Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

zanimljive su mi inovacije, nije mi mnogo trebalo da se naviknem - od prve partije samo dobijam na PRINCE nivou, kad su ukinuli stack of doom trebalo mi je da se vratim na warlord nivo i sve ucim iznova, cak sam bila kupila i civ strategy guide, sto je bilo dosta frustrirajuce.

 

deluje kao da su ponovo uveli stvari iz starijih verzija, samo preradjene: religijske jedinice, stekovanje u bataljone/armije, noviteti su mi isto ok.

 

jedino me malo nervira AI - od nedavnog updatea je ludacki agresivan a takticki podjednako ako ne i jos vise glup. takodje im je bagovan sistem za sugerisanje gde da bude lokacija grada, sugerise jednu lokaciju, odes tamo, on promeni na drugo mesto. odes na to drugo mesto, sad on opet sugerise ono prvo.

Link to comment

jedino me malo nervira AI - od nedavnog updatea je ludacki agresivan a takticki podjednako ako ne i jos vise glup. takodje im je bagovan sistem za sugerisanje gde da bude lokacija grada, sugerise jednu lokaciju, odes tamo, on promeni na drugo mesto. odes na to drugo mesto, sad on opet sugerise ono prvo.

 

Ovo jeste iritantno, pre koji dan mi Pedro objavio rat, a imao vojsku od cele... 4 jedinice. Počistio sam ga za 15 turnova. Ono što mi više smeta je koliko države koje idu na religijsku pobedu sumanuto šalju mislionare. Imao sam slučajeva da su mi već konvertovali sve gradove, ali i dalje imam 12 misionara na svom tlu, ne mogu da ih se rešim, i sputavaju mi pokrete.

 

Ali evo nakon 5-6 nedelja vrlo zadovoljan.

 

E, kuriozitet - u soundtracku za Rimljane ladno piči muzika "Ruse kose" kao jedna od tema, kunem se  :lol: Kad nisam pao na dupe od iznenađenja. Srbja! :s_w:

Link to comment

Ovo jeste iritantno, pre koji dan mi Pedro objavio rat, a imao vojsku od cele... 4 jedinice. Počistio sam ga za 15 turnova. Ono što mi više smeta je koliko države koje idu na religijsku pobedu sumanuto šalju mislionare. Imao sam slučajeva da su mi već konvertovali sve gradove, ali i dalje imam 12 misionara na svom tlu, ne mogu da ih se rešim, i sputavaju mi pokrete.

 

da, misionari su dodatno podivljali posle updatea, zamrzela sam gandija, kleopatru i saladina posebno, oni su najgori po tom pitanju.

 

istovremeno, AI uopste ne ume da efektivno koristi inkvizitore - npr, ja im preobracam gradove a oni umesto da inkvizitorom "ciste" jeres napadaju moje boostovane apostole i ginu ko musice.

 

btw, pedro mi je omiljeni od svih pacenika. armija mu se uglavnom sastoji od jednog battering rama i nekoliko war chariota i warriora, ali to ga ne sprecava da ti objavi rat iako si na mnogo vecem tehnoloskom nivou, nesto kao shaka zulu iz starijih verzija igre.

Link to comment

 

 

E, kuriozitet - u soundtracku za Rimljane ladno piči muzika "Ruse kose" kao jedna od tema, kunem se  :lol: Kad nisam pao na dupe od iznenađenja. Srbja! :s_w:

 

 

 

 

E, kuriozitet - u soundtracku za Rimljane ladno piči muzika "Ruse kose" kao jedna od tema, kunem se  :lol: Kad nisam pao na dupe od iznenađenja. SrbjaMezja! :s_w:

 

 

Ni Srbija ni Mezija, možda Balkan, ali ko može da pronikne kroz magle vekova:

 

https://www.youtube.com/watch?v=2swwhIxMagI

 

Neprocenjivo!

Link to comment

da, misionari su dodatno podivljali posle updatea, zamrzela sam gandija, kleopatru i saladina posebno, oni su najgori po tom pitanju.

 

istovremeno, AI uopste ne ume da efektivno koristi inkvizitore - npr, ja im preobracam gradove a oni umesto da inkvizitorom "ciste" jeres napadaju moje boostovane apostole i ginu ko musice.

 

Meni je mnogo gluplje što postoji novi sistem da dobiješ "dozvolu" da objaviš rat, tj casus belli, ali se on uopšte ne odnosi na misionare. Kanda možeš da smatraš za casus belli ako se graničiš sa više od dva grada sa susednom državom, onda je sasvim okej objaviti im ekspanzionistički rat. Ali recimo da ludak non stop šalje misionare ka tebi, ti mu pripretiš, tj zamoliš da to više ne radi, i on ti da obećanje da neće, i prekrši to obećanje, nikom ništa. Terao sam Trajana 10 puta da mi se zakune da neće više slati misionare, sačeka 3-4 turna i evo ga sledeći, i ja nemam casus belli za rat.

 

Ista stvar i kao kad ti obeća da neće da te špijunira i odmah prekrši obećanje.

 

 

 

Ni Srbija ni Mezija, možda Balkan, ali ko može da pronikne kroz magle vekova:

Neprocenjivo!

 

Pusti ti fakte i činjenice, pesma je naša! :mad:

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 2 months later...

Izašla. Odlična ekspanzija. Poboljšanje u svim aspektima, ai je agresivniji i, čini mi se bolji, nove mehanike daju mnogo bolji osećaj prolaska kroz ere, guverneri poboljšavaju opšti utisak, samo su mi nove nacije meh... 

Link to comment
  • 2 years later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...