Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pitanja za one koji su provalili bolje od mene (dakle, Mušaraf):1. Šta je najbolje prvo graditi u gradu? Workera?2. Postoji li neki dobar odnos farmi/trading postova?3. Kako da se najbolje iskoriste Great Scientists? Ako ih dobijem pre 1500 AD gradim Akademije, potom ih koristim za free techs, ili ima i bolji način?
1. Skaut definitivno.
Link to comment

koja je idealna konfiguracija za civ 5, na osnovu vasih iskustava?desktop nisam koristila oko godinu dana, zreo je za remont, mislim da je vreme da ga apgrejdujem pa da onda instaliram igru. laptop ne zelim da menjam, dosta je dobar, ali mi se ne instalira windows 7 na njega a koliko vidim, za civ5 to je preporucljivo. za desktop me bas briga, njega i inace uglavnom koristim za igrice i gledanje filmova.

Link to comment
Mapa je užasno nepregledna, naročito u toku rata, kad su jedinice nagomilane u nekom delu. Možda je samo potrebno vreme da se naviknem, ali za sada mi to najviše smeta.
Meni je sada mapa baš mnogo preglednija, ne samo zbog manjka jedinica po njoj, već zato što su u četvorci pored jedinica, na mapi bile mnogo upečatljiviji oni towns i hamlets, da ne pominjem i čitavu mrežu pruga. Ovako mi je baš čistije.
Zamena mesta jedinicama kad se šalje na već zauzeto mesto - užasno iritantan fičr™! Pogotovu u kombinaciji sa nepreglodnošću pomenutom na početku. Bar 10 puta sam pomenuo familiju onome ko je smislio da to tako treba da radi
I ja :lol: Al kad se navikneš, dobro dođe.
koja je idealna konfiguracija za civ 5, na osnovu vasih iskustava?
Izgleda da memorija nije nešto prezahtevna, sa dva gigabajta treba da je OK. Ako je grafička stara oko 3 godine i može da tera DirectX9, biće dovoljno za minimalni settings, a ako može da izgura DirectX 11, mašala, sve detalje na high. Nego, izgleda da je igra vrlo zahtevna za sirovu CPU snagu, što se na žalost ne može nadograđivati.
Link to comment
1. Skaut definitivno.
Da, ovo sam probao u drugoj igri, ali pošto sam igrao sa još 10 drugih civilizacija, sve mi ruševine pokradoše, pa sam ga džabe gradio angry.gif
Link to comment
Da, ovo sam probao u drugoj igri, ali pošto sam igrao sa još 10 drugih civilizacija, sve mi ruševine pokradoše, pa sam ga džabe gradio angry.gif
1. skaut2. skaut3. radniknesto slicno i savetnici predlazu.
Link to comment

dobićeš odgovor, kad i ja, komšo iz susedne pećine: kad igrači osvoje sve. ja i dalje čekam da mi odgovore za lapot? (mogu instaliram i na poslovni, mada bi mi tu bolje lego neki counter) reklo mi u nekom trenutku, da je možda bolje da instaliram četvorku. mož biti da će i tebi isti naputak dati.

Link to comment

Pa vidim ja da je ovde bio neki egzodus Civovaca. Ako mi neko ne dogovori ima da kupim igricu pa da probam. Nisam valjda džabe kao ovaj lap top od devojke i cimao ga iz ZG do BG. Ja sam na poslovnom imao Football Managera, a posto je IT proveravao šta imamo na compu, big 4 paranoia jebga, onda smo imali foru da ga instaliramo pa prekopiramo u poseban foloder pa deinstaliramo i radio je tako prekopiran a nije se video na listi instaliranihz programa. :)

Link to comment
laptop dolazi u obzir?
Да, али опет, мораш да имаш неки дуал кор процесор и графичку која одговара, да барем може да извуче Деикс 9.
Link to comment
Pitanja za one koji su provalili bolje od mene (dakle, Mušaraf):1. Šta je najbolje prvo graditi u gradu? Workera?2. Postoji li neki dobar odnos farmi/trading postova?3. Kako da se najbolje iskoriste Great Scientists? Ako ih dobijem pre 1500 AD gradim Akademije, potom ih koristim za free techs, ili ima i bolji način?
1. Скаут, увек.2. Гради шта ти фали. Ако те државице пуне храном, прави трејдинг постове.3. Нове технологије. Нисам ни видео да могу да се граде Академије. Џаба технологије које бираш су закон.
Link to comment
koja je idealna konfiguracija za civ 5, na osnovu vasih iskustava?desktop nisam koristila oko godinu dana, zreo je za remont, mislim da je vreme da ga apgrejdujem pa da onda instaliram igru. laptop ne zelim da menjam, dosta je dobar, ali mi se ne instalira windows 7 na njega a koliko vidim, za civ5 to je preporucljivo. za desktop me bas briga, njega i inace uglavnom koristim za igrice i gledanje filmova.
Рекао бих да је са седмицом само тих 2 гига које имаш вероватно боље употребљено (Виста је ужас). А иначе, пробај, ако си иоле преко или око минимума, све су шансе да ћеш играти сасвим стабилно.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...