Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

I u prethodnoj je trebalo da otkriješ Universal Suffrage da bi mogao novcem da požuriš proizvodnju.A Slavery da je požuriš žrtvovanjem ljudstva.
Vaistinu, al tamo je bar bilo disejblovano i lepo je pisalo šta sve treba da uradiš da bi mogao da rush production. Ovde stoji ogromno osvetljeno dugme Purchase na koje klikaš li klikaš ali se ništa ne dešava. No vidim da je Mušaraf nešto provalio, moraću opet da pogledam.
Дипломатија је шит. На мојим ниским сетинзима немам анимиране вугле Наполеона и екипе, тако да по интонацији морам да погађам колико ме мрзе. Неке добре ствари које је на крају (после БТС) имала четворка (нпр трговина и преглед тога ко шта тражи) су нестале.
E jeste. Ovo sam zaboravio da dodam, a bilo mi je prilično razočarenje. U četvorci je bio lep grafički prikaz sa friendly poenima zašto taj protivnički vođa misli dobro ili loše po tebi, ako delite istu veru imaš +5, ako si im objavio rat ima -3, ovaj demo ili je malo limitiran ili ja numem uopšte da provalim kako tačno funkcioniše diplomatija i kakve posledice ima to ako protivniku kažem "Don't make cities near mine!". Kapiram da nije baš friendly, ali bilo bi dobro videti gde i kako. Ne mogu ni da vidim lako koje ima resurse i koje nauke, da li je ispred ili iza mene.Mušarafe, ako kupiš oriđinale, mora li se imati instaliran Steam da bi igrao?
Link to comment

Ja ne umem da igram sa drugim civilizacijama do sa Monument Buildersima. Na Prince tezini, do 100 kruga im vec odmaknem. Sa Grcima i Persijancima mi to nije uspelo.Kupovina gradjevina i jedinica je, ako sam dobro primetio, moguca samo na pocetku procesa izgradnje, odnosno, trosak kupovine nije moguce smanjiti izgradnjom pola biblioteke recimo.Gradove je znatno teze osvojiti a gradove drzave je skupo izdrzavati.Fale mi religije.Hocu 101. krug.

Link to comment
Vaistinu, al tamo je bar bilo disejblovano i lepo je pisalo šta sve treba da uradiš da bi mogao da rush production. Ovde stoji ogromno osvetljeno dugme Purchase na koje klikaš li klikaš ali se ništa ne dešava. No vidim da je Mušaraf nešto provalio, moraću opet da pogledam.E jeste. Ovo sam zaboravio da dodam, a bilo mi je prilično razočarenje. U četvorci je bio lep grafički prikaz sa friendly poenima zašto taj protivnički vođa misli dobro ili loše po tebi, ako delite istu veru imaš +5, ako si im objavio rat ima -3, ovaj demo ili je malo limitiran ili ja numem uopšte da provalim kako tačno funkcioniše diplomatija i kakve posledice ima to ako protivniku kažem "Don't make cities near mine!". Kapiram da nije baš friendly, ali bilo bi dobro videti gde i kako. Ne mogu ni da vidim lako koje ima resurse i koje nauke, da li je ispred ili iza mene.Mušarafe, ako kupiš oriđinale, mora li se imati instaliran Steam da bi igrao?
Да купујеш можеш независно од производње, дакле, куповина није пожуривање. Практично новцем можеш све. Рекао бих да је куповина земље из градског екрана лоша инвестиција осим када баш мораш да уграбиш гвожђе пре комшије.Мапе су на обичним сетинзима празне. Нпр. стандардна мапа има 8 цивилизација, али нам се до 500 године нове ере нису додирнуле границе. Савет: идите у сетап и додајте још две цивилизације на оно што вам нуди игра као дифолт.Мени не смета то што су нестали видљиви модификатори у дипломатији (пошто је њима могло да се манипулише). Нестаје ми преглед односа и тога ко шта жели и нуди у трговини. И даље нема ценкања, али то је за очекивати. Ако има ценкања, онда је то само још један микроменаџмент. Доста поједностављивања је сасвим на месту али ова игра вапи за неком паметном надоградњом и упеглавањем.Мораш да имаш Стим да инсталираш. Када једном инсталираш, можеш да га рокнеш офлајн и онда се више не стартује уз игру (покуша, види да га нећеш и одустане).Е да, одустао сам синоћ на пола партије. Ни 'још један круг' није оно што је некад био. Може бити да ми је очајна минимална графика сморила очи.
Link to comment
Ako neko zna u kom hotelu odseda Larko, da okrenemo recepciju - neko treba da ode gore i proveri da ne leži u kadi isečenih vena. :lol:
Што исечених вена? :mellow: Цив 3 је био лош. Цив 4 је био добар када се појавио, али тек после две експанзије одличан. Нагураћу више зликоваца и дати му ниво више, па јављам како је било. :)У сваком случају, не капирам како је могуће да једна стратегија која није РТС буде толико графички захтевна. :isuse:
Link to comment

civ 5 je best seller u najavi, to znaju i u industriji hardware-a, te me abi uopšte iznenadilo da su novčano stimulisali autore da je aoptimizuju i tako nateraju brojne ljubitelje do najbliže prodavnice računara- ljudi kojima ne pada na pamet da kupuju novu mašinu zbog jedne igrice će je igrati na low podešavanjima te je ovo jedna od onih win-win situacija za oba šrafa u mašineriji koja gura razvoj it industrije napred....

