Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Meni je sada mapa baš mnogo preglednija, ne samo zbog manjka jedinica po njoj, već zato što su u četvorci pored jedinica, na mapi bile mnogo upečatljiviji oni towns i hamlets, da ne pominjem i čitavu mrežu pruga. Ovako mi je baš čistije.
To da, nego mislio sam na situaciju kad je mapa pretrpana jedinicama (npr. kad se krene u pohod na komšiju). Dok skapiram gde mi je koja jedinica... sad su sve jako slične <_<
Link to comment

koliko sam izvalio i ne treba ti mnogo jedinica. otprilike 2-3 su dovoljne ako su dobro istrenirane i ako su malo naprednije od komsijskih. to mi je utisak nakon današnjeg pikanja, s tim da sam samo u poslednjoj igri dogurao do 21. veka (pukla igra). tezine se ne secam tacno, normal neki valjda. odlican je civ.

Link to comment
To da, nego mislio sam na situaciju kad je mapa pretrpana jedinicama (npr. kad se krene u pohod na komšiju). Dok skapiram gde mi je koja jedinica... sad su sve jako slične <_<
Pa nije da sad imaš more jedinica. Pogotovo ako igraš na težim nivoima. Za osvajanje grada ti treba bar 1 range (preferiram katapult :wub: ), 2 melee (1 spearman 1 swordswman) i 2 konjanika. To ako govorimo o classical era ratu koji mi je apsolutno fenomenalan. Takođe i protivnički AI ne gradi milion gradova sa po 2 citizena, već uglavnom stoji na 2-3 grada dugo vremena.
Link to comment

na originalnom disku civ III je još onda stajao video gde čika sid lepo kaže: please tell us how we ruined your life :))) fora je da snimiš video i svoju tužnu priču kako si zapostavio sve zarad civa i pošalješ čika sidu kako bi te on nagradio sad se ne sećam čim.

Link to comment
Pa nije da sad imaš more jedinica. Pogotovo ako igraš na težim nivoima. Za osvajanje grada ti treba bar 1 range (preferiram katapult :wub: ), 2 melee (1 spearman 1 swordswman) i 2 konjanika. To ako govorimo o classical era ratu koji mi je apsolutno fenomenalan. Takođe i protivnički AI ne gradi milion gradova sa po 2 citizena, već uglavnom stoji na 2-3 grada dugo vremena.
Prvu partiju sam odigrao "informativno", tj. na chieftain nivou. Protivnik stvarno nije imao more jedinica, ali zato ja jesam (a pri tom ih i nisam štancovao, nego dobijao od gradova-država i samo upgrade-ovao vremenom). Kad sam ga sveo na tri grada, bukvalno svako polje unutar njegovih granica je bilo zauzeto mojim jedinicama... s tim što su sva tri grada pala u sledećem potezu. Verovatno će na višim nivoima biti malo zanimljivije... ali nikako da ugrabim vremena za sledeću partiju.
Link to comment
Protivnik stvarno nije imao more jedinica, ali zato ja jesam (a pri tom ih i nisam štancovao, nego dobijao od gradova-država i samo upgrade-ovao vremenom).
Hm, ja sam od gradova-država dobijao samo zlato, ali nikada vojsku. :mellow:
Link to comment
Hm, ja sam od gradova-država dobijao samo zlato, ali nikada vojsku. :mellow:
Zavisi od tipa grada-države. Militaristic će ti davati vojsku kad si u savezu sa njima.Mnogo dobra stvar sa gradovima-državama: ako razvijaš Patronage social policy, jedna od stavki tamo će ti omogućiti da dobijaš i great people od njih! Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment

Тежина нивоа је значајно промењена. Рецимо да су ови нивои за 1,5 слабији од четворке, тако да ако си играо на четвртом сада слободно идеш на пети или шести.Игра је много 'паметнија' од претходних, али та комплексност чини да је АИ још глупљи, нарочито тактички војни АИ. Оно што охрабрује је да Сид и екипа уредно раде печеве (већ два хотфикса су пуштена преко Стима), а касније ће сигурно уследити и печ за балансирање и за АИ.

