза мене Сијам. На другом континенту је Рим буквално постао огроман и већ око 1500 пушкама гази не тако малу Енглеску.Спорији темпо изградње, али све можете да купите. Свака јединица значи, сваки губитак боли. Лоше испланиран напад - епик феил, јер нема времена за попуну, боље се повући. Оптимистички сам кренуо на Персеполис. Међутим, генерал у Персеполису и то што је Даријус пазарио 33% бонус у сопственој земљи - 1 повлачење у нереду.Социјалне политике узимајте пажљиво, јако пажљиво. У принципу је боље једном откључану грану довршити до краја него сваку откључавати по мало.Велики научници су ЗАКОН.Е да, играјте 1 ниво више него четворку.

Link to comment

Imam problem.Kupio sam noćas igru, ali neće da se instalira.U pitanju je skidrow izdanje, kada pokrenem setup.exe, instalira se Steam, tera me da napravim nalog, ja ga napravim i onda traži serijski broj igre koju želim da registrujem.Pošto isti nemam, tu se instalacija završava.Pokušavao sam da pokrenem i installer.exe, ali on neće uopšte da se pokrene, to jest, ništa se ne desi.Da li je neko imao sličnih problema?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...