Jump to content
IGNORED

Kupovina racunara i komponenti


Sludge Factory

Recommended Posts

3 minutes ago, James Marshall said:

Kakva su vam iskustva sa postoljima za hlađenje laptopa? 17.3"

CM Ergostand? Treba mi nešto sa onim nožicama naprijed, da može da se zaustavi klizanje i da jače hladi, buka manje više. 

I ja to tražim slično, ali je moj problem to mi trebaju baš duboke nožice jer mi je makina baš debela... 

 

Gledao sam neke coolermastere, ali mi sve to pretanko izgledalo....

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Time Crisis said:

Moje lično nula efekta (CM Notepal U3 i Dell 17"), a pravi buku i skuplja prašinu, na kraju sam isključio ventilatore i koristio samo kao postolje.

Ja imam neko CM debelo, gejmersko, ladi kao frižider, ali je obično, bez tih nožica i nema podesivu visinu... Ok mi je jer ladi i podiže mi komp tačno koliko mi treba da kucam prirodno, ali bi malo sad menjao i prešao na slično što Maršal tarži...

Link to comment
12 minutes ago, radisa said:

I ja to tražim slično, ali je moj problem to mi trebaju baš duboke nožice jer mi je makina baš debela... 

 

Gledao sam neke coolermastere, ali mi sve to pretanko izgledalo....

 

Nije bitno što je tanko, moje je bilo skroz čvrsto iako možda ne deluje na prvi pogled, jedino što je efekat hlađenja bio minimalan, na većini laptopova su otvori za ventilaciju sa strane, tako da sa donje strane teško može šta da uradi

Link to comment

Iz mog iskustva, ništa ne pomaže kao redovno (~3 meseca) otvaranje i čišćenje laptopa. Dok mi je stajao na postolju sa ventilatorima, imao sam utisak da je super prvih par dana, a onda samo nabija prašinu u lap još brže. Sad mi stoji na postolju, ali bez uključenih ventilatora, plus je na ovom nosaču u vazduhu, i uz redovno čišćenje, radi k'o zmaj.

 

viber-image-2021-11-09-19-47-39-661.jpg

Link to comment
Just now, Time Crisis said:

 

Nije bitno što je tanko, moje je bilo skroz čvrsto iako možda ne deluje na prvi pogled, jedino što je efekat hlađenja bio minimalan, na većini laptopova su otvori za ventilaciju sa strane, tako da sa donje strane teško može šta da uradi

Ne znaš ti kako se ovo moje čudo greje, gde god da duva dobro je... :)

 

Meni je cigla za napjanje  19V/9.5A, što će reći 180W... ako radim nešto zahtevnije (a to je 90% vremena) i nije mi uključen cooler, BSOD, dobijem samo tako... :(

Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Ne znaš ti kako se ovo moje čudo greje, gde god da duva dobro je... :)

 

Meni je cigla za napjanje  19V/9.5A, što će reći 180W... ako radim nešto zahtevnije (a to je 90% vremena) i nije mi uključen cooler, BSOD, dobijem samo tako... :(

 

Baš i ne bi smeo da BSOD-uje kad je opterećen, postolja za laptop su samo dodaci, ne bi smeli da budu nešto bez čega ne možeš ni da radiš. Kad budeš imao vremena ne bi bilo loše otvoriti i očistiti kako treba, možda i pastu zameniti ako je stariji model

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Baš i ne bi smeo da BSOD-uje kad je opterećen, postolja za laptop su samo dodaci, ne bi smeli da budu nešto bez čega ne možeš ni da radiš. Kad budeš imao vremena ne bi bilo loše otvoriti i očistiti kako treba, možda i pastu zameniti ako je stariji model

Nije stariji model (mislim 4 godine puni ovih dana, nije prestaro), takav je od početka... Jednom mi je već ploča ckla zbog pregrevanja, falinka modela... A to što ne bi smelo, jbg... Svašta ne bi smelo na laptopu ovog ranga, pa sam doživeo...

 

Jedva čekam da ga se otarasim...

 

 

Link to comment
5 minutes ago, Time Crisis said:

možda i pastu zameniti

Da, zaboravih da kažem, pored izduvavanja ventilatora i usisne i izduvne grane :happy: zamenim i pastu fazon jednom godišnje... Obzirom da lap ugasim samo kad putujem, nije čudo što se pasta pretvori u kredu.

Link to comment
Just now, Skyhighatrist said:

Da, zaboravih da kažem, pored izduvavanja ventilatora i usisne i izduvne grane :happy: zamenim i pastu fazon jednom godišnje... Obzirom da lap ugasim samo kad putujem, nije čudo što se pasta pretvori u kredu.

Hm, ovo možda ne bi bilo loše i ja da uradim, možda bi se stvarno samanjilo grejanje, bar malo...

 

Pasta je menjana poslednji put pre 2 i po godina kad je crkla ploča...

Link to comment
  • 2 weeks later...
39 minutes ago, mraki said:

Dajte predlog za neke male i jeftine PC zvučnike. Hoću da se rešim sad već starog i lošeg 5.1 sistema koji ima 50m kablova i nepotrebno mi komplikuje život.

Imaš trenutno na akciji Edifier u Gigatronu .

1700bt za 13500 i 1280t za 11000

Ja imam ove prve i baš sam zadovoljan

Ali možda i kombinacija 1280db + aktivni sub edifier T5 koji je isto na aukciji .To sam slušao samo preko youtuba i zvuči dosta dobro 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...