Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

A mora windows 7? pi bedaka...CIV 4 nisam igrao, samo colonization. Da li je engine civa 5 isti kao i civa 4?I da li imate marince kao u civ3?Alfa kentauri rula though... Nista nije ni blizu awesomness-u kentaurija.
Ne mora. Meni radi u XP.
Link to comment
A mora windows 7? pi bedaka...CIV 4 nisam igrao, samo colonization. Da li je engine civa 5 isti kao i civa 4?
Ne mora uopšte Win 7 nego to Mušaraf (s pravom) ne podnosi Vistu :D Vista je od SP2 prilično stabilna, ne mogu da zamislim razlog zašto bi iko imao problem sa Vistom kad Civ 5 radi čak i na XP-u.
@Marvin: Pa valjda je i poenta da iskrcavanje bude zajeban posao. Ako gledas vojnu istoriju iskrcavanja su uvek bile risky operacije i zahtevale ogromno budzenje svih rodova vojske i zrtvovanje gomile vojnika. Ovo kako opisujes meni deluje bas ok. Zar ne moze zauzet grad da se brani avionima i bombardovanjem sa brodova?
Dobro, da pustimo sad realizam real world ratovanja, meni je bilo nekako logično da ako imam pomorsku i vojnu nadmoć i pregršt najjačih kopnenih jedinica, da nije van pameti da mogu da zauzmem i zadržim grad ili dva. Nisam nameravao da pokorim ceo kontinent, ali ipak je to nivo Warlord, ne smem ni da zamislim kako bi bilo na Kingu. Grad osvojen u jednom turnu može donekle da se brani bombardovanjem sa brodova, ali problem je što je taj isti grad naravno povezan putevima, pa protivnik dovlači jedinice za protivnapad ko zna odakle, van domašaja brodova za taj turn. A avioni ne mogu da brane grad. Dakle, po osvajanju grada, u okolini istog ostanu 2 ili 3 uglavnom do pola oštećene jedinice koje su već narednog turna svakako topovsko meso. Inače, stelt bombarderi su razočarenje. Ispade da ih odbrana grada i poneka AA jedinica prilično dobro potrefi baš svaki put kad su upotrebljeni, nekad čak i oboreni. Majku mu, pa u čemu je onda poenta praviti steltove a ne obične bombardere, ako ih ovi rešetaju svaki put kao da lete iznad Buđanovaca? Ispade po tome da je stelt valjda najbolje imati pri svojoj teritoriji za odbranu, da može da omekša nadolazećeg protivnika.Dobro, dok sam sve ovo pisao dobio sam još par alternativnih ideja kako izvesti iskrcavanje, ali u generalnom slučaju, za ovoliku armadu očekivao sam nešto više od suicide mission.
Link to comment
Ne mora uopšte Win 7 nego to Mušaraf (s pravom) ne podnosi Vistu :D Vista je od SP2 prilično stabilna, ne mogu da zamislim razlog zašto bi iko imao problem sa Vistom kad Civ 5 radi čak i na XP-u.
zato sto vista pojede 1-2 gb rama, pa nemas dovoljno? retarde.
Link to comment
zato sto vista pojede 1-2 gb rama, pa nemas dovoljno? retarde.
Pih, ja imam 9 giga rama pa ni ne mislim o tome. Plebsu.

Vista je takva po defaultu. Isključi sve gluposti što se automatski startuju a ne trebaju, i ne jede uopšte mnogo više od sedmice.

Link to comment

- jedino da neće da radi na i dalje najzastupljenijem os koji po podacima iz prošlog meseca koristi 31,5% ljudi širom sveta, na 2 mestu je 64 bit 7 - inače kod mene igra uzima 1,2 GB RAM memorije pa sa otvorenom vatrenom lisicom, i ostalim programima koji rade u pozadini ukupna potrošnja RAM prelazi 2 GB pa i atreba da čudi ako nekome sa 2GB secka, to je već 2 godine adovoljno za bilo koju ozbiljniju igricu ;)

Link to comment

Meni na Win 7 sa 2 giga radi sasvim normalno.Mislim, radila je kad sam je zadnji put popodne pokrenuo i zamalo zakasnio na posao u 7.30 sledećeg jutra, zbog još jednog kruga. Od tad ne smem. Do sutra. :wicked:

Link to comment

Prokletstvo, nikakav sam karakter, lepo sam se bio zakleo da više nikad neću igrati Civilizaciju, ali ne vredi. Noćas očigledno nema spavanja. Prokletinja lepo radi i na laptopu, što samo dodatno pogoršava stvari.edit: ubiću Sid Mejera, to je jedino rešenje.

Edited by Anonymous
Link to comment

U četvorci je military advisor bio vrlo koristan, mogle su da se prikažu pozicije samo određenih jedinica (npr. ako ratujem sa engleskom, mogao sam da izaberem da vidim samo pozicije engleskih kopnenih jedinica...).U petici to nisam uspeo da nađem. Od military advisora i military overviewa slaba vajda. Probao sam i pod Strategic view, ali mi je potpuno neupotrebljiv - nepregledan i nema filtriranje prikaza (ili bar ja ne znam kako). Postoji li uopšte način da vidim samo pozicije onih jedinice koje me zanimaju?edit2: jednostavnije i preciznije -_-

Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...