Edited by gone fishing
Link to comment

'Вако.Деикс 9 чабар је био по дифолту. Дакле, ушао сам и подесио на нешто више детаље, картица је издржала и изгледа сасвим солидно (и даље Деикс9).Мапе су огромне када се игра и мислим да је ту у основном сетингу грешка. Пробајте на малој и уместо 6 цивилизација груните 10, уз одговарајуће повећање броја малих држава. Границе се не шире као облаци, већ на много спорији и паметнији начин. Са тим сетинзима је више него заразно.

Link to comment

lažni torenti. "izdanje" se nije pojavilo ni na jednom "scene" sajtu. neće se pojaviti ništa pre petka uveče.edit: sad vidim da deluxe edition ima 3.5 GB, što je smešno. trebalo bi da ima oko 8GB.

Edited by teacher
Link to comment
lažni torenti. "izdanje" se nije pojavilo ni na jednom "scene" sajtu. neće se pojaviti ništa pre petka uveče.
Biće super ako je tako.Dakle, odigrah još par demova. I dalje samo na Chieftainu jer znam da je nakon 100 turnova sve gotovo, pa samo ispipavam i pokušavam da se naviknem. Dalji utisci:1. Putevi su neophodni samo da povezuju gradove - ne moraju se više graditi na svakom korišćenom polju jer ne daju ekstra trejd/hranu. Hvala nebesima, napokon. Mrzeo sam mapu išaranu po svakom polju.2. Dinamika igre je osetno sporija. Na početku pogotovo, mnogo turnova se potroši na puko udaranje Entera, jer se i zgrade i jedinice grade osetno sporije. Izgleda da je igra pravljena tako da se svaki grad specijalizuje za ponešto, neki za produkciju i stvaranje vojske, a neki za ogromnu populaciju, kulturu, GP poene i nauku. Izgleda da su prošla vremena kada smo u svakom gradu gradili apsolutno sve moguće zgrade. 3. City states ne treba da se ignorišu, iako je vrlo lako zaboraviti na njih. Čini mi se da (pogotovo ako se igra kao Grčka) benefiti koji se dobijaju od dobrih odnosa sa njima daleko premašuju potencijalno umarširavanje sa jedinicama4. Čini mi se da je u petici naglasak na novcu, a da je produkcija mnogo manje bitna. U bivšim verzijama se strateški planira koja gradska polja da budu "aktivna", i koliki % poreza da odlazi u državnu kasu, dok u se petici dobija novac no matter what, i da je koncept igre da se taj novac non stop troši kupovinom zgrada ili jedinica, a ne čuva. Uglavnom, pošto mi se čini da će se petica igrati sa manjim brojem gradova, možda 5 ili 6, rekao bih da bi samo 1 ili 2 od tih 6 gradova trebalo stavljati u okolinu 3 ili 4 brda da imaju dobru produkciju, odakle će se štancovati vojska, a u ostalim gradovima samo da se budže farme, zgrade za stanovništvo, happiness i nauku.5. Stvar koja me generalno najviše nervira je, iako je grafika jako dobra i detaljna, i vojne jedinice izgledaju lepo kada se gledaju izdaleka, jako mi je teško da prepoznajem koji je tip jedinice u pitanju i kome pripada. Vidim da imaju balončić sa bojom koja označava nacionalnost i znakom koji označava rod, ali teško mi je za sada da se snađem kad između turnova kad 4-5 tuđih jedinica šetaju levo desno, ne mogu da pohvatam em ko je u pitanju, i koja je jedinica. Sad kad su nacrtane tako da svaka ima po 15 čovečuljaka, teško mi je da provalim šta je u pitanju. No dobro, to će valjda nestati u modernija vremena, kad se voze tenkovi, oklopnjaci i helikopteri.
Link to comment

Марвин је добро разрадио демо. :)Елем, за ово последње, и мени је мање прегледно него у четворци. Имаш горе иконицу по којој можеш да видиш да ли је копљаш, скаут, обичан мамлаз који витла тољагом или тако нешто.Темпо јесте спорији, али зато можеш да купујеш, тако да практично целу војску можеш да пазариш - ако имаш лове - за веома кратко време. Пази само да ти нико, тј. ништа не стоји у граду где та јединица треба да се створи.Када једном купите/купите игру, не играјте дифолт сетинге. Идите у напредна подешавања и нарокајте барем упола више цивилизација/градова по мапи. Нисам агресиван играч, али ми није јасно зашто је по дифолту мапа толико празна.

Link to comment
2. Dinamika igre je osetno sporija. Na početku pogotovo, mnogo turnova se potroši na puko udaranje Entera, jer se i zgrade i jedinice grade osetno sporije.
Super, moći će da se jede iz tanjira uz Civ...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...