Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Jebem ih, ko će ih pohvatati,

 

GalCiv III (to mi u wishlisti)

Ovaj Endless Space 2 je od autora Endless Legend (koji sam igrao, ništa spektakularno, CIV u svemiru) a sasvim nešto drugo od 

Civ VI koji nema veze sa

Beyond Earth

Link to comment

Ako misliš na ovo

 

2H2016: Civilization VI, Endless Space 2

 

Nije "Endless Space 2" podnaslov novog Civ-a, nego potpuno zasebna igra. Samo treba da izađe u isto vreme kao i Civ VI.

 

Delovalo mi je kao da je to naslov novog Civa. Još vrtim po glavi da li je više kao Alpha Centauri ili Galactic Civilizations serijal.

Link to comment
  • 4 months later...

Okej, ne stojim čvrsto iza ovoga što sledi, dakle caveat internet, ali postoje određene indicije da je Civ 6 u produkciji i da se sprema za ovu jesen:

 

Originalni post Frogboya

 

Reakcija sa reddita

 

Šta znam o Frogboyu lično - baš ništa, sem da ceo post koji je napisao deluje prilično uverljivo.

 

 

Koji sam ja car...

 

21. OKTOBAR

 

Detalji detalji detalji

 

civ61.jpg

 

:wub:

Link to comment

Civilization VI does to the city what Civilization V did to the military.

 

Beach refers to the new mechanic as “unstacking the cities”. “The unstacking of armies revolutionised the way the military side of the game played out and we’re making a similar change on the economic side of the game. Everything is now placed on the map, blowing the cities apart. All of the upgrades that you build are now spread across the landscape in the area of control of each city.”

 

:mad:

Link to comment
  • 5 months later...

Okej. Ortak i ja koji smo Civ veterani još od one prve od juče oko podneva zakucali. Nismo čak ni završili jednu partiju, znali smo da će ovaj vikend biti samo za učenje i privikavanje, odigrali smo dva početka.

 

Ukratko: ovo izgleda jako dobro. Ima nekih stvari koje za sada otpisujem na su glupave, mada pod tim verovatno treba reći "samo nisam skontao kako rade u šestici". Vidim šta pokušavaju da urade sa novim dizajnom igre, čini se kao vrlo dobra promena.

 

Opširnije:

 

-Ne postoji "global happinness". Fala nebesima

 

-Društvene i naučne tehnologije su podeljene u dva paralelna drveta koja se istražuju u isto vreme. Meni dopada.

 

-Diplomatija je mnogo sofisticiranija

 

-Sve u ovoj igri je u sinergiji. Čitava osnova šestice je da se pokuša da se izbegne automatizam i rutina, i da glavna stvar bude na planiranju. Svaka odluka se čini bitna. što je dobra stvar. U ranijim igrama najveća odluka je gde graditi grad, a onda farme farme farme, rudnici rudnici rudnici. Ovde je veoma veoma važno na kakvom je mestu grad, i onda raspored distrikta u samom gradu, kao i raspored farmi. 3 farme jedna do druge daju ogromne bonuse, naučni disktrikt od svake bliske planine donosi ekstra nauku. Svaka tehnologija, naučna ili društvena, ima "boost", tj ako sagradite 8 kopnenih jedinica, dobijate tech "Feudalizam" za 50%. Ako sagradite 3 hrama, društveni tech "Theocracy" je 50% jeftiniji. Čini se najbitnije donositi ove odluke koje vas nagrađuju sa mini-boostovima

 