Link to comment

Трејтови су стални, док прзоналити варира од партије до партије. Мој тренутни Београд је надрндан преко сваке мере. :)

Link to comment

Ja sam ga vec zauzeo - jbg bio mi blizu a imao resource koje mi treba. :lol: Nije bilo nekog veceg otpora.Inace - igra ocekivano zarazna ali srecom suzdrzavam se na nekih sat dva dnevno ili nocnoNisam se jos privikao, mnogo me nervira sto hronicno nemam para :isuse: Cool je sto vise ne trebaju transporteri za prebacivanje vojske. Jedna briga manje. Samuraji :Hail: - padaju gradovi i drzave kao snoplje.

Edited by tsva
Link to comment

Tek završio (potpuno) dve igre. Primetio sam jednu stvar koja mi smeta prilikom novog načina ratovanja.Meni je bio neviđen gušt u četvorci da, kad je igra uveliko gotova, završim sve gradove, nakrkam grand army, i pošaljem je preko okeana na drugi kontinent gde je protivnik isto tako poodavno izučio sve tehnologije, i ima sve jedinice. Dakle, total war. Sada sam to pokušao kao Grčka da napadnem Rim (koji su mi, idiotski, davali za maltene džabe aluminijum kojim sam pravio moderne tenkove za invaziju).civ5.jpgDakle, prilično velika sila - 10 battleshipova, nekoliko podmornica, 3 nosača puna steltova, potpuna morska i vazdušna dominacija, i jedno 10-tak modern armors, mnogo mech infs, nekoliko artiljerija i par onih Giant Death Robotsa (super su :lol: ). Pošto nema više stackovanja jedinica, iskrcavanje može da se odvija tek po 6-7 jedinica. Ovo je prosto nemoguće izvesti, a nekako mi se čini da sa ovolikom vojskom treba da bude izvodljivo. Probao sam na tri načina, postavivši prvo tenkove, onda prvo mech infs, i na kraju zauzevši manji grad koji sam pokušao da branim, ali nisam mogao da iskrcam više od 5 jedinica oko njega. Uvek ih sve pobiju, i čini mi se da je osnovni razlog zato što više ne postoji osnovna tvrda odbrambena jedinica kao u Civ4, gde je mech inf bila jaka i protiv tenkova i protiv helikoptera. Izgleda mi da je ovde mech inf u stvari generička jedinica i za napad i za odbranu, i da je napravljena za zamenu tenkova kada ponestane aluminijuma. Jedinice se iskrcavaju jedna po jedna, i ima vrlo malo šansi da protivnik ne može sve da ih sažeže sa artiljerijom ili unakrsnom gradskom odbranom. Relativno je lako uz bombardovanje steltova i sa mora zauzeti po grad-dva, ali praktično nemoguće doturati pojačanja da se grad i zadrži. Taktika je dobro izbalansirana da generalno svaka jedinica ima svoju protivtežu u nekoj drugoj, ali genijalnost četvorke je što je postojala jedna kompletno odbrambena s kojom se moglo tući protiv svega.

Link to comment

Izgleda necu moci igrat. Ne radi mi igrica na XP a ne menja mi se usred programerskih ispita :( @Marvin: Pa valjda je i poenta da iskrcavanje bude zajeban posao. Ako gledas vojnu istoriju iskrcavanja su uvek bile risky operacije i zahtevale ogromno budzenje svih rodova vojske i zrtvovanje gomile vojnika. Ovo kako opisujes meni deluje bas ok. Zar ne moze zauzet grad da se brani avionima i bombardovanjem sa brodova?

Link to comment

A mora windows 7? pi bedaka...CIV 4 nisam igrao, samo colonization. Da li je engine civa 5 isti kao i civa 4?I da li imate marince kao u civ3?Alfa kentauri rula though... Nista nije ni blizu awesomness-u kentaurija.

Edited by Utvara
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...