Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Jel to one city game ili si igrao sa samo jednim gradom protiv njihovih koliko hoćeš? Pretpostavljam da je logičan izbor Indija?
Jedan grad protiv svih njihovih. Igrao Egipat (zbog svetskih čuda).
Link to comment

ja sam probao to sa Indijom, i na par krugova od Utopije, isteklo vreme (2050 godina valjda). imao sam srece sto sam izabrao pravu stranu u sukobu Grcka Rusija i na taj nachin osigurao zastitu dok sam se ja fokusirao na kulturu.

Link to comment

Warlord, pobeda kulturnom dominacijom, 2005-te. Probaću na težim nivoima, samo da nađem dobar teren (arhipelag, usamljeno ostrvo). Lakše je nego što zvuči, frka je jedino na samom početku, treba da napraviš nekoliko svetskih čuda pre drugih i da nađeš par 'kulturnih' gradova-država. Niko neće da napada bednika sa jednim gradom, bar nije mene u ovoj igri.

Link to comment

Џингис је луд ко струја, изаберите га као једну од цивилизација које почињу (напредна подешавања).Архипелаг је за мекушце, мада после закрпе АИ прави озбиљне морнарице. Права забава почиње на Кингу и нарочито Емперору.

Link to comment
Архипелаг је за мекушце, мада после закрпе АИ прави озбиљне морнарице. Права забава почиње на Кингу и нарочито Емперору.
Ovo je tačno, domaći mi je da odigram jedan grad na normalnoj zemlji i recimo Emperor nivou. Da li je neko pokušao Deity? Zvuči potpuno obeshrabujuće.
Link to comment

Igram Civ od jedinice na Amigi, znaci skoro 20 godina, ali i dalje izbegavam da igram na nivou iznad princa. Pa ni ispod. Ne svidja mi se ideja da bilo koji igrac ima hendikep.Razumeo bih da je na visim nivoima AI "inteligentniji" ali da mu isto polje donosi vishe produkcije, hrane ili komerca... glupo je.A mozda samo ne volim da gubim. :)

Link to comment
Igram Civ od jedinice na Amigi, znaci skoro 20 godina, ali i dalje izbegavam da igram na nivou iznad princa. Pa ni ispod. Ne svidja mi se ideja da bilo koji igrac ima hendikep.Razumeo bih da je na visim nivoima AI "inteligentniji" ali da mu isto polje donosi vishe produkcije, hrane ili komerca... glupo je.A mozda samo ne volim da gubim. :)
Joj slusam vas i mas mi se sa usta cedi a ne mogu igrati :( Ja skoro uvek igram na nivou na kojem uspevam da izgradim skoro sva cuda pre drugi (monarh u cetvorci). Ponekad kad imam zelju za krvlju idem na teze. To mi je i najveca mana trojke i cetvorke, ne mozes zaista birati strategije, ako hoces pobediti teze protivnike moras ici na skoro iskljucivo klanje.
Link to comment
Joj slusam vas i mas mi se sa usta cedi a ne mogu igrati :( Ja skoro uvek igram na nivou na kojem uspevam da izgradim skoro sva cuda pre drugi (monarh u cetvorci). Ponekad kad imam zelju za krvlju idem na teze. To mi je i najveca mana trojke i cetvorke, ne mozes zaista birati strategije, ako hoces pobediti teze protivnike moras ici na skoro iskljucivo klanje.
Da, monarch je nivo idealan za lagano građenje WW.
Link to comment

Dobio One City Challenge na Continets i Prince 1985-te. I nek se Sid, a i napalaljene budale sa Civ foruma nose, to uopšte nije uživanje.

Igram Civ od jedinice na Amigi, znaci skoro 20 godina, ali i dalje izbegavam da igram na nivou iznad princa. Pa ni ispod. Ne svidja mi se ideja da bilo koji igrac ima hendikep.Razumeo bih da je na visim nivoima AI "inteligentniji" ali da mu isto polje donosi vishe produkcije, hrane ili komerca... glupo je.A mozda samo ne volim da gubim. :)
Tačno tako i ja sam sam igrač od Civ 1, u ovoj igri treba uživati, a ne izigravati derište od deset godina. Sledeća igra mi će mi biti lepa.
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Joj slusam vas i mas mi se sa usta cedi a ne mogu igrati :( Ja skoro uvek igram na nivou na kojem uspevam da izgradim skoro sva cuda pre drugi (monarh u cetvorci). Ponekad kad imam zelju za krvlju idem na teze. To mi je i najveca mana trojke i cetvorke, ne mozes zaista birati strategije, ako hoces pobediti teze protivnike moras ici na skoro iskljucivo klanje.
ovde moram da se ubacim... ovo za trojku apsolutno nije tacno dok je za cetvorku delimicno tacno... trojka na deity se laganica zavrsava bez bloodsheeda i objave rata cool.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...