-Čini se da je praktično nemoguće izgraditi sve i svja u jednom gradu. Postoji 8 tipova distrikta, naučni, religijski, trgovački, kulturni, zabavni, vojni, industrijski i pomorski. Svaki od ovih zauzima po jedno polje, a onda se u svakom od njih grade zgrade. Recimo u naučnom distriktu, vremenom se sagrade Library i University, naravno. Ove dve zgrade su na istom polju (u distriktu), i dva stanovnika se mogu aktivirati da ih "rade". Sam distrikt donosi recimo 3 science poena, ako se aktivira i čova da "radi" Library, to je ukupno 6, ako se aktivira još jedan i za University, to je 9. Za svake dve džungle do naučnog distrikta, bonus +1 science. Za svaku jednu planinu do naučnog distrikta, +1 science. Najbolje je, čini se, napraviti naučni distrikt obgrljen planinskim vencem sa oboda granica. A unutar, postoje određeni bonusi ako je naučni distrikt do trgovačkog ili kulturnog. Ogromne šanse za kombinatoriku, i za mnogo dublje planiranje gradova od "ovde farmu, ovde rudnik". Za sada mi se čini da je optimalan broj 4 distrikta po gradu.

 

-Politički sistem vlade je sjajan. Postoji (po eri) tri izrazito drugačije vlade, ratnički, ekonomski i verski, i za svaki se dobija po nekoliko slotova za političke smerove. Recimo, ekonomska vlada će imati 2 slota za ekonomske, 2 za diplomatske i 1 za vojni smer. Ovi smerovi se popunjavaju sistemom "karata" koje se otključavaju kako se izučavaju društvene nauke. Recimo, otkrijete feudalizam, koji sa sobom donosi "kartu", tj politički smer "Ako je ovo aktivirano, mobilizacija srednjevekovnih jedinica je 50% jeftinija". U tom slučaju se ode na smerove vlade, i umesto vojne karte "+5 jačina protiv varvara" kojoj istekne vrednost kad varvari nestanu, ubaci se ta, i odjednom, mogu se izgrađivati vitezovi 50% brže. Odabir ovih smerova oblikuje endgame - ako ste pronašli religiju i dobijate gomilu verskih poena, u ekonomske ili diplomatske slotove postavljate karte koje donose bonuse na osnovnu verskih zgrada ili otkrića.

 

 

Stvari koje mi još nisu jasne:

 

-U prvoj igri odabrali smo Egipat i stvarali trgovačku imperiju. Sve super, novca da se bahatiš, ali kako smo stigli do 1500-tih godina, igra kao da je naglo usporila. Fazon je što izgradnja distrikta, zgrada i jedinica košta više kako vreme odmiče, tako da je za izgradnju jednog distrikta ili jedinice trebalo 30-40 turnova. Okej, imali smo dakako gradove koji nisu imali sjajne opcije za produkciju, recimo samo 2 hills, ali fazon je da u VI izgleda da postoji "base cost" svake zgrade, 80 production units recimo, i onda se cena zgrade povećava uporedo sa brojem odigranih turnova. Možda smo naravno samo grubo zapostavili produkciju. Uglavnom, od igre koja je bila ekstremno aktivna u ranim fazama, došli smo do dela gde se samo lupaju end turns, a svaka sitnica da se sagradi u gradu traje predugo. Napravimo mali gradić na udaljenom ostrvu 1580-te, i najednom izgradnja običnog campus districta traje 60 turnova. Pa jebi se.

 

-Koncept "appeal-a". Izgleda da postoje polja gde ljudi jednostavno smatraju ovo nije dobro mesto za grad, iako po svim znanim pravilima, mesto deluje kao bombona. Na žalost, ovo je bitno, jer ako se grad ipak sagradi na onome što igra smatra lošim mestom, postojaće veliki problemi kasnije zbog Housinga. Housing, dakle, mogući smeštaj stanovništva je novi "Happinness". Određene zgrade donose 1 housing point. Farme donose po 0.5. Uvek je potrebno imati makar dva poena više Housinga od broja stanovnika, u protivnom će rast grada da se uspori na -50%, pa na -75%, ili da stane. Ovo je za sada velika muka, nikad dosta housinga.

 

-Izgleda da za sada ne može da se vidi za koliko turnova će granice grada da se rašire, i na koje sledeće polje. Ovo mi je malo bez veze.

 

 

Sve u svemu, jako dobro - sa nekim sivim poljima za koje će, ubeđen sam, postojati "evo kako" vrlo brzo. Sve će to reddit i civfanatics istražiti i izanalizirati.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...